Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az esélye hogy az...

Mennyi az esélye hogy az orvosnál elkapjon egy virust a baba?

Figyelt kérdés

Ma voltunk, és bizony előttünk 3-nak is hányós virusa volt. Ezért fogtam a picit és kint várakoztunk a friss levegőn. De bent voltunk a dokinál kb. 15 percet.

Úgy félek nehogy elkapjon ilyet is még. Szerintetek?


2012. febr. 28. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak sikerült. Más betegség miatt vittem kontrollra, és várni kellett. Aztán a hányás-hasmenéssel mentünk haza. Remek volt...
2012. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég nagy az esély..nem attól függ,hogy hány percet tölt el betegek társaságában,hanem,hogy bent volt.Cseppfertőzéses megbetegedéskor elég egy tüsszentés szállnak a bacik vírusok.A gyermekedre köhögtek tüsszentettek megfogott valamit széket stb...

Vagy elkapja vagy nem.Nem tudsz mit tenni.

2012. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi :(

1. és mennyi idő után jött ki a kicsin? Ez mostanában volt?

2012. febr. 28. 14:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Az esély megvan rá. Mi múltkor úgy jártunk, hogy volt valami baj a szemével, elvittük dokihoz. Nem a folyosón vártunk, hanem ahol le lehet vetkőztetni a piciket, ott lehet hagyni a babakocsit. Szóval a lányunk fekszik a babakocsiba, idióta anyuka hozza be a 3-4 éves gyerekét pelenkát ellenőrizni oda. Elmennek a kocsink mellet kb 10 cm-vel, a gyereke elkezdett köhögni a lányom fejétől 20 cm-re. Nem szólt volna rá, hogy tedd a szád elé a kezed... Szerencsére nem kapott el semmit, de az agyvérzés határán álltam.
2012. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
NAgy az esély. Ez ellappanghat 1-2 hétig is.
2012. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem, ez tavaly nyáron volt.

Hányásos-hasmenéses fertőzése volt, 3 hétig ment a hasa. A kontroll idején már egészen normális volt a széklete, de másnap reggel megint ment a hasa. Szóval másnapra kijött rajta. Harmadnapra meg rajtam is.

2012. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon átérzem az aggodalmad. Mi múlt héten voltunk fura kiütésekkel az orvosnál, és másfél órát vártunk. Közben sok kisgyerek köhögött, influenzás volt. A kisfiamnak meg már volt kruppos rohama. Komolyan mondom tiszta idegbeteg voltam pár napig nehogy beteg legyen. De szerencsére nem...
2012. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most voltam a fiammal dokinál, nem akartam levinni, de magas láza volt. Hát ott is voltak elég beteg gyerekek is. A nagyoknak szólnak általában szólnak, de a kicsiknek nem. Én inkább fogom az ölembe a fiam, könyvet nézünk, vagy a falon a képeket, de nem engedem oda a többi beteg gyerekhez. És nem csak azért, mert a sajátomat féltem, hanem hogy tőle se kapjanak el semmit. A kontrollnál meg inkább megbeszélem a dokival, hogy nem viszem vissza, csak ha nincs változás.

Elkaphatta, mert voltatok bent, a levegőben benne van.

2012. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat! Egy biztos, egész héten parázni fogok emiatt. Ráadásul pénteken kell kontrollra is vinnem. Tavaly fél évesen kapta el a hányós, hasmenéses virust. Brrr, még rágondolni is rossz.

Mondjuk én nem értem hogy ezzel miért viszik az anyukák rögtön a gyereket orvoshoz. Én mindig felhivtam a dokit, hogy ez van (3 gyerekem van és bizony már párszor átestek rajta), mondta hogy mit vegyek, adjak nekik, ha esetleg nem javul akkor kell elvinni. Hiába viszi az anyuka oda, ilyenkor nem tud a doki semmit kezdeni ezzel, és feleslegesen fertőzik össze vissza a többi gyereket.

2012. febr. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!