Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babák anyukái...

4 hónapos babák anyukái leírnátok egy napotokat?

Figyelt kérdés

Mennyit esztek egy nap(hányszor,mit)?

Mennyit alszotok egy nap?Az éjszakák,hogy működnek?

Mit játszotok a babákkal,hogyan foglaljátok el őket?

Elvannak egyedül is vagy csak ha szórakoztatjátok őket?


2009. jún. 8. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Négy hónapos lányom van.Kb 7-szer eszünk egy nap,anyatejet. Kóstolt már almát egyszer-kétszer, ízlett neki.alvás: reggel 6-fél7-kor ébred ekkor eszik is,majd 8 óra körül alszik kb másfél órát,megint evés 11 körül alszik 2 és fél 3 órát, majd délután 5 körül egy felet . Fél hétkor fürdés majd vacsi és avás. Kb hajal 3 -ig eszik,majd alszik tovább.de ez csak pár hete van így eleinte volt, hogy másfél óránként evett éjjel nappal.Van amikor igényli, hogy játszak vele,de elvan egyedül is, nézegeti fodossa a játékait.Szoktam neki énekelni, a tavaszi szél vizet áraszt a kedvence, meg a süsü:))
2009. jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom 4.5 hónapos. Reggel 9-10 között kel, utána pelus, evés (anyatej), aztán játék. Mondókák, csörgők, ilyesmi. A pihenőszékében pedig elvan egyedül is általában fél órát egyhuzamban. 11 körül szopizunk megint, aztán megyünk sétálni kb. 1-1.5 órát. Ezalatt többnyire alszik. Miután hazajöttünk megint szopi, aztán úgy fél 2 felé kis őszibarackot kap, pici anyatejet iszik rá, és délután 2-3 között elalszik úgy 3-4 óra hosszára. Miután felébredt megint szopi, de ezt már sajna tápival is ki kell egészítenem, mert már nem elég a tejem. Aztán játék, ilyenkor már Apa is itthon van. Szereti a színes, csörgő dolgokat, meg sokat "beszélgetünk" Vele. Este 8 felé pici őszibarack megint, meg szopi. Este 9 felé fürdünk, utána szopi+tápi, és fél 10-10 felé elalszik. Éjjel nem kel fel már régóta, általában 11-12 órát alszik. Nagyjából ennyi. Persze, ez mondjuk 7 napból 5 nap van így. Ő sem mindig ilyen mintababa. Előfordul, hogy nappal nem alszik, nyűgösködik, előfordul ritkán, hogy éjjel 7-8 óra alvás után felkel enni. Vannak rossz napjai, de, szerencsére, általában a fenti séma működik, ha itthon vagyunk. Ha elutazunk valahova, akkor nagyjából ugyanez a progi, de nem mindig sikerül persze. :-)
2009. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, 7-8 szor eszik egy nap csak anyatejet,nappal kb 4-5 órát alszik összesen,éjszakát legtöbbször már átalussza,de ritkán van hogy akár 2 szer is fölkell!este 8kor fektetem le aludni és reggel fél 10 körül ébred!de ez csak akkor ha egyszersem kellt föl éjszaka amugy ha fel-fel ébred akkor már 8 kor fönt van!

A játék nálunk egy kis torna szokott lenni,mivel nagyon puffi ezért szoktam tornáztatni,nehogy nekem el lustuljon : ) ,meg magyarázunk egymásnak.. Ő jobban nekem!Kis nyugodt baba,nem igazán sir inkább hisztizik,ha már unatkozik..

2009. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Húha, ennyi pedáns gyerkőc után az enyém eléggé "elcseszettnek" tűnik...

Mi reggel hatkor, fél hétkor kelünk.

Szopizás után játszunk (csikizős, tornázós játékot), felébresztjük apát, aki aztán dolgozni megy... amíg ő készülődik, a babó elvan a játszószőnyegen.

Nyolc-fél kilenc körül elaltatom, de ő fél (maximum egy) óránál többet ritkán alszik egyben nappal.

Utána pihenőszék, amíg anya főz.

Már egy órát is kibír benne, éneklek neki (iciri-piciri mese a kedvenc), ő meg magyaráz közben nekem.

Ezután almázunk, vagy barackozunk, majd tápi (sajna a tejem nekem sem elég, minden második etetésre csak)

11 körül újabb fél-egy órás alvás (mikor hogy...)

Utána változó a felállás.

Vagy máris lemegyünk sétálni, vagy házimunkálkodom még, és olyankor játszószőnyegen próbálunk meg ellenni...

Többé-kevésbé sikeresen... (reggel még nagyon leköti, de délután kevésbé)

Azután kaja kettő-három körül (szopi, vagy tápi, attól függően, van-e elég tejem), és utána tuti séta.


Délután öttől nyűglődés, aztán etetés (próbálgatjuk a tejpépet, de még eléggé kevés a türelme a kanalazgatáshoz), aztán megpróbálom újra elaltatni, ilyenkor már nagyon nehéz vele...

Fél nyolckor fürdés, utána tápit kap, és ideális esetben nyolckor alvás...

Rosszabb esetben tízig ki-be mászkálok a szobába, és csitítgatom, hogy aludjon, énekelek, és hasonlók...


Hajnali egy-kettőkor ébred egyszer még enni.


Hétvégén meg minden borul, mert apa itthon van, és olyankor csavargás van, meg sok-sok ölben tartás, sok-sok játék, kevés alvással, és felborult napirend, úgyhogy a hétfők nehezek, mert vissza kell terelni a kisasszonyt a normál kerékvágásba...


Nálunk ilyenek a napok általában.

Viszonylag keveset alszik a manó, de az esetek nagy részében azért el van, nem kell kézben tartogatni.


És megint felébredt... :-)

2009. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem írtam, hogy 150 grammot eszik egy evésre kb.

Tejpépből csak egy negyed adagot eszik meg, azt is hígabban, mint ahogy írja a doboz, egy közepes almának a felét bepuszilja, vagy egy fél barackot.


Egyébként úgy igazán egyedül nem nagyon van el, csak kb. fél órára a kiságyban a pörgő-forgó játék alatt, de alapjáraton látnia kell, és hallania a hangomat, hogy ellegyen a kis kezével játszva, vagy a játszószőnyeg felett lógó állatkákat tépkedve. (próbálja őket a szájába húzni, de a felfüggesztés nem olyan hosszú...)


Nálatok mi a helyzet?


Utolsó válaszoló voltam

2009. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem elcseszett a tiéd sem,miért lenne az?

nálunk is van hiszti, délután fél 6 -tól fél 7-ig,fürdésig.Ha álmos, akkor mindenki meneküljön, olyan hangon sír, hogy pattog tőle a fülem:((Első voltam

2009. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!