Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok/adtatok gyermek...

Mikortól adtok/adtatok gyermeketeknek először tejszeletet, vagy Kinder Pingui-t?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 18:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Van a családomban allergiás, ezért nem kap még mézeset a gyerekem.

Cukrosat már kap, tegnap is túrós tésztát kapott és tettem rá neki cukrot.

Én nem vagyok a szívbajos anyukák egyike, sózok, fűszerezek, cukrozok ízesítek a gyereknek (módjával), de a mézes dolgokat a dokink sem javasolta 1-1,5 éves koráig.

2012. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kérdező kicsit off



Ne adjunk cukrot, és a só is egészségtelen, és nem egyen felvágottat és bolti húst, csak bionak kikiáltott gyümölcsöt, meg húst, 3 évig semmi tej és még sorolhatnám, végtelen a lista. Kicsit már átesnek a ló túloldalára. Rendben van, hogy egészség meg minden, de aki a mai ajánlásoknak csak a felét betartja, az már kb egyenlő azzal, hogy burokban neveli a gyereket!

Szerintem az aranya középutat kell keresni, nem a végleteknek élni.


A lányom 1,5 éves kora körül kapott hasonlókat, a fiam 13 hónapos, ő ma kaparintotta meg nővére Dörmi maci maradékát, amit nem vettem el tőle, de Kindert még nem kapott! Vele is várok még pár hónapot!

2012. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15 hós korától. Csak a méz miatt vártam vele.
2012. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
1 éves, de még nem evett. A Pingui szerintem iszonyat tömény. A tejszelet is eléggé, de az nem vészes annyira. Persze tudom, hogy azért, mert én nem szeretem, még esélyes, hogy neki ízlene. De inkább nem veszek. Helyette néha kap uzsonnára egy túró rudit.
2012. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre válaszolva, nekem még nincs gyerekem, de az egyik kedves ismerősöm (orvos) mondta egyszer családi összejövetelkor, amikor a kicsit ezt ették, hogy jobb lenne kerülni, mert rengeted cukrot tartalmaz, mind a tejes rész, mind a kakaós bevonat, és a hajlamos gyerekeknél az eredményezheti, hogy a "nasit' azonosítják az édes ízzel és ez később táplálkozásbeli problémákat okozhat, persze gondolom ehhez megfelelő gyakorisággal kell fogyasztani. Én speciel inkább a tejszeletet javasolnám, ha a méz már nem gond.
2012. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt ismét 9... a Doki Apukás.

Nálunk a Férjem figyelmeztetett engem, hogy a csokoládénak kifejezetten és bizonyítottan jótékony hatása van az agy fejlődésére, úgyhogy eszembe ne jusson azon gondolkodni, hogy majd mindenféle csokitilalmat vezetünk be ... Persze, 11 hónaposan nem ezzel tömjük a gyereket, de a Túró Rudi bevonatát sem szedjük le - minek? Gondoljátok, hogy a túró részében kevesebb adalékanyag van???

Szerintem a lényeg a mértéken van, minden anyukának ismernie kéne a normalitás határait, ennyi. És persze, ha valamire allergiás a gyerek, azt elkerülni.

2012. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem szeretném tiltani a gyerekemet az ilyen dolgoktól! Engem sem tiltottak, és semmi bajom az ég világon, pedig 30 vagyok!
2012. febr. 28. 14:35
 18/18 anonim ***** válasza:
De én nem értem, hogy minek a gyereknek egyáltalán ilyen adalékanyagos-színezékes-aromás-tartósítószeres műanyag édesség??? Miért kell neki ilyet adni??? Ráadásul uzsonnára....miért nem egy alma, banán vagy bármi...ennél sokkal jobb dolgok vannak. Én bizony nem adnám...ráér az oviban, vagy még később.
2013. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!