Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenjem a popsiját?

Mivel kenjem a popsiját?

Figyelt kérdés

Elfogyott a gyógyszertári popsikrémünk. Sajnos a fogzás miatt savasabb a kakija, és kicsípi. Azonnal cserélem ahogy kakil, mégis pirosodik.

2,5-3órája kakilt, tisztába tettem, és a pirosságra kentem egy pici seducrémet. Fürdés előtt levettem a pelenkáját, csak pisilt, nem is sokat, viszont ott ahol krémeztem szó szerint elevenre maródót, kivérzett pár pontocskán. Pedig a krémezés előtt épp csak piroslott...:(


Fürdés után a felnőtt enyhén gyulladáscsökkentő, börnyugtató aloeverás testápolóval lekentem hátha segít rajta valamit.


Ti mivel kezelnétek, úgy fest nem bírja a sedut.


2012. febr. 28. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

sudocrem az pont a már sebes popsira van. sebes popsira olyan krém kell amiben cink van, ez segíti a gyors börképzödést.


nem a krémtöl lett sebes hanem már az volt, de ekkor még a pisi is marta. kendd tovább sudocremmel akármilyen más krémet veszel a hatóanyaga ugyan az lesz ha sebes popóra kéred, mert mindegyiknek cinket kell tartamaznia.

szerintem amit rákentél felnötteknek valót abban is cink lehet.

2012. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha ennyire csúnya akkor semmivel! pelusozás után kamillás vattával töröld át, este meg fürdésnél tegyél kamillát a vízbe.


mikor ilyen volt nálunk akkor a bőrgyógyász azt javasolta, hogy jó vastagon kenjem be canesten krémmel majd hintőporozzam le és a pelusba is szórjak.


de biztos sok krémes tanácsot fogsz kapni, én nem mernék kísérletezni ha így kimarta, én is allergiás vagyok egy összetevőre, így a sudora is, a bepantenre is és a neogranormonra is :S

2012. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Bepanthen nekünk nagyon bejött, néha Neogranormont is használok, próbáld ki. A Sudocremmel csak nagyon vékonyan szabad bekenni.
2012. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Neogranormon valóban jó ilyen esetekben - de csak is ilyen esetekben, állandó használatra nem ajánlják.

Sudocream is nagyon jó!!! Én pl. ezt használom, nekünk bevált.

A testápolót szerintem mellékeld, az nem a baba bőrére való. Egyébként is kb. annyi aloe vera lehet benne, mint macisajtban a brummogás! Ezzel nem téged akarlak megbántani, ne vedd fel. Csak általánosságban ez a tapasztalatom a krémekkel - és kozmetikusként azért értek is hozzájuk valamicskét.

2012. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia mi is igy voltunk a doki irt fel nekünk egy kenöcsöt amit ki kell kevertetni a gyogyszertárban nem tudom az összetevöket, de a dokit biztos tudja majd, nekünk 1 nap alatt helyre tette, pedig véres volt a feneke és sokat sirt, de mivel most gondolom nincs ott nálatok a doki:) igy kamillát fözz és azzalk mosogasd, nekünk ez is segitett, meg a neogranormon, egyenlöre ne kend sudoval. aloe verát is spricceltem rá, te ne ted,, jó tanács. kamilla az kell sok,
2012. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A seduval nem vagyunk jóban, már szobatiszta a fiam, de pl most, hogy a rágófogai jönnek, neki is csípi a kaki, ő nem dunsztolódik pelusban, mégis ha pont a sebesség miatt seduzom, csak romlik...

A lány is most 30-40percig volt tiszta pelusban-krémezve, azért ennyi idő alatt annyit nem tud pisilni, hogy leegye a bőrét:(


A neogmanormont kipróbáljuk, illetve a kamillát- nem szárítja nagyon?


A felnőtt krémet azért próbáltam, mert pl a kezem ha szétreped- sajna rettenő finnyás a kezem semmit se bír, akkor ez azonnal megnyugtatja, használ.


Köszi a válaszokat.

2012. febr. 28. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A kamillás popsimosást én is ajánlom, az nekünk mindig bevált. Ilyenkor minden pelenkacsere után vittem a fürdőbe és mosogattam a popóját, sőt az esti fürdővize is kamillás volt. Nekünk egyáltalán nem szárított:-)

Emellett Neogranormonnal kenegettem.

Remélem hamar rendbe jön!!

2012. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen cipőben jártunk, de már a Sudocream se segített. Végül a Nivea popsikenőcs vált be, talán azért mert sűrűbb és nem jött le olyan könnyen a popsijáról.
2012. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!