Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek Geréb...

Mi a véleményetek Geréb Ágnessel kapcsolatban? Azért elég komoly "hibákat" vétett, ahogy olvastam. Ki a hibás ilyenkor, az anyuka, mert otthon szült vagy ő?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 24. 11:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Remélem Gabka77 ráakad erre a kérdésre. Ő kétszer szült otthon, mindkétszer GÁ-val. Abból, amit az ő blogjából levettem, elég alapos "oktatást" kaptak, szerintem egyik otthonszülő nő sem gondolja azt, hogy vele nem történhet otthon semmi gond vagy, hogy ha történik is, arról csak GÁ tehet. Sőt!

A másik: nem az otthon szült nők jelentették fel GÁ-t, hanem hivatalból.

2012. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem Geréb Ágnes hibázott,hanem azok a nők akiknek a saját kényelmük,és önzésük fontosabb volt mint a gyerekük egészsége.Aki nem bír ki 3-4 napot a kórházban,az minek szül???
2012. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem volt mit az anyukáknak utóbb még pluszban feljelenteni, a kórháznak azonnal kötelessége feljelentést tenni tudomásom szerint, sorry. Ha feljelentést tesznek, azzal a saját felelősségüket is el kellett volna ismerniük saját maguk előtt, nemcsoda ha lapítanak.
2012. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egyre inkább az az érzésem a Geréb üggyel kapcsolatban, hogy az egész csak arról szól, hogy ne kelljen foglalkozni az otthonszülés lehetőségével. Mert kényelmesebb, ha az anyuka bemegy a kórházba, minthogy megpróbáljanak keresni egy arany középutat, hogy aki otthon akar szülni, az megtehesse, úgy, hogy ott van a segítség ha esetleg sürgősen szükség lenne rá. Mint ahogy ez már más országokban működik is.

Én mindig is úgy gondoltam, hogy nem szülnék otthon, de a lányom születése óta úgy érzem, hogy ha meglenne a megfelelő háttér, lehet bevállalnám. Én még olyan kiszolgáltatottnak, mint abban a három napban "amíg szültem" sosem éreztem magam.

2012. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit túl van lihegve és csak erre a nőre van kihegyezve ez az egész, mintha ő lenne az egyszemélyes ellenség.

Nem értek egyet az otthonszüléssel, szerintem rettenetes felelőtlenség, viszont az is tény, hogy a kórházi szülés pedig sokszor több, mint kellemetlen.

Valami köztes megoldás kellene, hogy azoknak, akik nem futószalagon akarják megszülni a babájukat, hanem meghitt és bensőséges szülésre vágynak, azért ne kelljen nélkülözniük a kórházi hátteret és felkészültséget.

Csak az a baj, hogy nálunk szinte minden csak fekete vagy fehér, mert csak a 2 végletet ismerik.

Nem a G.Á. üldözésével, hanem a mindenkinek megfelelő megoldás kidolgozásával kellene foglalkozni, az hosszútávon sokkal kifizetődőbb lenne...

2012. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Mégis mi a fenét kellett volna csinálnia azzal az anyukával, aki a tanfolyam alatt elkezdett szülni???"


Mentőt hívni, kórházba vinni. A "tanfolyam" helyszíne kb. 3 percre van egy kórháztól...


"Az a baba, aki a szülőcsatornába szorult (2007-ben), a kórházban is meghalt volna, ehhez semmi köze nincs ahhoz, hogy GÁ vagy egy másik orvos/szülésznő próbálja kiszedni"


Csakhogy G.Á. rosszul csinálta az ilyenkor alkalmazható műfogásokat!!!Kórházban pedig ott van még legalább 10 orvos, aki másodperceket belül oda tud érni,és legalább 3-4 szülésznő.


Már évekkel ezelőtt eltiltották a "szakmától", nem véletlenül!!!

Otthoni környezet, bensőséges,meghitt szülés.Hát persze,nagyon szép(a kórházakban ma már szinte minden megoldható.Apás szülés,homeopátia,vízben vajúdás,zene,amit csak akarsz,gyertyafény,gátmasszázs stb...)Csak éppen szakmailag nem felkészült emberrel,aki gy évben mondjuk lát-"kísér"- 20 szülést.(Nyilván a kh-ban is vannak kezdő orvosok,szülésznők, csakhogy mögöttük áll 20-30 tapasztalt kolléga!)

Aki a saját, és a születendő gyermekét egy ilyen "csapatra" bízza, a világ legfelelőtlenebb embere.Mindezt azért, mert Neki így kényelemes.

2012. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Mégis mi a fenét kellett volna csinálnia azzal az anyukával, aki a tanfolyam alatt elkezdett szülni???"


Mentőt hívni, kórházba vinni. A "tanfolyam" helyszíne kb. 3 percre van egy kórháztól... "


Hívtak mentőt, igaz, nem a közeli kórházból, hanem a központból. Az nem 3 perc alatt ér ki. Nem tudom, mennyire vagy tisztában a dolgokkal: ha újszülötthöz hívsz mentőt, akkor nem egyszerű rohamkocsi fog elindulni, hanem koraszülött/újszülött mentő. Ez pedig nincs minden kórházban. Ebből a megfontolásból (is) az adott szituációban egyből koraszülött mentésre specializálódott csapatot hívtak, aki éppen úton volt máshova..



"Az a baba, aki a szülőcsatornába szorult (2007-ben), a kórházban is meghalt volna, ehhez semmi köze nincs ahhoz, hogy GÁ vagy egy másik orvos/szülésznő próbálja kiszedni"


Csakhogy G.Á. rosszul csinálta az ilyenkor alkalmazható műfogásokat!!!Kórházban pedig ott van még legalább 10 orvos, aki másodperceket belül oda tud érni,és legalább 3-4 szülésznő. "


Melyik kórházról beszélsz? Egyetlen egy olyan magyarországi kórház sincs, aki "legalább 10 orvos"-t tart készenlétben, akik szülészeti szakvizsgával rendelkeznek! Gondolod, hogy egy általános belgyógyász szakvizsgával rendelkező szakorvos értett volna egy újszülötti műfogáshoz??? Vagy 3-4 szülésznő? Én többször szültem a Dél-pestiben, elég nagy területi lefedettsége van, egyszerre kettő(!) szülésznő és egy orvos van ügyeletben a szülészeten.


Már évekkel ezelőtt eltiltották a "szakmától", nem véletlenül!!!

Igen, a 80-as évek elején is eltiltották már fél évre. Ja, hogy ez nem szigorúan szakmai indok alapján történt, hanem azért, mert apákat csempészett be a szülőszobára? Hmm.

Egyébként meg több, átfedésben lévő szakmája van, egyszerre soha nem tiltották el az összestől.


"Otthoni környezet, bensőséges,meghitt szülés.Hát persze,nagyon szép(a kórházakban ma már szinte minden megoldható.Apás szülés,homeopátia,vízben vajúdás,zene,amit csak akarsz,gyertyafény,gátmasszázs stb...)Csak éppen szakmailag nem felkészült emberrel,aki gy évben mondjuk lát-"kísér"- 20 szülést.(Nyilván a kh-ban is vannak kezdő orvosok,szülésznők, csakhogy mögöttük áll 20-30 tapasztalt kolléga!)

Aki a saját, és a születendő gyermekét egy ilyen "csapatra" bízza, a világ legfelelőtlenebb embere.Mindezt azért, mert Neki így kényelemes."


Igazad van, elég sok kórházban is lehet meghitté tenni a szülést, ebben nem fogunk összeveszni. Én, mint írtam, kórházban szültem, a harmadik babámat is ott szeretném, gyönyörű szüléseim voltak, pl. kádban vajúdtam, zenét hallgattunk, táncoltunk a férjemmel, stb. De könyörgöm, ne tegyünk úgy, mintha a kórházban nem történnének tragédiák! Az esetek többségében (már ami a GÁ ellen felhozott vádakat illeti) a kórházban is megtörtént volna. A kettős mérce ellen van nekem kifogásom. Mitől esik más kalap alá az az orvos/szülésznő, aki kórházi körülmények között hibázik, mint az, aki otthoni körülmények között??? Hány olyan esetet hallottál a médiából, hogy egy orvost bíróság elé állítottak és letöltendő szabadságvesztéssel sújtottak, mert kórházban hibázott? Én egyről sem tudok...

2012. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

Sokat tanultam ma. Mint pl. hogy a szülészeteken általános belgyógyászok dolgoznak. Meg hogy tilos apukáknak bent lenni, és ha mégis ezért jár szülészi vagy milyen szakmától eltiltás. Hogy ha eleve a kórházban szült volna valaki, akkor nem kéne a rohammentő, azt meg se merem említeni. Azt sem, hogy a kórházban egy orvos lehet, hogy még idejében megcsászározza a kismamát ha baj van. Amire persze van ellenpélda, mint ahogy mindenre van. Így azt sem említem, hogy Gerébnél a császárra esély se lehet. Csak várni a speckó rohammentőt. Hátha odaér mielőtt meghal valaki. És tévedtem, mert erre ellenpélda se lehet, ő nem császározhat. Mindegy, legfeljebb majd műfog.

Ne is olvassátok amit írtam, nem szóltam semmit. Szüljetek otthon és várjátok a speckó rohammentőt három percre a kórháztól. Vagy legyen ott apuka aki mentőt fog az utcán, legalábbis ezt olvastam a neten az egyik esetről.

2012. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

"Sokat tanultam ma."


Csak a szövegértelmezést nem sikerült elsajátítanod. Nem baj, reméljük majd egyszer sikerül.

2012. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Talán ha értelmesebbeket írnál, sikerülne. Esetleg legközelebb próbáld meg. De ezt is csak súgom. Ne is olvasd:)
2012. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!