Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a kiságyban...

Mit csináltok a kiságyban alvás helyett folyton felülő/felálló babátokkal?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam és most kezdte el gyakorolni a felállást. Odamászik az ágyrácshoz feltérdel, aztán megpróbál felállni, persze legtöbbször még borulás a vége. Ezzel nincs is nagy gondom, hiszem minden baba ezt csinálja, de megőrülök, hogy egyszerűen nem tudom letenni aludni! Már kínlódtam egyszer hogy leszoktassam a kézben altatásról, sikerült is, de most megint ott tartunk, hogy akkor tudom elaltatni, ha ringatom és amikor már elég kába leteszem az ágyába aludni. Ha túl korán rakom le és még éberebb, akkor rögtön négykézlábra áll és mint a holdkórosok megy az ágyrácshoz felállni! :D Próbáltam már hogy otthagyom, aztán majd ha elfárad elalszik magától, de nem, inkább jól felspannolja magát és a végén lesz egy fáradtságtól üvöltő de éber gyerekem! :(

Adjatok tanácsot, mit tegyek? Ti hogyan oldjátok meg ezt?


2009. szept. 15. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig várok, míg elég fáradt lesz, beteszem az ágyába, mellette van a nagy ágy, én is odafekszek, és úgy teszek, mintha aludnék. Kicsit mászkál még, mocorog, de általában max. 10 perc múlva mélyen alszik.

Ha korán próbálkozok, és még nem elég álmos, akkor ő is mindig feltérdel, és kapaszkodik. 1 éves.

2009. szept. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Az én picim 7 hónapos, még csak kúszik, meg négykézlábra állva "hintázik"...

Este fektetés után alszik kb. 10 percet, aztán odakúszik a rácshoz, nekinyomja a fejét, és menne tovább... üvölt persze, mert nem tud.

Meg kell hülyülni tőle!


Visszateszem, akkor meg már dilis, mert nem akar aludni, inkább mászkálna.


Hát ezt eljátszotta múlt héten minden altatásnál, én meg nem tudtam, mi legyen, először engedtem neki, aztán kimaradt napközben egy alvás, utána tiszta dilis volt.

Aztán bekeményített a kiscsaj, és tegnapelőtt éjjel az egész éjszakát "veszekedéssel" töltöttük, úgyhogy most már megelégeltem.


Tegnap egész nap, nagyon határozottan visszatettem a kiságyban középre, elfordítottam az oldalára (úgy alszik el), és mondtam neki, hogy aludni kell babám.

Persze dilis lett.

Ordított.

Hát ott hagytam.

Visszamentem, újra oldalra fordítottam, és újra mondtam, hogy aludni kell babám.

Újra ordítás.


Tegnap délutáni alvásnál 40 percig tartott a dilizés, esti altatásnál 30 percig.

Viszont éjjel aludt, nem volt semmi gond, kivételesen nem "kepesztett" a kiságyban éjszaka.


Kíváncsi leszek, ma mi vár rám.


Egyébként, mióta megvan a bébi, én gyűlölöm az éjszakákat, mert sosem tudom, mi vár rám... :-)


Szerintem az aludj jól gyermekem módszer valami ilyesmi lehet.

Iszonyú nagy lelki terhet jelent, hogy sír.

De mivel csak hiszti, nem fájdalmában sír, így én erőt veszek magamon, hogy ne vegyem fel.

2009. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van! Tudom, erősnek kell lenni.... de olyan nehéz! Főleg hogy az én fiam éjszaka sem alszik! De ezt úgy képzeld el, hogy már három hónapja 1-2 óránként kel éjjel! Már nagyon kivagyok! Úgyhogy nekem mire alvásidő van nincs energiám ahhoz, hogy küzdjek vele! Pedig lehet hogy pont ez lenne a megoldás mindenre.... Na, erőt adtál nekem, mától nem engedek! :D Megpróbálom következetesen visszafektetni én is minden alkalommal! Az a baj, hogy lefektetni sem engedi magát, mert ő hason alszik, és általában ha hasra akarom tenni, ilyenkor négykézláb landol! :D Már előre bekészíti magát és nem fekszik el!
2009. szept. 16. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Megint én.

Mármint a kúszó kiscsaj anyukája.


Délutáni alvásra most tettem le.

Már csak 20 perc volt a ficergés, "kommandózás", ellenállás, hisztizés.

Aztán elaludt.


Hát nem egyszerű ezekkel a miniterroristákkal.


Szerintem próbáld meg.

De ne ringasd magad illúziókba, iszonyú nehéz.

Mármint lelkileg nagyon megterhelő, hogy sír a gyerek, bemész hozzá, "segítségkérőn" nyújtja a kezét, de nem veszed fel.

Én sok esetben nem is szólok hozzá, csak visszafordítom "altatós pózba", csittegek neki, megsimogatom, és ha hisztizik, ott hagyom.

Aztán újra bemegyek, újra ugyanaz...


De látod, csökken a szintidő!

Remélem nem csak ideig-óráig... :-)

2009. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mi lett az altatási nehézségeitekkel? Sikerült megoldani? És hogyan? Nagyon érdekelne! Minden részletében megegyezik a problémám a Tiéddel, és már nem tudom, h mit tegyek!

Előre is köszi!

2010. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát én akkor nem bírtam vele, úgyhogy egy jó darabig maradt a kézben altatás. Aztán utána sokáig úgy aludt el hogy mellette voltam és simogattam. Egy éves volt, amikor már azt mondtam hogy elég és végül végigcsináltuk az aludj jól gyermekemet, onnantól átaludta az éjszakákat, aztán egy betegség megint felborított mindent. Legközelebb akkor aludt jól és ügyesen egyedül amikor abba hagytuk a szoptatást, akkor 17 hónapos volt. Aztán megint jött egy betegség, úgy két hónapja, azóta megint nem alszunk... Hát ez van... Mindig tud valami újat mutatni a drágám!

Sajnos sok okos dolgot nem tudok mondani Neked! Kitartás!!!

2010. okt. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!