Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig baba a baba?

Hány hónapos korig baba a baba?

Figyelt kérdés

A kislányom 17 hónapos, de nekem még mindig baba, kisbabám.

Nekem a hivatalos kisded annyira nem jön a számra.

Mi a következő fokozat? :)


2012. febr. 28. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A következő fokozat a kisgyerek. Hogy hivatalosan mikortól? Fogalmam sincs. De én a 2éves fiamat már nem tudom babának hívni. Ránézek, és már olyan nagyfiús. Nem egy baba, aki minden percben az én segítségemre van szorulva. Már egy önálló kis emberke. Ahogy nagyapám mondaná: kisember. :)

Nekem azóta nem baba, mióta elkezdett önállósodni. (egyedül járni, enni, inni...) De persze attól még mindigis az én kicsikém marad, mégha lesz egy tőle kisebb tesója is!

2012. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt Angliaban 12honapos korig hivjak babanak, aztan mar totyogo.
2012. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 éves korig csecsemő, 3 éves korig kisded, utána pedig kisgyerek. Amúgy meg babának addig hívja valaki a gyerekét, amíg úgy érzi. Egy kislánynál jobban a szájára jön az embernek mint egy fiúnál.
2012. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kislányom egy eves, de nekem mar valahogy nem baba. Olyan kislanyos mar. Nagy a haja, meg magasabb is, mint egy egy eves, biztos ez is közrejátszik. De én mar nem szoktam rá azt mondani, hogy babám, csak hogy kislányom. Persze attól meg anya kicsi szeme fénye. :)
2012. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos, de nekem sem baba már. Nekem azóta nem az, hogy elindult. :)

De nagyon érdekes, mert mondani még szoktam neki néha, mert ő még magát babának hívja. :)

2012. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. febr. 28. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem bizony 15 hónaposan is baba :).
2012. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy nem hónapokban kell mérni, hanem fejlettség szerint.


Két azonos napon született, körülbelül azonos körülmények között nevelt kicsik esetében 2. születésnapjukon hihetetlen, hogy az egyikük még baba, a másik pedig már kisgyerek. De tényleg....megdöbbentő.


Az egyikük félelmetes milyen szinten kommunikál, érdeklődik, eszik, iszik, wc-zik stb. A másikuk pedig az a tipikus baba még. Hümmög és nem beszél, nézelődik csak, etetni kell, csőrösből iszik, és pelenkás.


Egy kisebb méretű, de ügyes kicsi is lehet már kisgyerek kategória, ahogy egy nagyobbacska lustácska kicsi is lehet még baba.

2012. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!