Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tudtátok? Csak nekem fogas...

Kíváncsicska kérdése:

Ti tudtátok? Csak nekem fogas kédés?

Figyelt kérdés
Az tény hogy nem olvastam össze mindenféle írást a hogyan neveljünk gyereket témakörben mert ahány db annyi fajta.Én inkább a védőnőre a szülésznőre (rá a mai napig számíthatok ha kérdésem van)és az anyukákra (fiatalabb idősebb) tapasztalataira hagyatkoztam.Erre ma kiderül teljesen véletlenül számomra hogy a gyerkőcöt fél évesen már fogorvoshoz kellene vinni.Fogorvosi szakaszisztens mondta.Teljesen meglepődtem.Csak számomra új ez?
2012. febr. 29. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

És mit néznek a fogínyén? Azt is megmondta, mert ez érdekelne!

Amúgy a gyerekorvos is minden kötelező méréses vizsgálat alkalmával megnézi a szájat és az ínyt, nem tudom, mit láthat egy fogorvos, amit a gyerekorvos nem, ha valami nagy eltérés van, azt látná ő is!

5

2012. febr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert erről még én sem hallottam, és kíváncsi voltam hogy ez csak nekem volt-e új, vagy valóban van ilyen.
2012. febr. 29. 22:31
 13/22 anonim ***** válasza:

Az ínyt nézik és jó volt hogy elvitték??miért??mit derített ki a doki, hogy eleve romlottan nő a 6 hónapos gyerek foga, vagy mi???

huh,már bocsi,de nekem nagyon pénz szagú ez az egész dolog, mert ha beállítottam volna a fél éves fiammal az SZTK-ba biztos körberöhögtek volna!

2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hónapos a lányom tehát nem.De komolyan nem tudom mit deríthet ki.Körzetis asszisztens mondta tehát ha vinnénk sem kerülne semmibe.
2012. febr. 29. 22:39
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még én sem hallottam, de olyat már igen, hogy ha kibújnak az első fogak, utána el kell vinni. Mi nem vittük, a gyerekorvos azt mondta minden oké, szépen mostuk neki. Aztán 1 éves múlt mikor felállt a kádban, megcsúszott, és beütötte az első fogát. Picit vissza csúszott az ínyébe. Megijedtünk elvittük azonnal fogászatra, ahonnan szó szerint elküldtek, hogy nem tudnak úgyse mit csinálni a tejfoggal, ha nem fáj neki nem nyúlnak hozzá. Meg sem nézték!!! Elvittük privátban, szerencsére megmaradt a foga, pár nap után kijött "újra".

Bocs ez nem ide tartozik, csak azért írtam le, hogy az sztk-s fogászaton akkor sem néztek rá mikor baj volt, akkor mi lenne ha "ok nélkül" vinném

2012. febr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát nagyon lelkes lehet az ismerősöd...:) Az én fiamnak 11 hónapos koráig nem volt foga, de az ínye biztosan rendkívül érdekes volt már akkor is! :D Olyan sokat sejtető...:D Most komolyan, ez azért már túlzás az én véleményem szerint, és azzal az anyukával értek egyet, aki a nőgyógyászati kivizsgálást említette a 10 hós kislányánál...:) Szóval ha nincs komolyabb problémád, akkor adj hálát az égnek, és vidd a gyermekedet 6 hónaposan majd fogdokihoz! Őszintén kívánom, hogy tényleg ez legyen a legkomolyabb vizsgálat a babád első évében! Nálunk sajnos nem így történt...volt baj éppen elég...:(
2012. febr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Erről még én sem hallottam, szerintem ezt valaki kitalálta és most szépen terjed, mint a pletyka... azért kíváncsi lennék mit tud megállapítani egy fogorvos egy 6 hónapos baba ínyét megnézve:)
2012. febr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os.Nem az volt a kérdés hogy elvigyem-e vagy hasznos-e.És igen remélem hogy ez lesz a legnagyobb problémám.Aztán hogy az ismerősöm túlbuzgó? Lehet, de inkább legyen túlbuzgó és nézzen engem akárki hülyének mert feltettem a kérdést(mert egyre inkább úgy érzem a válaszokból), de Egészségről van szó.Mint többször is írtam én is meglepődtem és ezért tettem fel ezt a kérdést.Nem hiszek el mindenkinek mindent de amikor egy szakember mond valamit, de nem hallottam róla és esetleg még furdal is a kíváncsiság azt hiszem nem olyan nagy bűn ha elgondolkodtam rajt annak ellenére.Igen sajnálom akiknek nagyobb problémjáuk van mint esetleg ilyenen gondolkodni de esetleg nem kellene letorkollni azonnal.Ja és ugye orvos és orvos is tanácsol mást, miért ne tanácsolhatná némely fogorvos azt hogy vigyük a gyereket 6 hónaposan egy vizsgálatra.Pénz szagú is lehet, de melyik doki nem megy a pénzre, és ha ez lesz a legújabb trend akkor meg mindenkinek természetes lesz.Mert ugye holnaptól javasolhatják szaklapok babakönyvek stb.És mielőtt félreértés esne, nem azt mondom hogy kellene, de ki tudja mit hoz a jövő.Ami 10 évvel ezelőtt nem is volt ma természetes,lehet ez is az lesz egyszer mert kitalálják hogy jó bevételi forrás.Bocs ha kissé zavaros voltam.
2012. febr. 29. 23:46
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hallottam róla.

A gyerekfogászaton ki van téve egy plakát (amit várakozás közben unalmában az ember szóról-szóra elolvas).

Itt már a terhesség is szóba kerül, hogy a születendő baba majdani fogaira melyik vitamin jó, majd életkorokra lebontva az ajánlott fogorvosi ellenőrzések. Bizony írnak az első, féléves kontrollról, még ha nincs is fog, az állkapocs rendellenességeket láthatja már a szakember.

Ennek ellenére a nagyobbakat is csak az óvoda kezdés előtti kötelező szűrésre vittem, a legkisebbet sem viszem még, pedig már 7 foga van. Kivétel, ha valami baleset történne.

2012. márc. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16-os vagyok ismét. Dehogy is torkollak le! Azért van ez az oldal, hogy minden, bennünket foglalkoztató kérdést feltehessünk, nincs ezzel semmi baj! Csak maga a téma annyira új és idegen számomra, hogy nagyon meglepődtem! Pláne hogy rengeteget vittem orvoshoz a babámat, mert beteg koraszülött volt, eleinte hetente 3-szor a vizsgálatok tették ki a napi programunkat. Elnézést, ha félreérthető voltam, nem akartalak megbántani! A baba egészsége az első, ez természetes!
2012. márc. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!