Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A STODAL szirup köptető, vagy...

A STODAL szirup köptető, vagy köhögéscsillapító?

Figyelt kérdés
Kisfiam napok óta hurutosan köhög, szeretnék neki köhögéscsillapítót adni, de nem tudom, hogy ez a homeós szer csillapító vagy köptető?
2012. febr. 28. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Alkalmazható száraz, ill. sok köpettel járó köhögés, ingerlő köhögés csillapítására, gége-, légcső- és hörghurut esetén.

Hogyan fejti ki hatását a Stodal szirup?

A homeopátiás gyógyszerek a szervezet öngyógyító törekvésére hatnak.

A Stodal szirup hatóanyagai a homeopátiás alkalmazáskor az alábbi betegségek, ill. tünetek enyhítését és gyógyítását segítik

2012. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam. Viszont nem érthető számomra, hogy köptető vagy csillapító e.
2012. febr. 28. 08:28
 3/12 anonim ***** válasza:
mindkettő!
2012. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Hurutos köhögésre TILOS köhögéscsillapítót adni!!! A hurutnak ki kell jönnie, ezért köptető kell!


Száraz köhögésre, amikor nem szakad fel semmi, és nem is hörög, akkor kell köhögéscsillapító, hogy ne ingerelje semmi a tüdejét, torkát!


De inkább vidd el orvoshoz és nézze meg, nehogy valami szövődménye legyen, akár egy tüdőgyulladás is kialakulhat! Főleg, ha te köhögéscsillapítót adsz neki és bent marad a hurut! Nem szabad otthon kezelgetni, főleg ha azt se tudod mi mire való!

2012. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, hatalmasat tévedsz!!!

Hurutos köhögésre köhögéscsillapító kell, mivel a köptetőtől csak jobban fog köhögni. Száraz köhögésre kell a köptető hogy a köpet felszakadjon.

2012. febr. 28. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Száraz köhögésnél nincs minek felszakadnia, azért száraz köhögés!! A hurutot meg nem szabad lefojtani, mert az okoz majd gyulladást, ha bent pang! Tudom nagyon jól, mert öcsém veleszületett szív és tüdőbeteg, volt, hogy évente 3x is volt tüdőgyulladása, a bronchitis meg 2-3 havonta elkapja, folyamatosan hurutos!
2012. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

De ha nekem nem hiszel, olvass itt:

[link]


Ugyanazt írja, amit én elmondtam. És ha még ezt se hiszed el, vidd el orvoshoz és majd ő is alátámaszt engem!

2012. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mivel csecsemő gondozónak tanulok az egyetemen, így van gyermekgyógyászat óránk, amit az egyik neves kórház gyerekambulanciájának a vezető főorvosa tart. Nem a fejemből pattant ki a köhögéscsillapító kontra köptető.
2012. febr. 28. 11:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálj amit akarsz, ha már ennyi infonak se hiszel...
2012. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Stodal homeopátiás kombinált szer. A homeopátia úgy működik, hogy a szervezet saját reakcióit indítja be, nem direkte' hat a betegség ellen. Mivel kombinált gyógyszer, benne van az a hatóanyag is ami a szervezet köptető funkcióját hozza működésbe és az is, ami a csillapítót, adhatod neki bármelyik fajtára, hiszen azt a folyamatot fogja elindítani, amelyikre szükség van. A másik "hatóanyag" pedig szépen kiürül, semmit nem tesz.

Azt érdemes még tudni, hogy mivel nem tüneti a homeós kezelés, hanem öngyógyító folyamatokat indít el, eleinte rövid idére súlyosbodhatnak a tünetek de ettől nem szabad megijedni, csak azt mutatja, hogy a szer és a szervezet működik, gyógyítja magát:).

2012. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!