Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rövid meséket ismertek? Ti...

Rövid meséket ismertek? Ti milyen mesét olvastok/meséltek este lefekvéshez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos,most már érdeklődve hallgat este ,de hosszúságra pl. a Török és a tehenek (Mehemed) hosszúság az,ami nem unalmas. Adnátok ötleteket? Köszönöm!
2012. febr. 29. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját meséket mesélünk, azokat szeretik a legjobban.

Pontosabban a férjem, mert ő a "király" ebben. 2-3 perc egy mese, azonos főhőssel, nem kellenek "nagy történetek".

2012. febr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kislányom nagy kedvence a Sün Balázs.

De van több olyan könyvünk, amiben rövid mesék vannak, pl. : Anyu, szeretlek!, Apu, szeretlek!, Anyu mesélj!

2012. febr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bogyómama válasza:
Az én fiam még pici, (16 hós), így még neki semmit nem mesélünk, de biztos, hogy saját meséket fogunk eleinte. Akár, meséljétek el, hogy mit csináltatok ma, mi történt ma veletek.
2012. febr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

A Bogyó és Babóca sorozat is rövid, sőt lehet még tovább rövidíteni. Csak az én fiam annyira nem kedveli.

Marék Veronika: Boribon sorozata is rövid

2012. febr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Iciri-piciri, vagy a Vidám mesékből szoktam én is, de még azt se engedi végig olvasni a babám, mert ő maga szereti lapozgatni a könyveket, a mese még nem érdekli, 10hós.Napközben szoktuk nézegetni a könyveket, közben én kinyitok egy másik könyvet és mesélek belőle, vagy altatáskor napközben elmesélem az iciri-picirit, azt tudom fejből is.
2012. febr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Iciri-piciri nekem is megy fejből :)

Előkerestem a szüleimnél a Boribon-os mesekönyveim ...megpróbálkozunk vele... Napközben mi is szoktunk,meséket,mondókákat nézegetni, olvasni ,de este kezd úgy tűnni,hogy a fejből mesélés tetszik neki jobban.

Szép napot nektek! :)

2012. márc. 2. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Emlékszel még a Minden napra egy mese című könyvre?Abban is elég rövid történetek vannak.
2012. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!