Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám szerint ez nem helyes....

Anyukám szerint ez nem helyes. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, előre is bocsánat, ha így van!


Mikor a kislányunk a pocakomban volt, már akkor elhatároztuk a férjemmel, hogy megtanítjuk majd németül. (Mind a kettőnknek van német nyelvvizsgája, ezzel nem lesz gond.)

Kettő éves lesz a jövő hónapban, és imádja azokat a zenéket, amiket a férjem hallgat. (Pl.: Rammstein.) Kéri is a lányunk, hogy énekeljük, ő pedig táncol rá.

Anyukám a múltkor felkapta ezen a vizet, mert mi az, hogy a gyerekünknek mi németül énekelünk a magyar népdalok helyett. Őszinte leszek, a lányunk azt kicsiként sem szerette, és ennek nem az "apaféle" zene az oka.

Azt mondta, hogy ez majd a gyereket összefogja később zavarni és ő nem fogja az unokáját utólag magyarul megtanítani.


Az a kérdésem, hogy ez mennyire lehetséges? Hiszen nem beszélünk hozzá németül, csak a német dalokat énekeljük neki, mert kéri. Húgom szerint azért kéri, mert más nyelvet hall, és ez tetszik neki.

Hagyjuk abba, vagy nem lehet belőle baj?


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 28. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan család van, ahol az egyik fél magyar, a másik külföldi, két nyelvet hall, ezen nő fel. Gondja nem lehet belőle csak előnye. Ha tehetném én is tanítanám már idegen nyelvre (18hós), de sajna elég gyér a nyelvtudásunk a férjemmel.

Ez persze a saját véleményem. Ha te jónak látod, folytasd.

Nem hiszem, hogy egy kis zenétől utólag kellene magyarul tanítani.

2012. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád hülyeségeket beszél.Semmi baja nem lesz a kislányodnak csak azért mert németül énekeltek neki,ettől még nem fogja elfelejteni a magyart.Az én kislányomnak egy időbe Sakira:waka waka(remélem jól írtam)című száma volt a kedvence.Állandóan azt akarta hallgatni a telefonomon,23hónapos és magyarul beszél.
2012. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi nem zavarja össze. Más kérdés,hogy ér-e valamit!

Mert ez azért más, mint,ha az egyik szülő csak idegen nyelven beszél hozzá!

2012. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Erről megkérdeztam egy magyar szakos docens, phd...stb tanárt :D.Azt mondta, hogy akkor nem baj ha ezt is azt is hall a gyerek otthon de nagyon helyesen kell a németet beszélni.Olyan az agyuk, mint a szivacs és nem keverik a két nyelvet idővel, mert agyban tudnak "váltani".
2012. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A német nekem anyanyelvi szinten megy, azért is, mert volt német felmenőnk, és azért is, mert megszereztem belőle a nyelvvizsgát. A férjemnek pedig a munkájához kellett a felsőfokú. De néha belekavarodik, mert angolul is nagyon jól beszél és sokszor hallom, hogy a németbe belecsempész egy két angol szót, vagy éppen az angolt beszéli német akcentussal. Ennyi a hiba, azt hiszem.


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 28. 14:46
 6/15 Disi ***** válasza:
100%
Egy barátnőmnek a bátyjáék élnek kinn Németországban. Ők otthon csak magyarul beszélnek a gyerkőcökhöz, mindenütt másutt a németet hallják. Azért nem beszélnek hozzájuk otthon is németül, mert egyrészt szeretnék ha magyarul is beszélnének, másrészt nem akarják hogy akcentussal beszéljék a németet. Csak a kisebbik gyerkőc született odakinn. Mind a kettő alkalmazkodott a helyzethez, sőt azt is tudják hogy kihez melyik nyelven szóljanak. Tényleg olyan az agyuk, mint a szivacs. Szerintem semmi bajuk nem lesz ettől, hisz ha beadnátok kétnyelvű bölcsibe, oviba, akkor is dalokkal, mondókákkal tanulnák a másik nyelvet, ti ezt megtudjátok otthon oldani, ami szerintem nagyon jó. Magyar népdalokat később is tanulhat, de ha nem érdekli, nem tetszik neki, úgysem tudsz erőszakot tenni rajta.
2012. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is utolsó! :)

Anyukámnak nem csak az a baja, hogy így is beszélünk hozzá, hanem az is, hogy németül történik ez a dolog...

2012. febr. 28. 15:10
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az en länyom is ket nyelvet hall mert a ferjem oszträk es nem beszel magyarul!Ha keeten vagyunk a kicsivel en csak magyarul beszelek vele es sok magyar ismerösünk is van(ausztriäban elünk)!Ha a ferjem haza jön automatikusan ätvältok nemetre hogy ezt is szokja meg!Meg csak 8 honapos de pl ha valamit nem szabad neki megerti mind a ket nyelven!

Szerintem ebböl csak elönye lehet ha kicsi kortol ket nyelvet hall!

2012. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én álláspontomat, remélem megnyugtat! :)


Én Magyarországon születtem, anyanyelvem a magyar. Apukám félig magyar, félig német, így a nagyszüleimmel csak németül tudtam beszélni, ezért németül anyanyelvi szinten beszélek.

Apa munkát kapott Spanyolországban, ezért kiköltöztünk oda, nem is kellett több, megtanultam spanyolul, mert muszáj volt. Ott is jártam iskolába, ezért az is anyanyelvi szint.

Aztán gimnázium 10. osztályban visszaköltöztünk ide, mert apunak megszűnt a munkahelye. Itt a gimiben kötelező volt választanom egy nyelvet, amit tanulni szeretnék, de azt nem engedték, hogy a már meglévő tudásomat használjam, mert az nem lenne szép a többiekkel szemben. Olaszt kezdtem tanulni, önszántamból. Ez az egyetlen nyelv, ami nem megy anyanyelvi szinten.

És csak, hogy folytassam a sort, kimentünk nyaralni Norvégiába, ahol megismertem a jelenlegi párom, akivel van egy keresztlányunk is, ő is beszéli a norvégot, meg lett neki tanítva. :)


Az én keresztlányom is két nyelven beszél, igaz, a férjem megtanult 5 év alatt magyarul, de a keresztlányom imádja, ha úgy beszélhet az keresztapjához, hogy csak mi értjük. Na meg persze azok, akik tudnak norvégul... :)


Ne aggódj, nem lesz tőle baja! Hihetetlen jó agyuk van, mind a két nyelvet ugyan úgy fogja tudni majd beszélni! :)

2012. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha lett volna akkora nyelvtudásom, hogy anyanyelvi szinten beszéljek hozzá már olyan 3-4 hónapos korában elkezdtem volna, és nem érdekelt volna más mit mond.

De ismerek olyat, akinél anya szerb, apa magyar, anya szinte csak szerbül beszél hozzá, mert a magyart akcentussal beszéli és nem akarja, hogy így tanulja meg, apa meg magyarul beszél. Így a kislány megtanulja mind a kettőt helyesen.

Másiknál anya magyar, apa afrikai, anyával magyarul beszélnek, apával angolul.

Szerintem csak előnyére válhat a dolog, nem hátrányára.

2012. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!