Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves fiam még mindig nem...

1éves fiam még mindig nem akar csőrös pohárból inni, hogy szoktassam rá?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyerekem se akart rászokni,nem is erőltettem a dolgot.Másból próbáltad?
2012. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pohárból is iszik,de amúgy cumisüveg
2012. febr. 29. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran kínáld meg belőle.

Attól is függ, hogy puha csőrös vagy kemény.

Az én lányom 7 hósan 3 nap alatt megtanult a szilikonosból inni, de 12 hósan a műanyag csőröset az istennek nem tudtam megszerettetni vele.

1 éves gyereknek én már nem is erőltetném, ha eddig nem ivott belőle.Inkább gyakoroljátok a pohárból ivást, vagy vegyél kis 2 dl-es üdítőket neki, amiket szívószállal kell meginni.

Hihetetlennek tűnt, de mikor én vettem egyet az akkor 13 hós lányomnak, majd leesett az állam, hogy rögtön ivott belőle!És azóta is.

Egyébként van szívószálas kivitelű itatópohár is:)

14 hós kiscsaj anyuja

2012. febr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 18 hós és még mindig nem iszik belőle. Szerintem nem is fog.
2012. febr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha iszik pohárból, miért szeretnéd csőrösre szoktatni? Ha pedig végképp el szeretnéd hagyni a cumisüveget, szerintem azzal várj pár hónapot, és majd ha meleg lesz, és egy szál pelusban lehet a lakásban, nem lesz baj, ha folyton nyakon önti magát. Mi így csináltuk, akkor volt olyan 16-17 hónapos.
2012. febr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 hónapos a lányom, és ő már nem iszik csőrösből. :)

nagyjából 1 hét alatt tanult meg egyedül inni normális pohárból, azóta látni sem akarja a csőröset.

Első alkalommal még kész zuhanyzás volt az "ivása", aztán másnap már csak csöpögtetett, és a hét végére tökéletesen cseppmentesen ivott.

Szerintem már ne erőltesd, minek? Főleg, ha iszik pohárból.

2012. febr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom se ivott belöle soha. Aztán vettem Nuk szilikonosat, azt az egyet elfogadta. (Most 2 és fél éves, még mindig ebböl iszik, ha megyünk vhova. És ez az egy, ami nem csöpög/folyik ki, amúgy mindegyik beleömlött a táskába lezárva is.))
2012. febr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem se ivott belőle.

Elsővel még én is próbálkoztam, de nem tudta megtanulni, csak kínkeservesen, és mivel nyár volt, állandóan bebüdösödött az az egy, amit elfogadott, így mi kiiktattuk.

Ahol csak lehet, pohárból isznak, útközben meg babavizes flakonból, azt nagyon szeretik. .Törekszem rá, hogy csak víz legyen benne, így viszonylag lassan "punnyad be".

2012. febr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd! Enyém 15 hónapos, de nem hajlandó belőle inni! Nem is erőltetem! Sima pohárból viszont szépen iszik! Ha meg megyünk valahova, akkor cumisüveg az útra!
2012. febr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem megy a csőrös(amúgy nem is baj, nekem olyan gusztustalanul bepenészedett, hiába mostam) tanítsd meg szívószállal inni!Nagyon könnyen rájönnek hogy kell, így a cumisüveget el tudjátok hagyni, mert autóban simán jó a szívószál!

Otthon meg tökéletes a pohár.

Az én fiam cumisüvegből nem tud inni, csőröset vettem neki kocsiútra, de mivel olyan nehéz tisztán tartani a sok hülye szelep miatt maradt a szívószál.

2012. febr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!