Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta pelenkát használj...

Milyen fajta pelenkát használjunk ami jó de nem túl drága? (pl. rossmannos, lidl, stb. )

Figyelt kérdés
nem szeretnék ismert márkás pelenkákat venni, mert vannak jók biztosan a többiben is, de első baba és nem tudom hogy melyik lehet a jó. Ha megosztanátok velem a tapasztalatokat azt nagyon megköszönném.
2009. jún. 6. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan pelenka amit ki nem bróbáltam volna.

Szóval, 1-es 2-es pelenka, amit kb a baba 2-3 hónapos koráig használsz mind egyárban van. Mindegy hogy libero, huggies, pampers vagy dm tesco, mind 1000ft/30db +- egy két forint. De a legjobban bevált első pelenkának a libero, ezt nagyon tudom ajánlani.

3 hós kortól pedig a Huggies 3-ast ajánlom, hátul gumis, jó nedvszívó, szép micimackó mintás, s 86 db 3400 ft a tescoban akciósan, akkor érdemes bevásárolni, ez ugyan annyira jön ki mint a dm vagy más olcsó pelenka!

Nekem ezek a tapasztalataim.

Dm-es pelenka olyan volt a gyereken mint a zacskó, susogott rajta, azért nem engedi át a pisit mert nilon.

Lidlis pelenka a gyereknek mellig ér, nem valami kényelmes neki, s nagy méretezés.

Tescos sem rossz, de azok kis méretek, s csak akciósan olcsó, amúgy annyi mint a libero.

Pampers jó pelus, csak drága.

Egyébként a boltban mindig nézd meg mennyi a darab ára, mert becsapás, sokszor a giga csomag drábábban jön ki mint a kicsi.

2009. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

15:02

Igaz mi még nem próbáltuk a lidls toujours pelust, de én már felbontottam egy csomagot, hogy megnézzem.

Az oldalai gumisak, a háta nem. Legalábbis a maxi méretnél.


A penny marketes pelus sem rossz, az oldala gumis, a háta nem, de ettől függetlenül jól passzol.

2009. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hohó:)

A DMben van többféle pelus, és amit mi használunk, az nem nejlonos.

A Babylove a jó, mi dobozzal szoktunk venni.

Van mégegy dmes, de az nem volt jó.

És van egy harmadik dmes, az meg valami öko... de azt nem próbáltuk

2009. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak a Huggies vált be, próbáltunk mindenfélét, a Liberoból kifolyt a pisi, a Pempers-ből nyálkás db.-kák voltak a gyereken, a Lidl-östől pelenkakiütése lett, pedig mindig Sudocrem-et használunk.

Minden baba más és más, ez a mi tippünk.

2009. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

15:02-es vagyok.

Először is köszi a segítséget, akkor maradunk a Sevena-nál, az 37 Ft-ra jön ki, a Toujours meg talán 43-ra. (A Rossmann-os meg 41-42-re, ha minden igaz.)

Tényleg minden baba más, ezért nem egyértelműen megállapítható, h melyik pelenka vacak.

A szomszéd 2 gyereket nevelt fel Pampers pelenkával, én meg megláttam a 2-es méretet, és teljesen megdöbbentett.

Előtte használtunk Libero, és Pampers 1-est is, és mindegyik nagyon jó volt.

Ellenben a 2-es Pampers a lányomra széles volt, a combján tág, az "ultramag"-os rész meg vagy 5 centivel (v több) a dereka alatt ért véget. Mivel akkor még csak feküdt a babám, és ráadásul előszeretettel produkált híg kakit, minden oldalon kifolyt, hátul meg állandóan átázott, igaz, csak a "lé" jött ki belőle, de az bőven elég volt! Így aztán a Pampers napja nálam leáldozott. Igen sajnálatos módon v 200 db-ot kaptunk belőle ajándékba. Azt hittem, már sosem fogy el!

Mellesleg a lila Tesco-s magasabb és vékonyabb, mint a Rossmann-os, de végig nedvszívós mindkettő, így mi ezeket szeretjük. Mocorgás miatt, és mert nem túl dundi a lányom, a gumis derék nagyon bevált.

Én azt mondom, sajnos próbálgatni kell, mert nagyon függ a baba testalkatától, aktivitásától, korától, és a széklet milyenségétől.

Bocs a részben off-ért, & mkinek minden jót! :)

2009. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a DM-es babylove vált be nappalra és éjszakára a Rossmann-os babydream. A Huggies és a Tescos lila eláll a csipőjénél a kisfiamnak így ezek nem jöttek be, pedig nagyon aranyos mintás pelus mindkettő és az anyaguk is jó. Libero is jó bár amíg híg volt a kaki, előfordult hogy kifolyt.
2009. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A lila tescos nagyon jó szerintem.

Amíg kicsi a Libero a legjobb sztem.

Nekem egyikre sincs kifogásom:pampers is jó, libero is, huggies is és tescos is.

De mivel a tescos a legolcsóbb ezért azt vesszük.

2009. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!