Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerezzünk-e be sport babakocs...

Szerezzünk-e be sport babakocsit pluszban?

Figyelt kérdés

Egy lassan 11 hónapos leányzónk van, polcok mellett lépegetve oldalaz. Van egy babakocsink, amit apósomtól kaptunk, de rendkívül nehéz, robosztus darab. A környéken kiváló sétákra, szélvédett, de mivel a leányzó mostmár bőven felül, és jön a jó idő, szeretnénk vele minél többet elcsászkálni, nagyobb parkokba, be a városba stb. Viszont ezzel a babakocsival ez kilátástalan harcnak tűnik, egyrészt mivel rendkívül nehéz, babával együtt főleg, és nagy helyet is foglal, buszra, ami nem alacsony padlós és van korlát középen fel sem fér... Már próbáltuk. :(

Nem igazán remek az anyagi helyzetünk, de használtan egy sport babakocsira gondolkodunk, hogy be kellene ruházni a fenti okok miatt. Szerintetek?

Ami még esetleg ok, hogy a jelenlegi babakocsi nagyon nehezen állítható, a háttámlájánál 3 fokozat van, teljesen fekvő, döntött, de inkább a fekvőhöz közelebbi, mint az ülőhöz és a teljesen ülő merőlegesen. Összecsukást se tudjuk, ha pl. elmennénk nyáron szüleimhez, kocsiba sem férne be. Sajnos csak kaptuk, nem volt lehetőségünk beleszólni milyen lenne praktikus. :S


2012. márc. 1. 09:15
1 2
 1/13 Bogyo110 ***** válasza:
Vannak ezek az esernyőre csukható sport kocsik a mik kicsik is és könnyü is már ujonnan is van a tescoba hauck márkáju kb 6000.-ft tól nekünk ugyan kombinált baba kocsink van de én is gondolkodom egy ilyen megoldáson mert mi meg a negyediken lakunk!
2012. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez is egy hátrány, mi a 9-diken lakunk és mindig van bennem egy erős félelem, hogy elmegyünk és mire jövünk esetleg nem jó a lift... 9-dikre felhozni 6,5 kilós gyekőcöt, plusz minimum 10-15 kilós babakocsit, az durva. :S
2012. márc. 1. 09:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, az esernyőre csukható kocsi. pár ezer forint és pillekönnyű. A közlekedéshez tényleg ez való. Én már csak tudom, végig kínlódtam két évet a marha nagy kocsival buszokon, villamosokon.
2012. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden gyerekemnél ki tudtuk használni az esernyőkocsit. Könnyű, kis helyen elfér. Még 3 évesen is elővettük, ha hosszabb útra mentünk, max. a cuccok utaztak benne.
2012. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont ezen gondolkozom mostanában. Bár ő még csak 8 hónapos, de nekünk is egy bazi nagy atombiztos babakocsink van, mi eddig remek szolgálatot tett, de úgy gondolom, hogy ő már tavasszal-nyáron nem fog benne megmaradni. Így szétnéztem, és elhatároztam, hogy veszek egy esernyőre csukhatót Hauckot a teszkóból. Szép barna kék, fiús, nekünk tökéletes lesz. Nem tudom és nem is akarom cibálni a nagy babakocsit már.
2012. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is nagyon hajlok erre, sőt alapvetően biztos. Egyébként a teszkós nem megy hamar tönkre, nem érdemes akkor már valami strapabíróbbat venni?
2012. márc. 1. 10:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire strapabíró, de az biztos, hogy nagyon picik a kerekei. Én vettem már börzén és Vaterán is esernyőkocsit,4-5000Ft-ért.
2012. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a többiek ilyenre gondoltak


[link]


Én nem vennék ilyet még egy 11 hónaposnak, az én lányom 1 éves, de szereti a kényelmet és szundítani is szeret a kocsiban, én ezt már stabilabban járó, nagyobb babáknak tartom jónak, akik tulajdonképpen tepernek egész nap, csak ha elfáradnak vagy kicsit pihenni szeretnének, akkor jól jön egy ilyen könnyű kicsi kocsi.


Nem tudom mennyi a kereted rá, vannak normál sport babakocsik is használtan kitűnő állapotban, a célnak is teljesen megfelelnek és azért 11 hónaposnak még praktikusabb, főleg belekalkulálva, hogy még azért 1-1,5 évig babakocsizni fog.


[link]


Rengeteg fajta van, nézz körül aukciós oldalakon!


Ne haragudj, hogy rákérdezek, de 11 hónapos babád csak 6,5 kg? Nem írtad el?

2012. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk ilyen hauck volt(van), most árulom és mi nagyon szerettük, kb 6 kiló az egész kocsi, lehet dönteni ha elalszik és a bevásárló kosara is nagy.

[link]

2012. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is inkább a kettő közöttiben gondolkodom, nem egy pehelykönnyűben, de azért nem is ebben a rendkívül nehéz darabban.


Nem írtam el a súlyát. :) 10 hónapos múlt, majd csak április 22-én lesz 11 hónapos a leányzó, de 6,5 kilóhoz közelít. Kis súllyal született érthetetlen okokból, mert időre jött és mindenre nagyon figyeltünk védőnői tanácsok, magzatvédő vitamin stb. De szép egészséges, formás, gyorsan fejlődő babuci, hamar mászott, állt fel. Apukája se nagydarab alkat, az én anyukám kifejezetten alacsony, és én is kis súllyal születtem, szóval gének. :)

2012. márc. 1. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!