Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma megkaptuk a 15 hós oltást....

Ma megkaptuk a 15 hós oltást. Normális, hogy már estére 38 a hője?

Figyelt kérdés
3 hónapja volt már lázgörcse,ezért nagyon aggódom.Felébresszem megmérni a lázát?
2012. febr. 27. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
tavaly mikor a nagyfiam megkaptas délelött már délután lázas lett.Felhivtam a dokit és azt mondta nem gond csak csökentsem.
2012. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha Prevenart is kapott mellé, akkor attól lázas, nem a Priorixtól. Viszont ha csak Priorixot kapott, akkor holnap felhívnám az orvost, hogy bemenjetek-e egy vizsgálatra, mert lehet hogy beteg, mivel a Priorixnek csak 7-10 nap múlva jön ki a mellékhatása.


Amúgy én nem ébreszteném fel,csak sokszor nézném a kezemmel, hogy mennyire meleg (persze ha megbízol a kezed hőérzetében). Gondolom adtál neki kúpot lefekvés előtt, az most még hat, viszont hajnalban már lehet hogy visszajön a láza.

2012. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól mondja a második hozzászól. A sima MMR-től 5-10 nap között lehet mellékhatás a láz. Lázmérős cumi? Én azzal szoktam éjszaka, hogy ne kelljen felébreszteni.
2012. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Két oltást kaptunk,csak azt gondoltam ilyen hamar nem lehet tünete.Kicsit megnyugodtam.
2012. febr. 27. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Ha két oltást kapott, akkor a Prevenartól lett lázas, és az 48 órán belül, de általában már aznap jelentkezik.


Amúgy van ilyen homlokra ragaszthatós hőmérő is , persze nem túl pontos, de tájékoztató jellegű. Persze gondolom most ilyesmid nincs otthon, ugyhogy marad a kezed

2012. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 3 órán belül belázasodott. Az orvos szerint ritka, de előfordul, hogy ilyen hamar jön a láz az oltás után. Ráadásul 10 nap elteltével 3 db bárányhimlő szerű hólyag is lett rajta, amit nem tudtunk eldönteni az orvossal, hogy az oltás mellékhatása vagy valami nagyon enyhe bárányhimlő volt.

Amúgy, én minden oltás után ha hazaérünk, megelőzésképpen rögtön adok egy fél kúpot, ha kell, ha nem.

Tudom, sokan elítélnek ezért, de én inkább adok egy felet "feleslegesen", mint, hogy egész éjjel azt figyeljem, hogy mennyire ment fel a láza. Természetesen így is nézem, de nem tud olyan hirtelen magasra szökni a hője.


Azért adtál lázcsillapítót alvás előtt, ugye?

2012. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A második szuritól, a Perevenártól lehet most lázas, az elsőtől csak egy hét múlva. csökkentsd a legkisebb hőemelkedését is, ha már volt lázgörcse. szerintem néha nézd meg a kezeddel a homlokát és ha gyanús, inkább ébreszd fel, mint hogy baj legyen. :-(
2012. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem ébresztettem fel.Kapott egy kúpot alvás előtt,és lejjebb vettem a fűtést is,az sokat segített.Reggelig aludt és már csak hőemelkedése volt.
2012. márc. 1. 22:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta ma is 38,4 volt a láza.
2012. márc. 1. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!