Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babának mennyire...

Két hónapos babának mennyire kell tudnia emelni a fejét?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hét múlva lesz két hónapos.

Régóta megemeli és át is fordítja egyik oldalról a másikra a fejét.

De ebből a fejlettségből nem lép előrébb, nem emeli meg jobban, magasabbra, csak annyira hoyg éppen hogy kukucskálni tudjon felfelé.

Szoktam hasra tenni,hogy gyakoroljuk, de nem igazán küzd vele. Olyan,mintha lusta lenne hozzá. Egy darabig próbálja,aztán elfárad és inkább elelszik vayg roszabb esetben sírva fakad és hiszibe lovalja magát.


2012. márc. 1. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
már bocsi, de mit vársz tőle??még nincs is 2 hónapja ezen a világon, előtte súlytalanul úszkált a magzatvízben a pocakodban...nagyon ügyesen fejlődik, ez jó amit tud!Majd erősödik és folyamatosan halad tovább!
2012. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a baj, hogy a kisfiúnk 2 hónaposan nem tudta emelni szépen a fejét, a gyerekorvosunk berögzött hülyesége volt, hogy ezt már neki tudnia kéne és egyből gyerekideggyógyászhoz küldött minket. Aki egyébként annyit mondott, hogy nincs semmi baja a gyereknek, csak gyenge az izomzata, tornáztatni kellett, megmutatta hogyan és lám 2 hét múlva nagyon szépen emelte a fejét. Szóval ne aggódj. Majd megerősödik.:)
2012. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ahh, az enyém is hisztizni kezd :) 1-2 percig küzd, aztán jön a nyafogás, majd ha nem reagálok időben, a sírás.

Én kisfiam 10 hetes, már annyira fel tudja emelni a fejét, hogy szembenézzen az elé tett macival, de ez csak pár másodperc.

Van egy könyvünk amiben hónapról-hónapra le van vezetve, h mit kéne tudnia. Ott 4 hónapra írják a klasszikus kezünkkel könyökölünk és hason fekve nézelődünk tartást.

2 hónaposan 45 fokban tartja a fejét, 3 hósan már 90 fokban. Persze ez csak az átlag...

2012. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez így pont jó.
2012. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Már bocsi" de nem várok tőle semmit, csak érdeklődtem,és közben azt is leírtam,hogy éppen hol tartunk, hoyg esetleg aki érdemben hozzá tud szólni leírhassa,hoyg ez így jó-e.

2012. márc. 1. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:

2 hónapos gyerek sírása nem hiszti, hanem segélykérés. A kettő között óriási különbség van. A fejlődés nem egyforma minden babánál és minden területen sem. Nem szabad őket összehasonlítani.

A babádnál teljesen rendben van, ahol éppen tart. A lényeg, hogy sokat mozogjon, járjon keze lába, legyen játszószőnyegen stb. Majd megerősödik. Semmit sem szabad siettetni. Türelem!

2012. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És nem lustaságból nem emeli még tovább a fejét, hanem egész egyszerűen az izmok még nem elég fejlettek, erősek hozzá. Ez a kettő is óriási különbség. Fogj vissza a teljesítménykényszerből, mert ennek a baba látja a kárát.
2012. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek az én kislányom 3hós és most kezdi emelgetni a fejét már 2hetes átfordította és azóta is de könyökölve nem emelte hason csak egy egy pillanatra és utálja a hason fekvést engem is idegesítettek ezzel de már nem érdekel tudom hogy jól fejlődik és nem erőltetek semmit majd ha akar hason nézelődni akkor majd fog.Mindennap hasra teszem de nem erőltetem és ha sír visszafordítom.Ülve és ölben nagyon szépen tartja a fejét.

És már hasról vissza fordul hátra,lehet hogy még nem tudatos de megcsinálja.

Ne aggódj jól fejlődik!:))

2012. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem nekem van teljesítmény kényszerem,hanem a gyerekorvosnak és a védőnőnek...
2012. márc. 1. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mért kell mindig letolni azt az anyukát aki aggódik a babája miatt és próbál megfelelni a hülye elvárásoknak!A védőnőm egy idióta engem is kiakasztott ezzel de rászóltam hogy foglalkozzon azzal hogy ne felejtse el ide adni a beutalót a csípőröntgenre amikor kell nem hogy ott kellett magyarázkodnom mért nincs meg azzal hogy mérje meg hány centi a picur mert még egyszer sem tette meg és már 3 hós a kislányom.Én mérem itthon a kilót is azt írja be amit én mondok.
2012. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!