Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet hangyát irtani,...

Hogyan lehet hangyát irtani, mászó baba mellett?

Figyelt kérdés
Nálunk tavasszal nagyon sok a hangya, és már most megjelent egy kettő, itt ott a házban. Tavaly letettem a csapdákat a földre, idén a baba miatt ez elég necces. Van valami ötlet?
2012. febr. 24. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

BIO Kill,ez teljesen ártalmatlan.mezőgazdasági boltokban lehet kapni.befújsz,és az sem baj,ha belenyal véletlenül.

[link]

Általában gazdaboltokban van.nálunk az összesben kaptam eddig.

2012. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, h nem fogod megcsinálni, de én megtenném, ha újra feljönnének nálunk.

3éve iszonyat sok hangya jött föl, minden szobában, még a szekrényekbe is felmásztak. Akkor még nem volt meg a kisfiunk, viszont a macskánk már akkor is megvolt. Sokat gondolkodtam, nekünk is volt hangyacsapda, de semmit se ért. Végül egyszer besokalltam. Vettem egy flakon hangyairtó spray-t, és körbefújtam mindent. A falon lévő rések nem okoztak fejtörést, viszont a szobában az egész parkettán is megcsináltam. Kizártam egy jó időre a szobából a macskát, és befújtam az összes résbe. Szinte az egész parkettát bekellett fújni, tele van réssel, elég régi már. Hagytam hatni, ameddig csak tudtam (minél tovább annál jobb), majd feltöröltem nedves ruhával. Nem szabad túl vizessel, nehogy a víz befolyjon, és lemossa belül a spray-t. Vagy 2x áttöröltem, h nehogy benyalja a macska a mancsáról, vagy ha odafeküdne akkor a szőréről. Semmi baja se lett szerencsére. Ha kellene, akkor mászó gyerek mellett is megtenném újra.

A spájzunkban szintén kellett ezt alkalmazni. Kipakoltam, és befújtam, töröltem, majd visszapakoltam. Mi se betegedtünk meg tőle.

2012. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sütőport kell kiszórni ellenük. Ha a babád esetleg bele is nyalna, akkor sem lesz tőle baja. Viszont a hangyákra nagyon veszélyes, mert "felrobbannak" tőle, és mivel beviszik a bolyba, így a többieknek is annyi. Nálunk ez mindig bejön. Oda szórd, ahol fel szoktak jönni.
2012. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Biokill tényleg jó,nem ártalmas és nagyon hatékony.én kipróbálnám.
2012. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szuper köszi, először kipróbálom a sütőport, majd a biokillt, végső megoldásként meg a második válaszoló mindent fújok és takarítok megoldása. Remélem odáig nem jutunk. Elég macera.

Még egyszer köszi.

2012. febr. 24. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
A biokill tényleg nagyon jó múlt héten fujtam körbe az egész lakást 11 hónapos kúszó mászó kisfium mellett és azóta egy két kóbor hangyával találkoztam csak!
2012. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sütőporral csináltuk mi is, hatásos volt.
2012. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kíváncsicska ***** válasza:
Most olvastam utána a Bio Kill-nek.Jónak tűnik de 4 hét hatást ír.Csak az a gondom hogy amit én használok Insecticide2000 az is ilyen.Jó persze 3-4 hetente befújok vele de azok a k..va hangyák mindenhol feljönnek.Ráadásul nálunk nehezíti a helyzetet hogy szőnyeg van a szobában.Én már most szenvedek tőlük és megőrülök mert tényleg mindenhova felmennek.
2012. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát én csináltam mindent a fentiek közül, mégsem tűntek el.Vettünk a Tescoba Raid hangyacsapdát (400 ft 2 db) és egy hét múlva már egy darab hangya sem volt.

Az egyik a konyhában van, elég rejtett helyen, a lányom nem fér hozzá, de a másikat a nappaliba tettem az asztal alák, így azt bármikor eléri.

Egyszer be is mászott érte, megfogta, kiesett belőle pár hangya,eldobta és azóta nem is érdekli.Megmostam a kezét és annyi.

A hangyák eltűntek,azóta sem jöttek elő újra, a csapda még ott van.

14 hós a lányom, még mászik

2012. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a további ötleteket.
2012. febr. 25. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!