Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen "divatmán...

Csak én vagyok ilyen "divatmániás"? Mit csináljak az anyámmal, aki folyton rugit akar adni a lányomra?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk és bevallom,mi csak az alvásnál adunk rá rugdalózót,egyébként kisruhában,nadrágban,szoknyában,pólóban,kardigánban,pulcsiban van,mert szeretem divatosan felöltöztetni,még itthon is.


Anyukám viszont folyton rugdalózót adna rá,ha találkozunk vele.

Múltkor rá kellett bíznom anyára,mert közbejött valami,a lány,pedig aki vigyázni szokott a babónkra,nem ért rá.Mire hazaértem,anya átöltöztette rugiba a picit,mert szerinte az kényelmesebb neki.Tudom,hogy nem az ilyeneken kéne fennakadnom,de zavar,hogy nem azt teszi,amire megkérem.

De anyával folyton összeveszünk ezeken,mert semmit nem úgy akar csinálni a pici körül,ahogy azt én mondom neki, és akkor még csodálkozik,hogy inkább bébiszittert hívok,minthogy őt kérjem meg,hogy a lánykánkra vigyázzon délutánonként.


Az érdekelne,hogy csak én vagyok ilyen,hogy csak alváshoz adok rá rugit?

Mit csináljak az anyámmal,hogy ne akarjon mindent méshogy csinálni,mint én?


2012. febr. 27. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Én nagyon sok kis gatyát, pulcsit inget vettem a fiamnak. A felét nem adtam rá, mert elegem lett,hogy ha felveszem,akkor a pulcsi a nyakában van. Igazgatom rajta, a gyerek meg utálja. Nadrághoz zoknit adtam, azt folyamatosan letornászta, ki volt a kis lába.

Szóval nagyrészt rugit adok rá. Ha elmegyünk valahova,akkor esetleg ráadok ilyeneket, de otthon nem!

Mert,ha belegondolok én sem szeretek farmerben, ingben feküdni!

2012. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
68%
Igen csak te vagy ilyen és benned van a hiba! Divatozni nem egy 3 hónapos babával kell! Neki elősdleges szempont a kényelem. Nem tudom hány éves vagy, de gyanítom, hogy még nem nőttél fel az anyasághoz. Talán néha hallgatnod kéne az édesanyádra nem gondolod?
2012. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod,de egy 3 hónapos babának a rugi a legkényelmesebb,amikor elkezd,kúszni,mászni felállni,akkor természetesen jöhetnek a kislányos darabok.Kisfiam április végi baba,így ő rugiba+bodyba,vagy csak bodyba,vagy pólóba+ pelusba vagy napozóba volt nyáron, 5 hónapos volt mikor már csak estére kapott rugit,mert elkezdett kúszni,majd 6 hósan mászni,felállni stb.akkor már kényelmetlen volt és jött a nadrág+póló+pulcsi kombináció,vagy harisnya,Hosszúujjú póló kombináció.Nekem is mondta anyukám miért nem adok rá rugit,de hát aztán belátta,hogy kisfiamnak kényelmetlen,zavarja a mozgásban.Hidd el később is öltöztetheted csajszisan,de neki kényelmesen ha még rugit adsz rá.Beszélj anyukáddal,bár ebbena kérdésben egyetértek vele,de ülj le és mond meg köszönöd,hogy segít,de azért te vagy a gyerek anyja majd te eldöntöd mit adsz rá,vagy ráhagyod,és azt szoktam ha jön anyukám ráhagyom,ha nincs itt úgyis máshogy csinálom azt a dolgot,ahogy én szeretném,de hidd el nekem nem akar rosszat.
2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
76%

"Mit csináljak az anyámmal,hogy ne akarjon mindent méshogy csinálni,mint én?" - inkább mit csináljon ő veled, hogy ne akarj mindent máshogy csinálni mint ő?

Miért kell divatozni egy 3 hónapos gyerekkel? Igaza van édesanyádnak a fő szempont a kényelem! Különben hány éves vagy?

2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem a rugit. 10 hós koráig szinte csak abban volt. Nagyon vagányakat lehet már kapni. Érveim azok mit az előttem szólónak. Amíg pelusos volt, addig ráadásul rugiban aludt. 10 hós korától már csak alváshoz használtunk a rugit.
2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
16. 29. vagyok érvei azok mint az elsőnek, csak közben írtak
2012. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, kisbabának amíg nem kúszik, mászik,tényleg a body-rugi a legkényelmesebb. Ha felveszed, nincs a nyakában, nem kell igazgatni, nem gyűrődik alája, ha fekszik...

Elég ideig tudod majd kis felnőttnek öltöztetni, nem pont most kellene.


A kisfiam 5 hónapos korában kezdett kúszni, onnantól csak alváshoz hordott rugit.

De most a kislányom 3 hónapos, őt sétára sem öltöztetem ki,úgysem látszik az overálban, body-rugi-ki pulcsi-nadrág, azon overál.


Tényleg nem ekkora gyerekkel kellene divatozni, de te tudod.

2012. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van anyukádnak. Ne azt vedd figyelembe, hogy neked mi tetszik, hanem azt, hogy a picinek mi jó, és kényelmes. A rugi tökéletes, hiszen nem szorítja el sehol, nem nyomja meg az összegyűrődött anyag, nem csúszik a nyakába...

Anya vagy, akinek nem a divat, hanem a gyermeke kényelme, és egészsége kéne, hogy a legfontosabb legyen.

2012. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 kíváncsicska ***** válasza:
23%
Miért baj ha "divatol"? A saját gyereke.Én is adok rá csini rucikat amik nem rugik.Jó nem csak azt.De ha ő meg tudja úgy fogni hogy nincs a ruha állandóan a gyerek nyakába akkor neki sem kényelmetlen.És emiatt miért ne nőtt volna fel az any szerepre.Másképp gondolkodik ennyi.Hány ilyen szülő van.Nem bűn ha csak csinosabbnak akarja látni a gyerekét mint a másoké.Ha ezt így oldja meg ám legyen.Lesznek még ennél nagyobb problémák is a gyerek körül mint hogy mi van rajt
2012. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
100%

Én is anyukáddal értek egyet.


De ha nagyon divatozni szeretnél, vegyél néhány rugit és vidd el pólónyomtatóhoz, ott raknak rá olyan mintát, amilyet szeretnél.

2012. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!