Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először a...

Mikor adtatok először a babáitoknak bolti dobozos tejet?

Figyelt kérdés

Kislányos 10 hónapos, és a napokban elkalandoztam, hogy vajon már ihatna-e belőle? Hisz sok köze nincs az igazi tehéntejhez? 4hónapos kora óta hozzátáplálom, nem tudott sokáig szopizni. Már rengeteg mindent eszik, ezért is jutott eszembe.


Az okoskodó "mindent tudó" anyukákra meg nem vagyok kíváncsi, mert csak érdeklődök, nem papolást kérek!

A válaszokat előre is köszönöm! :-)


2012. febr. 23. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éves kora után vezettem be a tejet. Először főzelékeket készítettem el vele, majd később - 15 hó körül - már innivalóként is adtam neki.

Én kicsit óvatosabb voltam, mert lányom elég érzékeny, több minden kiütött rajta. A tejtől nem lett baja szerencsére.

2012. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan 11 hónaposan már adtam olyan főzelékeket, amiben van. Aztán 1 héttel az első szülinapja előtt mentünk státuszra, akkor mondta a gyerekorvos, hogy nyugodtan lehet adni neki, ha elfogadja. És az én lányom megissza, nagyon szereti. Még csak reggelente kap, mert van még egy kis tápszerünk, de ha az elfogy, akkor este is azt kap majd. Ez még kb. 3 nap.

Holnap lesz egy éves a kislányom. :)

2012. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1éves kora óta kap bolti tejet.2,8-ast forralva már 2éves lesz de én forralom neki.Sokan írják hogy nem kell forralni de engem nem érdekel én felforralom és az ismerőseim is forralják.
2012. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk 1 évesek, még nem kapott bolti tejet, hanem babatejet csak. De főzelékbe teszek már neki tejet egy-két hónapja, joghurtokat imádja, a sajtot nem eszi meg a tejfölt meg szintén csak főzibe tudom adni mert simán pl kenyérre kenve hasmenése van tőle, emiatt várok még a tej bevezetésével, addig is kap babatejet. De azt olvastam a magas zsírtartalmú tej forralva már adható egy éves kor után. Szerintem próbáld ki a tejitalokat kicsit drágák, de két hónap múlva meg lehet tejet adni neki.
2012. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krisztivan ***** válasza:
Kb.11 hós kora óta kapja a bolti dobozost(nem tartóst).Nem forralom,szereti nagyon.Addig tartott az anyatej és a tápszert már 6 hós kora óta nem fogadta el.
2012. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is kb. 1 évesen kezdtem el a bolti tejet, előtte már ettek más tejtermékeket: joghurt, túró, sajt, tejszín.

Az én gyerekeim már csak naponta 2x isznak tápszert, és a tápszert adom fele-fele arányban tejjel. Szerintem akkor is meginnák, ha csak tej lenne benne, de amíg van a tápszerből, addig elhasználjuk.

2012. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is 1 éves kora után valamivel (2-3 hét) adtam először tejet. Bolti 2,8-ast forralás nélkül.

Tejitalt meg ilyesmiket sosem kapott. Tápszert igen, mert én is rövid ideig tudtam szoptatni, de tápszerről egyből tejre álltunk át.

2012. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most 10 hónapos a kisfiam és azt terveztem szép fokozatosan 11 hónaposan fog kapni,de úgy hogy 2/3rész víz,1/3 rész tej,és úgy csinálok tejbegrízt.
2012. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam 11 hós lesz (2 nap múlva) és már 2x kapott tejbegrízt, illetve ivott apa kakaójából, és mondhatom, nagyon bejött neki! Velünk szokott enni, és ha mi reggel tejbegrízt eszünk, akkor ő is. Imádja! Tudom, hogy elvileg nem lehetne 1 éves kor előtt, de mi nem Mo-on lakunk, és itt minden más! Meg már régóta eszik sokmindent, amit mi. Bár mézet azt nem. Azzal várok.
2012. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én nem tudtam sokáig szoptatni egyik fiamat sem,hozzá kellett táplálnon és a tápszert nem voltak hajlandoak megenni,ugyhogy 3 és fél hónapos koruktol fogva isznak tehén tejet,de nem boltit attol féltem is vajon hogy csinálhassák és a kisebbiknek nem volt házi tej itthol igy boltibol csináltam azonnal,meent a hasa!szoval házi bevizsgát tehén tejet kaptak fele forralt ví,fele forralt tej és az a régi cirkoni macikávé pici cukor,imádták és a környezetem elvolt ájulvan milyen erés fiaim vannan soha semmi bajuk nem volt és megfázva se nagyon voltak!ugyhogy nyugodtan adhatsz neki már 10 honapos baba birja ,csak azért forrald szerintem azt is fel!a tudomány mai állása szerint nem jó a tehéntej,de igazad van azért mert ez már nem tehéntej!azén anyán és az ő összes ismeröse ezzeltáplálta a velem egykörü és idősebb gyekeket (26 vagyok) és senkinek semmi baja,a nagyijaim egyenesen kiakadtak amikor elmontam hogy tilos 1 éves korig!ráadásul van egy 68ban kiadott csecsemő gondozás cimű könyvem ami 800 oldalas és ebben leirja miért olyan fontos a tej egy gyerek fejlődéséhez!ugyhogy tápszer? ez pénzről szól és persze a szar minőségű dobozos tejről!
2012. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!