Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első cipővel kapcsolatos...

Első cipővel kapcsolatos kérdésekre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hós. Feláll kapaszkodva és lépeget a bútorok mellett. Szerintetek érdemes már neki cipőt venni? Ha igen, akkor bentre és kintre is? Vagy csak kintre? Puhatalpút pl. Liliputi, vagy olyat mint pl a Pediped első lépés cipője? Vagy bentre és kintre is másikat? És mennyi idő alatt növik ki kb. az első cipőcskét? Érdemes rögtön kettőt venni azonos méretben, egyet a játszóra - egyet ha máshova megyünk pl. vendégségbe?

Bocsi a sok kérdésért :-)


2012. febr. 28. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, mert feláll kapaszkodva, nem fog egyből szaladni is. Nem kell még neki cipő majd csak akkor, ha teljesen önállóan jár. Kintre és bentre természetesen másik, mindkettő boka tartós legyen illetve puha talpú de kemény kérgű! 1-1 cipő elég, bentre is csak az a gumis talpú mamusz kell, az is csak akkor, ha hideg nálatok a padló. Kintinek elég 1, néhány hó alatt kinövik.
2012. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia! Bentre nem vettem neki, vastag, csúszásgátlós zokni volt a lábán. Kintre akkor vettem, amikor már az egyik kezét fogtuk és így sétált. Nyár volt, én a siesta szandál mellett döntöttem. Kettőt semmiképpen ne vegyél, kb. 2-3 hónap és veheted a nagyobb méretet.
2012. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Liliputit NE! Kintre alkalmatlanok a cipőik, bentre inkább csak akkor ajánlom, ha már jár és ritkábban mászik a babád. Ha fordítva van, akkor a cipő pikk-pakk el fog kopni, elég gyatra minőségű anyaggal dolgoznak. 5-6e Ft-ba kerül egy cipő náluk, és 2-3 hét hordás után olyan kopott, mintha a használtan vetted volna valahol. Baromi rossz az ár/érték arányuk.


Kintre már valami átmeneti cipőt érdemes venned, én a Deichmann-ban szoktam vásárolni, az Elefanten márka nagyon bevált nálunk, bár elég drága. Bentre lehet, hogy elég a csúszásgátlós zokni is, az én kislányom lábán most harisnya és vastag zokni van, és nem fázik a lába idebenn, de nálunk csak a szobákban mászkál és a fürdőszobában, egyik sem hideg helyiség. Ha nálatok hideg van, akkor talán valami szandál lesz jó, vagy gyárt még puhatalpú cipőt az Estrella is, olcsóbb mint a Liliputi.

2012. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szeptemberben vettem a lányomnak a liliputi cipőt, méret szerint 12-18 hónapig jó, és így is volt. De nem veszek még egyszer.
2012. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Elefantenről már hallottam, azt is megnézzük akkor...bent nálunk elég meleg van, nem kő van hanem műanyag a padló, úgyhogy nem félek tőle hogy felfázik. Harisnyában szokott lenni és még van, hogy húzok rá egy zoknit. Liliputit én is maximum bentre vennék de ahhoz meg tényleg drága...

2012. febr. 28. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

szia

ha drágállod a liliputit, vegyél a teszveszen carozoo márkájút. 2-3000 Ft között vannak. Arra jó, hogy ne csússzon el otthon, és még a mászás se koptatja el az orrát (a liliputi 1 hétig bírta a kisfiamon, igaz ő a játszótéri betonon koptatta mászással). Na mindegy. Kintre sztem a pediped szuper kezdő cipőnek, sajna mire a lányom végre elindult (16 hónaposan a kis lustaság), addigra kinőtte a legnagyobb pedipedet is.


Mindenesetre az okosok azt mondják, hogy attól függően kell választani hol tanul a baba járni: ha sík talajon, mondjuk betonon, akkor kemény talpú, kérges cipő kell, ami tartja a bokáját. Ha pedig hepehupás talajon, pl. homokozóban, kavicson, akkor puhatalpú, mert akkor a talpizmok is fejlődnek...


Bocsi nem akartam nagyon okoskodó lenni, de mi a játszótéri anyukákkal erre a konklúzióra jutottunk. :)

2012. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, megnézem ezt a carozoo-t, ennyiért megérné bár nem tudom hogy cipőt mennyire szabad neten venni, nem érdemesebb felpróbálni? Azt hiszem a kislányomnak picit magas a rüsztje mert sok babacipő fel se megy rá, nem bírom ráadni, pedig a mérete lenne.

Kertben fog gyakorolni járni, ott van beton és fű is vegyesen...de a pedipedek nagyon tetszenek és jókat mondanak róla. fura hogy a babád kinőtte, elvileg 24 hóig jók de lehet hogy rosszul láttam

2012. febr. 28. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen puha talpút nyugodtan rendelhetsz neten, épp az a jó benne, hogy a magas rüszttel is simán fel lehet venni (jó rugalmas gumis a bebújós része). Megméred a kislányod lábát (állva körberajzolod és úgy), és aszerint ki lehet választani a méretet.


Egyébként nekem hatalmas gyerekeim vannak, kislányom 16 hónapos, 92-es ruhát hord és 21-22-es cipőt. Ez egy normális 2 évesnek felel meg, nem csoda, hogy a 18-24 hónapos pedipedet épp kinőtte... :)

2012. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:-D ez jó.

Oké, köszönöm még egyszer, most már a puhatalpú aktuális lesz, a kiscsizmája már meleg ebben az időben.

2012. márc. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!