Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 10 hónaposom csak...

Baj, ha 10 hónaposom csak négyszer eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Kisfiam reggel 9-kor kel, akkor reggelizik tápszert, 11-kor eszik tejpépet gyümölccsel, aztán 12.30-kor eszik 5-6 kanál főzeléket (ezt nem nevezném étkezésnek), majd elalszik és 16.00-kor eszik rendesen főzeléket. Utána este 19.30-kor eszik megint tápszert és alszik reggelig. Szerintetek ez kevés neki? Hogyan adjak neki többet enni?
2012. febr. 9. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is olt egy időszaka, hogy csak 4x evett egy nap.

Ha mellette kiegyensúlyozott, jól fejlődő gyerek, akkor nem lesz baj, ha csak 4x eszik.

Nálunk ez amúgy egy átmeneti időszak volt, utána beállt napi 5x-i étkezésre. Alakult az alvása, reggeli tápszerről áttért rendes kajára, szóval majd idővel úgyis látod a babádon, ha másképp éhes, és másképp alszik - így máskorra lehet majd időzíteni az étkezéseket, és lehet jobban kijön majd a napi 5x-i étkezés.

2012. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is csak 4x eszik, kb. 10 hónapos kora óta.

Reggel, ebéd, uzsonna, vacsora. Délután még elmajszol pár kekszet, mandarint, de ez is csak kb. 2 hónapja van. Ha szépen fejlődik, semmi gond. Jelezni fogja ha éhes.

2012. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát, ha hízik, akkor nem kevés!:)

de én úgy alakítanám át, hogy reggel maradna a tápszer, 12-körül lenne a főzelék, és 16 körülre kerülne át a tejpép. így nem lenne az a pár kanalas főzelék. mit szólsz?


egyébként az enyém is 10 hónapos és 6szor eszik, de ebből az egyik éjszaka.

2012. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak: jó ötlet, kipróbálom. A többieknek is köszönöm a válaszát.
2012. febr. 9. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos korától kezdve csak 4x evett. Most 1 éves, még mindig 4 étkezés van, plusz 10 hós kora óta este egy kis "tej". De az nem étkezés szerintem már.
2012. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az én lányom is 10 hós, jó pár hónapja már csak 4* eszik.

Én is sokat aggódtam miatta, de felesleges, mert szépen fejlődik.

Ráadásul az én babám még rossz evő is.

10 hósan 7,92 kg, 70 cm.

2012. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!