Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő azt mondta, hogy a...

A védőnő azt mondta, hogy a gyümölcs az nem egy teljes étkezés! Nektek is mondtak ilyet?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6,5 hónapos a napi 5 étkezés nem elég neki,éjjel többször felébred 2 -3 hete,pedig 2 hónapos kora óta jó alvó.

A védőnő azt mondta,hogy az egy adag gyümölcs uzsonnára nem elég,mert nem fogyókúrázik a baba,hanem adjam neki 2 étkezés közben.Uzsonnára pedig kapjon még1x főzeléket,így éjjel nem ébredne fel.

Most nem tudom mit csináljak,mert így is 2 hét alatt 350 grammot hízott :)!

Természetesen nem sajnálom tőle az ételt:)!


2009. jún. 7. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ebédre és vacsira adok neki főzit, tízórai meg uzsi az mindig gyümölcs, reggeli tejpép + szopizik is 2x.

11 hós

2009. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
az csak kiegészítés. jól mondja a védőnő, 2 között adj gyümit, ne főételnek.
2009. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tízóraira adom a gyümölcsöt, valóban megéhezik utána hamarabb, de délben tejet kap fagyóból, előte fél adag főzelék. Ebéd után alvás, délután uzsonnára főzelék, este tejpép fürcsi előtt, utána pedig tápszer. Délután kell a laktatóbb akat adni és akkor kibírja az éjszakát evés nélkül. Én legalábbis így tapasztaltam meg. (bár az én babám állandóan gyümölcsöt enne:D)
2009. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta ötször eszik a fiam. Reggelire és vacsorára tápszert kap, tízóraira tejpépet, ebédre zöldséget hússal, uzsonnára csak gyümölcsöt.

Nekem azt mondták, hogy ez így teljesen jó. Az éjszakát ugyanúgy átalussza a fiam, mint a hozzátáplálás előtt, illetve az étkezések kiváltásakor. Szerintem a tiédnek is elég tápláló, semmiféleképpen nem mondanám fogyókúrásnak, főleg, ha ilyen szépen hízik még mindig róla. Két hét alatt 350 gramm hízás hat és fél hónaposan nem kevés!

Én nem venném ki a gyümölcsöt, inkább megpróbálnám valamivel dúsítani, hogy laktatóbb legyen. Én például natúr rízspépet használok, azzal szoktam sűríteni azt a gyümit, ami nagyon folyós, mert a fiam a sűrűbb pépeset szereti, viszont ez elég jól laktatja is. De akár tejpépet is keverhetsz bele, vagy rízspelyhet, babakekszet, amit már ehet, stb.

2009. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Az én fiam is hamar átaludta az éjszakákat,legalább 6-7 hós koráig!De utána hajnalban elkezdett felébredni,hogy éhes!Én is arra gondoltam,hogy estére jól "megtömöm",de ugyanúgy felkelt,tehát nálunk ez nem vált be.De volt olyan is ,hogy nem kellett nekki a vacsi csak az anyatejcsi és aludt reggelig!Nálunk az egyéves fiamnak simán elég uzsira a gyümölcs,igaz hogy sűrítem neki valamivel!És van hogy csak natur joghurtot+tejcsit vacsizik és alszik reggelig!
2009. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
nekem is mondott ilyet a védőnő. aztán néztem rá furán, hogy akkor tulajdonképpen reggeltől estig az etetőszékben fogunk ülni? reggeli tizórai ebéd uzsonna és vacsora a főétkezés, közte meg még együnk gyümit is?? én végül úgy csinálom, hogy reggel eszik tápszert, tízóraira gyümölcsöt eszik rizzsel sűrítve, vagy valamilyen gabonás dolog, esetleg túrós étel, bár ti azt még nem ehettek. ebéd és uzsonna főzelék hússal vagy sajttal vagy tojássárgájával, vacsira pedig tejpépet eszik gyümölccsel keverve. mégígy is felkel a 9 hós fiam éjszaka egyszer enni, de ennél többet nappal nem hajlandó megenni. ha még ennél is sűrűbben tuszkolnám a kaját a szájába, akkor az lenne a vége, hogy nem eszik rendesen.
2009. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igy ettünk 6,5 hósan: reggel 200 tápi, 11-kor 1ü gyűmi, 2-kor 1ü husisfőzi, 5 kor 200 tápi, este lefekvés előtt 200 tápi. Ötkor tejpép kellene, de nem eszi meg. Szóval én is teljes étkezésnek adtam, amiből nem engedek, csakhogy az én kicsim csak heti max 10 dkg-ot hizott, ezért a gyümibe és a főzibe 2-2 kanál sinlacot teszek, de maradt minden igy. Most héthós mult. Ha kevés lenne neki, nem bizna ennyit, felesleges jobban hizlalni, a védőnőnek mond, hogy igen, persze,....megfogadtad a tanácsot, te meg etetsd tovább, ahogy a picivel megszoktátok!
2009. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondták...

Már tele volt a hócipőm, mert nem hiszem el, hogy 1 nagyüveg gyümölcsel nem lakik jól. Próbáltuk két evés közé besúvasztani a gyümölcsöt, de akkor meg a főétkezésnél alig evett.

15 hónapos, a mai napig egy adag gyümölcs az uzsonna, vagy a tízórai. Ha 250-300mililiternyi gyümölcsel nem lakik jól, akkor nem tudom mennyit kéne ennie:s Persze most már régóta igazi gyümölcsöt kap, nem üvegeset...

2009. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ő még napi 2x-3x anyatejet is kap,amiből 2 teljes étkezés.

Vacsira kipróbáltam a szoptatás után még a "jó éjszakát"tápszert is ,de ugyanúgy felébred.

Így összesen 6x eszik,pedig már csak 4 óránként kellene ennie

2009. jún. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!