Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek Geréb...

Mi a véleményetek Geréb Ágnessel kapcsolatban? Azért elég komoly "hibákat" vétett, ahogy olvastam. Ki a hibás ilyenkor, az anyuka, mert otthon szült vagy ő?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 24. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy felelőtlenség otthon szülni. Nincsenek meg a megfelelő műszerek, körülmények, mint a kórházban. Ott sokkal gyorsabban és hatékonyabban jönne a segítség baj esetén, mint otthon. Nem is értem miért engedélyezik ezt. Ja, mert az anyának úgy "kényelmesebb". Persze, mert a szülés az egy wellness hétvége...Mondjuk én személy szerint megőrülnék, ha otthon kéne szülnöm. Nem érezném magam olyan biztonságban, mint a kórházban, ahogy rögtön ott a segítség, ha valami baj lenne. Nem is igazán tudok elvonatkoztatni attól a gondolattól, hogy a szülés vérzéssel, mindenféle " nedvességgel" jár és ezt az otthonomban csináljam végig. Lehet én vagyok maradi, de engem ez nagyon taszít.
2012. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Én sem támogatom az otthon szülést. A kórházban is történhet baj,de ott a sok orvos meg nővér meg szülésznő,akik azonnal tudnak segíteni. A babán is meg az anyán is. Én kétszer szültem kórházban és harmadszorra is ott fogok. Geréb Ágnes pedig megkapta a jussát!! 16 hkm.
2012. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem abszolút vegyesek ezzel az egésszel kapcsolatban az érzéseim.

Én most várom a harmadik babámat, rettegnék, ha otthon kéne szülnöm, de elhiszem, hogy valakinek ez így jó. Viszont akkor vállalja az esetleges következményeket is.

Geréb Ágnest nem tisztem védeni, de amit vele csinálnak, az már kezd boszorkányüldözéshez hasonlítani. Mégis mi a fenét kellett volna csinálnia azzal az anyukával, aki a tanfolyam alatt elkezdett szülni??? Ez már kezd egy kicsit a róka és a nyuszika esetére hasonlítani (tudod, van sapka, nincs sapka).

A másik, ami nekem ezzel kapcsolatban mindig felvetődik: azokat az orvosokról, szülésznőkről miért nem hallani, akik kórházban követnek el ilyen "hibákat"?

A cikkben a 2000-es esethez: az anyának hogyhogy nem tűnt fel, hogy a gyerek a klinikai halál állapotában van? Itt ő ugyanannyira felelőssé tehető, mint GÁ, aki nem nézett rá egy órája.


Az a baba, aki a szülőcsatornába szorult (2007-ben), a kórházban is meghalt volna, ehhez semmi köze nincs ahhoz, hogy GÁ vagy egy másik orvos/szülésznő próbálja kiszedni. Ha nem csinált volna semmit, akkor azért hal meg a baba, mert a szülőcsatornában marad. Akkor miről beszélünk?

2012. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán ismerem az eseteket, valószínűleg nem mernék otthon szülni, de abszolút megértem, hogy aki ezt teszi miért csinálja.

Amit Geréb Ágnessel csinálnak, az meg tényleg boszorkányüldözés, nagyon kilóg a lóláb. Olyan orvosokról halottam, akik mint a mészárosok dolgoznak, kérdés nélkül elkötnek vagy kiveszik a méhed, horror, eggyel sem látom, hogy ezt csinálnák.

Nagyon szomorú, hogy külföldön szépen rendezve vannak a viszonyok, barátnőm Svájcban szült otthon egy másik Angliában és tök természetes volt, nem ment körülötte ez a hiszti. Habár én nem szülnék otthon, sajnálom, hogy a választási lehetőségem sincs meg.

2012. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem szülnék otthon,és úgy gondolom ha komplikáció adódik ott percek is számítanak.De elfogadom azt ha valaki otthon szeretne szülni,bár nem értem miért teszik,nálunk a családban volt rá eset.Én az anyukát felelősnek tartom mert egy élet van a kezében,annak az élete akit a legjobban szeret,és ha azt nézem melyikkel okozok nagyobb rizikót akkor azt mondom az otthonszüléssel.Valamelyik nap láttam egy ripotot ami elgondolkodtató,a számok azt mutatták hogy G.Ágnesnek mégis jobbak a mutatói mint a kórháznak,kevesebb komplikáció van.Csak a kórházi bakikról nem beszélnek.A feltételek nem adottak,az tény,de még mindíg jobb ha ottvan egy szakember ha valaki az otthonát választja,mintha nincs...
2012. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Valóban igaz, hogy a kórházban is sok a baki, csak arról nem beszélnek. Az orvosi kártérítési perek 95 %-a a szülészetet érinti, ezt az újságban olvastam.
2012. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Én nagyon sokáig nem engedném ki a börtönből, és az anyákat, akik felkérték a szülés levezetésére, őket is megbüntetném!
2012. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért biztos könnyebb az anyukának másra hárítani a felelőséget de elvileg az ő gyerekéről van szó...szóval én nem csak az Ágnest büntetném ám,vagy ha anyukát nem akarják elővenni akkor az Ágnest is hagyják békén....!!!!
2012. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem is felelőtlenség otthonszülni de ha ezt bevállalja egy anyuka akkor bizony neki is kell vállaljon érte felelősséget.G.Á.-val nagyon példát akarnak statuálni és ezért mármár szimpatikus.Nekm indittot szülésem volt,nagy baba de semmi gond.Csak a végén,nem jöttek ki a méhlepények-kaparás-Aztán infúzió mert annyi vért vesztettem hogy 2 órát "töltöttek" hogy megálljon a remegésem.Mit is tudtam volna otthon csinálni?!
2012. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Komplikáció nélküli egészséges terhesség esetén sem jósolható meg előre, hogy egy szülés hogyan fog lezajlani és mikor, ez nyilvánvaló.

Így az sem látható előre,és tök mindegy hogy ki mit mond, mert se Geréb Ágnes, se az adott kismama, sem senki nem tudhatja előre megmondani, hogy bekövetkezik-e közben vagy utána valamilyen nem várt körülmény, ami azonnali kórházi körülmények közti beavatkozást igényel, mivel senki NEM JÖVŐBELÁTÓ. Nem kell hozzá nagy ész, hogy ezt valaki belássa.


Ha ennek ellenére otthon akar szülni, és baj lesz, a gyereke meghal vagy egész életére nyomorék lesz emiatt, a tükörre mutogasson, ne Geréb Ágnesre.


Én nem tudom Geréb milyen tájékoztatást ad a kismamáknak az otthon szülés kapcsán, amennyiben az alapján amit mond a kismamáknak, azok azt hiszik hogy majd vele otthonszüléskor teljes biztonságban vannak, akkor Geréb az aki félreinformálja őket,(márpedig hogy nincsenek teljes biztonságban azt a perek és ítéletek is igazolják)amiben Geréb a hibás, a kismamák meg abban hogy ezt elhiszik, minimális gondolkodás helyett.


Bába és egyéb segítők a kórházban is lehetnek a szülő nők mellett, és alternatív szülési módok is engedettek, inkább keressen mindenki egy ilyen kórházat, ne utána sopánkodjon meg pereskedjen. Amíg nincs meg a megfelelő szakmai-orvosi satöbbi háttere az otthonszülésnek, mint helyenként külföldön, addig én nem szülnék otthon.

2012. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!