Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit összezavarodtam a...

Kicsit összezavarodtam a hetek számolásában. Utolsó mensim augusztus 28-án volt. Innen számolva a védőnő szerint 14 hetes vagyok. Csütörtökön voltam UH-n, a szerint 12 hetes vagyok. Most akkor hogy is van? Melyik a helyes számítás?

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet, de ettől függetlenül UH-nál például a baba méretei szerint is kikalkulálja a gép, hogy szerinte ez egy milyen idős baba méreteinek felel meg. Ez okozza szerintem nálad az eltérést.
2008. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
pontosan ugyan igy voltam 2006 ban mikor teherbe estem agusztus 28 an volt meg akkor utoljara a menszim, es junius 4 re voltam kiirva, de akarmikor mentem ultrahangra mindig mas idopontot mondtak hogy mikorra varhato a szules, es megszultem junius 2 an igaz beinditassal!
2008. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont így számolták el a méret miatt, de a 18.heti uh-n már 20 hetesnek mondták, tehát behozta a lemaradását!

Szóval ne aggódj, más ütemben növekszik,nem úgy mint ahogy a nagykönyvben az le van írva :)

Boldog babavárást!


34 hetes hóember :D

2008. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam vele. Nekem ezt a szüléskalkulátort ajánlották: [link]
2008. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is pont aug.28-án volt az utolsó mensi.

Egyidősek vagyunk:) Ma van a 14. hét és 5. nap.

Szerintem is azért mondtak 12 hetesre, mert másképp fejlődik a babó. Az enyémet többre mondják, 16 hetesnek. Ez változhat még, ahogy növekszik a kicsi, ne aggódj! Behozhatja a "lemaradást".

2008. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor úgy látszik nem egy kapkodós fajta ez a pocaklakó.:)
2008. dec. 8. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!En is pont ezen gondolkozom mar hetek ota, hogy hany hetes is a babom.Szinten augusztus 28 volt az utolso menstruaciom es az uh-on rendszerint 5-6-7 nappal naggyobbra mondjak a kis dragamat...Rakerdeztem az orvosnal hogy akkor ez most hogyan is van es azt mondta nem szamit....Mind1,egy hete oriasi leptekkel el kezdett noni a hasam szoval mar nem erdekel,mert latom kivulrol is hogy minden rendeben :-) .

Szerintem ne foglalkozz a meretekkel,majd behozza :-)

Boldog pocakosodast!!!

2008. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!