Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam meg a csirkeh...

Hogyan csináljam meg a csirkehúst a lányomnak?

Figyelt kérdés

Eddig húst üvegesételben kapott (kész kaja). Most 7 hónapos.

Szeretném én magam megcsinálni neki, de fogalmam sincs, hogy legyen.

Vízben főzzem puhára, mint a zöldségeket?!

De akkor az olajat mikor kezdjem nála bevezetni és a fűszereket?


2012. febr. 27. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni, hogy veszek kb. fél kg csirke vagy pulykamellett és egyben megfőzöm (olajat nem adok hozzá), kicsit meg is szoktam sózni, de tényleg csak egy kicsit. Aztán leturmixolom, a saját főzőlevét használom hígításra. Jégkockatartóban lefagyasztom, ha megfagyott uzsonnás zacsiba rakom és mikor főzöm az ebédjüket csak kiolvasztok egy-egy darabot. A fűszereket a zöldségek főzésénél használom, az olajat (két adaghoz adok egy evőkanálnyi olívaolajat) akkor teszem a főzelékükbe, amikor összeturmixolom.
2012. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

A húst vízben főztem meg, leturmixoltam és jégkockatartóban lefagyasztottam. 1-2 kockát kivettem és a főzelékhez kevertem. Az olajat és a fűszereket inkább a főzelékekhez keverd.

2012. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, term. nem egyben főzöm a husit, hanem nagyobb darabokra vágva.
2012. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi sütőben sütjük mindig az egész csirkét, és abból kap a babó. Én még turmixolom a fiamnak, mert egyébként nem eszi meg. Leturmixolok egy nagyobb mennyiséget és adagonként lefagyasztom. Levesként is főzheted, de mi nem szoktunk húslevest enni, sőt levest is ritkábban csinálok, mert a párom nem szereti. Olajat ráérsz bevezetni, de egyébként én olajon szoktam a zöldséget megpárolni egy kicsit és utána engedem fel vízzel, ha levest csinálok, így finomabb szokott lenni a zöldség. A fűszer is ráér, szerintem. Nagyon finom íze van mindennek fűszer nélkül is. Pici himalája sót néha szoktam hozzáadni, mert az ásványi anyagokban gazdag. Én egyébként kókusz olajjal főzők, sokkal finomabb, mint a napraforgó vagy olíva olaj és egészségesebb.
2012. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia az én fiam 9 hónapos ugyan de én így szoktam általában: 1. felteszek 1 bögre rizst főni, de csak félig főzöm meg.

2. Egy kis lábosba beleöntök az 1 ek olívaolajat,. Hozzáadok egy pici sót!

3. Kicsi vizet öntünk hozzá

hozzárakok apró darabokra vágott 2 fehér 2 sárga répát.


6. Felöntöm annyi vízzel, hogy majd a rizs is tudjon mit magába szívni. Szóval bőségesen és 15 percig főzöm.

8. Amikor kész, hozzákeverjük a félig főtt rizst, és kicsit állni hagyjuk, hogy a rizs a zöldségek levét még jól magába szívja.

9. A gyerek fogainak számától függően használjunk botmixert a kívánt állag eléréséig.

2012. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

én több féle képpen is szoktam:

-ha épp levest csinálok, akkor belefőzöm

-ha csak neki, akkor serpenyőben megsütöm 1-2 csepp olajban

-ha magunknak is, akkor hagymán, olajon ..de ez 8 hótól


a fűszerek is 8 hótól, olaj már mehet, legjobb az oliva.

2012. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rezvirag1111 válasza:
Én leggyakrabban csirkemellet, vagy májat adok a babámnak. Darabokra vágom, és pici zacskóba annyit teszek belőlük, amennyi egy főzéshez elegendő. Így teszem a fagyasztóba. Amikor az ételt készítem, akkor felolvasztok egy zacskó húst, aztán zöldségekkel, fűszerekkel (bazsalikom, kömény, petrezselyem stb.), pici babavízzel felteszem főzni. Amikor kész van, turmixolom.
2012. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én amikor megveszem a csirkemellet, felkockázom és így fagyasztom. Majd amikor főzök, kiveszek 1-2 kockát és beledobom a vízbe mondjuk a krumpli mellé. Fél órát főzöm, majd turmixolom. Fűszereket még nem használok, de bébiételben már kapott fűszert, meg azokban van olaj is.
2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!