Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 17 hónaposom nem...

Csak az én 17 hónaposom nem ad puszit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2012. febr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. febr. 8. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tanítod vagy "szoktatod" rá,akkor nem is fog:)

Ne várd meg,hogy magától tanulja meg ezeket.

Vagy ha próbáltad akkor biztos látod rajta ha nem szereti.(Valamilyen oknál fogva...)

Gondolom nem te vagy az egyedüli,szóval nyugi:)

2012. febr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Az én lányom sem ad, pedig én (sajnos) lépten-nyomon puszilgatom mert imádom. Mikor odateszi az arcomhoz a fejecskéjét, akkor mondom neki, hogy puszi és óvatosan a száját az arcomhoz nyomom, de elkapja a fejét és szabadulni akar :( Mint ahogy azt sem bírja ha túl sokáig ölelgetem. Nem tudom ez mitől van :( Simogatni viszont már tud, mikor elkezdene ütni, akkor rászólok, hogy simi-simi és simogat. A puszit nem tudom miért nem akarja megtanulni.

most 6.-án volt 1 éves 5 hónapos.

2012. febr. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

4-iknek ez a puszi nála, ennél egy ekkora gyerektöl ne várj többet.


a lányomnál is hasonló, néha hagyja az ölelgetést, de néha nem. és ha puszit ad akkor kitátja a száját és így oda nyomja az arcomhoz. ennyi. ö így tudja és mi ennek örülünk.

2012. febr. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Az én kisfiam 15 és fél hónapos, de már 10 hónapos kora óta ölelgeti és puszilgatja a plüsseit és minket is.

(Eleinte nyitott szájjal az orrunkat "puszilta".

Most már csukott szájjal az arcunkat is).

Cuppanósat még mindig nem ad, csak a könyvben a macskának, babának stb. de imád bújni, simogatni, pedig nem tanítottuk, de már ilyen korán tisztán látszik, hogy neki a testi érintés az elsődleges szeretetnyelve!

Néha csak odajön és átölel.

Vagy "piszézünk" (én is pisze, te is pisze... imádja ezt is) és ő kezdeményez sokszor!

(A második szeretetnyelve a minőségi idő!)

Szerintem nagyon fontos ezt megérteni, mert akkor jól tudunk szeretni és biztos harmonikus az érzelmi fejlődése a gyermekünknek, nem értjük félre egymást!

Az a baj, hogy sok szülő a saját szeretetnyelvén próbálja kimutatni a gyermeke felé a szeretetét, közben a gyermeke teljesen másképp értené meg.

Ezt is tanulni kell.

Gary Chapman: Gyerekekere hangolva vagy Családi összhangzattan c. könyvét ajánlom.

Egyszerűen arról lehet szó, hogy a te gyermeked másként fejezi ki a szeretetét és ő is másképp igényli, hogy te kimutasd, mert nem ebből érti meg, hogy szereted.

Semmi baj nincs vele, én is ilyen voltam, ki nem állhattam, ha ölelgetnek, puszilgatnak és én sem pusziltam senkit túl gyakran, egyszerűen erre nem volt igényem!

Persze ez nem jelenti, hogy nem kell megölelni és puszilni a kicsidet, de neki talán nem ez az elsődleges, amit "elvár".

2012. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk különböző időszakok váltják egymást. 18 hónapos a fiam, nem egy túl ölelgetős, bújós fajta. Van, amikor magától is odajön puszit adni, és volt olyan időszak, amikor hiába kértük, senkinek nem adott puszit. Én sosem erőltetem, ha van kedve, ad, ha nincs, nem ad.
2012. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Az én lánykám is nagyon szeret bújni,de a puszi az csak úgy megy hogy ha mondom neki,hogy puszi akkor ha olyan kedve van idenyomja az arcát vagy a fejecskéjét,hogy adjak rá puszit:)

1 éves kora körül adott "puszit"nyitott szájjal.Meg egyszer volt mostanában,hogy odajött hozzám megfogta kétoldalon az arcom és kaptam egy nagy cuppanósat:))))Na ezt akkor jól beosztom:)))Úgy látszik akkor ő nem egy pusziigényes gyerkőc:)

2012. febr. 8. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!