Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óránként félóránként ébredő 8...

Óránként félóránként ébredő 8 hónapos gyerekbe mi "ütött"? Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Soha nem volt vele gond, kb 2 hete ébredezik éjjelente, de eleinte csak egyszer ébredt fel, aztán kétszer, aztán háromszor, tegnapelőtt óránként sírt, mára virradóra pedig félóránként.Megettem, megitattam, betakartam, kitakartam, magamhoz vettem, én mentem be hozzá aludni, de semmi nem jó. Foga miatt ébredhet fél óránként? Nem hinném.
2012. febr. 24. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem látod ő még érezheti, hogy mozog a foga. Lehet holnap már foga lesz...
2012. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen mikor jön a foga! Még csak 5-nél tartunk!
2012. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet a fog, de a védőnőnk azt mondta, hogy ebben a korban lehet a szeparációs szorongástól is, hogy sűrűn ébrednek, meg akar bizonyosodni arról, hogy ott vagy éjjel is ha kell. Nálunk valószínű ez volt, mert amikor jöttek a fogai (8 van már) akkor egyiknél sem volt gond, soha nem ébredt fel, 8-9 hónaposan kezdte ezt csak, és egy hónap alatt abba is maradt. Kitartás
2012. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez mindig a fogak áttörését megelőző pár hétben van így. Hol jobb, hogy rosszabb, de már volt, hogy egy huzamban két hétig is csinálta, na akkor kész voltam. És a végén mindig egy fogacska bújik ki. Érzi hogy feszít, mocorog, és fáj neki. Még na nem is veszélyesen, de ahhoz pont eléggé, hogy zavarja.
2012. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Fogzás

2. Mozgásfejlődés

3. Szeparációs szorongás.


Fiam napra pontosan 8 hónapos volt, amikor először felállt. Akkor nőtt 4 foga a meglévő 4 mellé egyszerre, és gondolom közrejátszhatott a szorongás is. Előtte 6 hónapig aludt, mint a kisangyal. Akkor meg elkezdte, hogy nem alszik a kiságyban. Passz. Akkor lett jobb a helyzet, amikor heverőt kapott, mert a kiságyban soha többé nem aludt vissza éjjel.

2012. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy a foga az. Ez a szeparációs szorongás az új definiciója a "nemalvásnak"? Nálunk eddig mindent arra fogott a védőnő és az orvos, hogy "fogzik!" nyugalom. De ezekszerint mindig van új a nap alatt:-) Mindenkinek köszönöm a választ:-)
2012. febr. 24. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!