Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és milyen formában...

Mikor és milyen formában adtatok először levest kisbabátoknak?

Figyelt kérdés

Mennyi idős korában? És milyen levest?

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. febr. 18. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Üveges krémlevest kapott 10 hónaposan. Paradicsomlevest, meg vegyes zöldséglevest. Most 1 éves, eddig csak krémlevest adtam neki, a sima levessel nem lakik jól.
2012. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Legelőször amikor levest kóstóltattam vele 4 hetes volt,egy kávéskanálnyit adtam neki a marhahúslevesből.Minden levesfajtából mindig kóstoltattam vele egy-egy kávéskanálnyit.

Aztán mikor már 6 hónapos volt akkor már főztem neki külön zöldséglevest,leturmixoltam és krémleves lett belőle.Egy ebédre megtette neki.Nem minden nap kapott levest csak ritkábban hol főzeléket hol levest kapott eédre.Aztán már mikor nagyobbacska volt 10 hónapos akkor kezdtem adni neki a mi kajáinkból,leveseke kenyérbéllel.1 éves korára már telyesen átált a mi kajáinkra.

Tudom,hogy lehuhognak az okosabbak majd,meg de jó lesz engem megszólni,nem igazán érdekel.Nem adtam volna a gyermekemnek olyant amitől ne lett volna jól vagy amit a pocija nem bírt volna el.

2012. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

4 hetesen? Azaz 1 hónaposan?


Lányom most 7 hónapos, de még nem adtam neki. Levesből kiszedett dolgokat sem. Valószínűleg én is a krémlevesekkel fogom kezdeni, de majd csak akkor, ha már eszik a miénkből.

2012. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

először 6 hónaposan kapott húslevesből (csirke) sárgarépát. nem tudom, hogy ez annak számít--e.

10 hónapos korától már eszi a mi leveseinket is, de inkább csak a sűrűjét. na meg imádja a levesbe áztatott kenyér falatkákat :)

2012. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

9 hónaposan kapott először levest. Zöldséglevest főztem, a zöldség alapból az övé volt. Semmi mesterséges adalékot nem tettem bele, csak répát, krumplit, karalábét, petrezselymet és lestyánt. Előtte kis lenmagolajon megpirítottam a zöldségeket. Üvegpohárból kapta a levét, szépen megitta.


1 napos kora óta poharaztunk, ha valamiért fejnem kellett, szóval nagyon ügyes ivó,de szerintem 9 hónaposan már minden ülni tudó baba ki tudja belőle lefetyelni :)

2012. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17.42 vagyok. LEhet, h félreértettem, ő nem "enni" kapta, hanem a zöldségek+husi után levezetésképp pár kortyot csak az íze miatt :)
2012. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Szerintem nincsen abban semmi visszataszító, ha valaki megkóstoltatja egy kisbabával a levest, főleg, ha csak egy kávéskanálnyi.

Az én babám 9 hónapos, már ő is kapott egy-egy kanálnyi levest, de még nem adtam neki főételként. A turmixolást pedig majd kipróbálom, jó ötletnek tűnik. :)

Már kapott főzeléket, az nagyon ízlett neki. A barátnőm úgy adta a 10 hónapos babájának a levest, hogy valamihez a levét hozzáöntötte, amitől egy kicsit hígabb lett. De csak az íze kedvéért... :)

2012. febr. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!