Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálhatja ezt a baba?...

Miért csinálhatja ezt a baba? Ez lenne a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Nálunk 8 hónaposan nem volt semmi, pedig akkorra mondják az első felvonását. Most lesz egy éves, és pár napja egyszerűen nem hajlandó elaludni nélkülem, de igazából ha egy kis időre is eltűnök a szeme elől, hamarosan elkezd utánam sírni, hisztizni. Folyton kapaszkodna föl a kezembe, pedig sosem volt kézbe szoktatva. Elvan a család többi tagjával, de főleg akkor, ha én is a látótérben vagyok.

Ezzel nem is lenne gond, hiszen ezért vagyok otthon vele, viszont pont a jövő héten kell mennem három napot dolgozni, és már előre bele vagyok betegedve, hogy mi lesz vele? A mamákkal lesz felváltva, imádja őket, de félek, hogy most mégsem lesznek elegek neki, főleg elalvásnál. Nem lesz lehetőségem hazarohangálni, csak ebédelni fogok hazajönni, bár lehet hogy az sem fog jót tenni, hogy utána estig újra eltűnök!

Mivel könnyíthetem a helyzetét? Csendben lépjek le, hogy szinte észre se vegye? Olyan lelkiismeret-furdalásom van, a pénzre viszont szükségünk van...


2012. febr. 28. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet, 11 hónapos kora körül kezdődött a szeparációs szorongás. Nekem is el kellett mennem néha. Akkor nem volt olyan nagy probléma, ha nem látta, ahogy elmegyek, az apja levitte sétálni, és mire felébredt és hazajöttek, én már nem voltam otthon, előtte megbeszéltem a fiammal, hogy anya el fog menni, de azt, hogy tényleg elmentem nem látta, néha kiment az előszobába, azt hitte ott vagyok, de szerencsére nem volt nagyon nagy hiszti. Túlélték az apjával mind a ketten, ne legyen lelkiismeret furdalásod, ez az ő részükről természetes viselkedés, neked pedig dolgozni kell sajnos. Kb. 1 hónapig tart KITARTÁS
2012. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni, hogy nem én megyek el, hanem a mama elviszi... mondjuk sétálni. Mert akkor azzal van elfoglalva, hogy milyen jó neki, hogy kimehet, amikor meg hazaér az üres lakásba, nem tűnik fel, hogy anya nincs ott. Egész nap elvan a mamával, húgommal, semmi gond, de mikor megjövök, akkor "tudatosul" minden és akkor azonnal rám mászik (görbülő szájjal), de ha utána együtt vagyunk, akkor minden oké. Ezért sztem nem jó ötlet, ha ebédre hazamész és utána újra vissza. Az elég baba-kínzás...
2012. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!