Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek olyan, hogy...

Volt valakinek olyan, hogy csak anyatejes babája rossz evő volt?

Figyelt kérdés
kicsim csak anyatejes, de nagyon rossz evő, és lassan is hízik. tej van elég, és már végigjártam minden módszert üvegből pohárból kanállal sem fogadja el, eszik ciciből de keveset.max 80-100 gr között egyszerre. 5 hónapos, lassan itt a hozzátáplálás talán majd akkor enni fog rendesen. Nem adtam neki tápszert eddig, nem látom értelmét mert van elég anyatej de neki nem kell több. Vérképét már nézték minden oké vele.
2012. febr. 23. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. Én se adtam tápszert mert abból se enne többet, hiszen nem azért hízik lassan mert nincs elég. Egy darabig görcsöltem meg próbáltam szoptatás után pluszban tömni cumisüvegből lefejt tejjel, de vagy el se fogadta vagy kihányta. Meguntam, beletörődtem, nekem ilyen babám van. Fél kilókat hízik csak havonta, de már nem stresszelek rajta. A lényeg hogy egészséges.
2012. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én lányom ugyanilyen. Bár még csak 3 hónapos, de nem eszik annyit amennyit a súlya szerint kellene, és nem is hízik annyit amennyit kellene, sőt most alig hízott vmennyit. Mondta a doki, hogy ilyenkor szoktak kiírni tápszert, de mivel tejem van bőven (2,5 deci megy a fagyóba naponta) azt kéne beletukmálni, de nem kéri... nem tudom beletömni, 1-2 alkalommal megpróbáltam tápszert adni (csak hogy azt megenné e) na de azt még annyira sem fogadta el. Jövő héten megyünk újra dokihoz, 3600-al született, és most 4900 g. épp 3 hós.
2012. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja azt lehagytam, hogy ha mégis sikerül beletukmálni a lefejt tejet, akkor általában kibukja. Már kezdek nem görcsölni rajta, ő ilyen és kész. Amúgy jó kedvű, kiegyensúlyozott baba. És így is hurkás a kis combja. :D
2012. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kislányom ilyen. Már teljesen kész vagyok.

1 éves

4250gr-al született, most 8,5kg!!!!!

Orvos nem aggódik, én nagyon. holnap is újból viszem, alig eszik, hozzátáplálás nagyon nem ment, jelenleg is max 100gr-ot eszik/étkezés.

Nem is hízik, néha fogy, ááááááááá!!!!!!!!

Most két hete adok tápszert neki, elválasztottam, hátha a szoptatás a gond. de nem tudom. 150ml-t iszik meg max. alkalmanként.

2012. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
engem meg pont a doki stresszel. Eddig mindig hízott fél kiló körül, most az utolsó hónapban csak 250 gr-ot. mondjuk én otthon nem méregettem soha, csak most mert kérték. Jó kedvű mozgékony baba, már majdnem kutyázik, ő is hurkás a combiján. egyszer én is kipróbáltam neki "kölcsöntejpépet" hátha azt enné, csak pár kiskanállal kapott de azt ette volna. De nekem annyira erőltetik a szoptatást meg hogy meg kellene ennie a dupláját is egyszerre, tökre stresszelnek vele, a doki is meg a védőnő is.
2012. febr. 23. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én védőnő vagyok. Nagy kár hogy ezzel stresszelnek, mert az a tejtermelésnek sem tesz jót. Ha van elég tejed, akkor teljesen felesleges a tápszer. A tejpépet meg lehet azért fogadta el, mert új dolog, kanálból kapta és érdekesnek találta. Ha valamivel pótolni szeretnél, akkor inkább lefejt tej, gyümölcs, főzelék legyen, ne rögtön valami tehéntejalapú műkaja. Egy hónap múlva már úgyis elkezditek a hozzátáplálást (persze fokozatosan).


Sok ilyen babát láttam már, és egy éves koruk után kezdtek meghurkásodni és akkor már jó evők lettek. Ha nincs semmi egészségügyi gond a háttérben, akkor nem kell aggódni. Márpedig a vérvételből kiderült volna, ha valami gond van (fertőzés, vérszegénység).


Amúgy a fél kiló egy hónapban egyáltalán nem rossz (az átlagos a 600 gramm), az hogy az utolsó hónapban kevesebbet hízott, az lehet attól is, hogy többet mozog. A 80-100 gr tényleg nem túl sok, de az sem mindegy hogy hányszor eszik egy nap, nincs-e olyan etetés, pl. a reggeli, amikor többet eszik, mert az már eleve megdobja a napi mennyiséget. Ha ötször eszik csak ennyit, akkor adnék mellette még vizet, vagy beiktatnék még egy etetést valahová.

2012. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
7 szer eszik 24 óra alatt kétszer éjjel.nem is szeret komfortszopizni 5-10 perc és végez. Az a tejpép pont tejmentes és gluténmentes volt csak azért mertem megpróbálni. Most már azt az egy hónapot kihúzom valahogy. Amúgy én is észrevettem hogy a stressztől csökken a tejmennyiség,fejni pl nem is tudok ilyenkor. de köszi ez nagyon megnyugtató válasz volt egy szakembertől:)
2012. febr. 23. 22:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is csak anyatejes volt, nem is fogadott el cumis üveget, poharat, semmit. Szinte mindig kevesebbet evett mint amit "kellett" volna. Hízni is kb 400 grammokat hízott csak 3 hónapos korától (előtte még többet). Minden mérés egy stressz volt nekem. Kb 9-10 hónaposan duplázta a súlyát... De míg más nagyobb súlyú gyerek 1 éves kora felett van, hogy hónapokig nem hízik vagy csak 10-20 dekát, ő továbbra is hozta a kb 400g/hót, így most már nem is kevesbb mint az átlag. És az étvágya is sokkal jobb már, most 1,5 éves. Szóval így utólag sajnálom, hogy ennyit görcsöltem, mert van aki pár hónap alatt hízik sokat és utána alig, és van aki meg folyamatosan, kevesebbet. Vérvételen is voltunk, semmit nem mutatott ki.
2012. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne adj neki tápszert.Az enyém is keveset hízott, jött a tápszer, tej elapadt.Most már a tápszert sem eszi, 5 hós.Tejpép és bébikaják...

Én már a 2. rossz evő gyerekemmel küzdök és mára rájöttem, hogy felesleges parázni.Az elsővel mindenhová elküldtek, azon kívül hogy egészséges, semmit nem tudtak mondani.

Adj neki amit szívesen fogad, annyit amennyit kér és ennyi.Ne aggódj, mert megérzi evésnél a feszültséget és még rosszabb lesz a helyzet.El kell őket ilyennek fogadni.Viszont hozzátáplálnám.Gyümölcs, zöldség el nem ronthatja.Hátha a többféle íz miatt kicsit többet enne.

2012. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma visszarendelt a doki hogy vigyünk pisimintát, tök negatív lett az is, elmondtam neki hogy nem az a baj, hogy éhes marad mert akkor sírna nyűgös lenne, de ő boldog és vidám kisbaba így is. Talán este már kevés a tejci mert 3 hónapos koráig nem kelt éjjel azóta viszont kétszer kel enni és alszik is vissza. Na lényeg hogy a doki is áldását adta a hozzátáplálásra, mondván hátha szívesen fogadja már az új ízeket. Nem mintha csak a doki utasítása alapján működnénk, de legalább tudom hogy egészséges ő csak kisebb étkű baba. megpróbálok nem stresszelni, hiszen hízik igaz keveset, de legalább fogyni nem fogy
2012. febr. 24. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!