Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik legyen a következő...

Melyik legyen a következő étkezés, amit kiválthatok, és mivel?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos. Reggel 6-kor és 9-kor anyatejet kap, délben főzeléket, 3-kor gyümölcsöt, este 6-kor és 9-kor anyatejet. A következő kiváltott kaja a reggel 9-es, vagy az este 6 órás legyen. Babám csak a Hipp-es gyümölcs-gabona, és gyümölcs-rizs variációt eszi meg főzelékként, semmi mást nem hajlandó. Baj, ha csak ezt a kettőt váltogatom déli kajának?
2009. jún. 8. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek gyümölcsök, nem igazán tudhatók be főzeléknek, szerintem! Azt sem eszi meg babád amit ti esztek? Semmilyen főzeléket sem eszik meg? Mindenfélét próbáltál már? Esetleg gyümit keverve főzivel??? Nekünk az elején ilyen formában megette a főzit, azóta is alkalmazom a trükköt ha nagyon nem akar enni :) 11 hós most a kisfiam, de 6,5 hós kora óta reggelire rizspépet és vacsira tejpépet kap. Ezeket próbáltad már? Én a reggelit váltanám ki először. Az utolsó volt a vacsi nálunk. Bár nekem muszáj volt hozzátáplálnom 6 hós korától mert már sajnos nem volt elég tejem. Jó lenne ha babusod új ízekkel is találkozni.
2009. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam sütőtököt krumplival vagy almával, spenótot krumplival, répát almával, egyik sem kell, a gyümölcs gabonával vagy rizzsel viszont nagyon bejött. Egy egész üveggel megeszik. Tudom, hogy fontos lenne a változatosság, de nem akarok visszatérni az anyatejre, ha csak ezeket eszi meg, ezt kap ebédre.
2009. jún. 8. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

lehet, hogy az a baj, hogy sok krumplit tettél az ételbe. Az én babám sem eszi meg, ha sok benne a krumpli. Azt írják 1/3ad legyen a krumli, én ennél kevessebbet teszek bele neki. A sütőtököt én először simán adtam neki krumpli nélkül, aztán fokozatosan tettem bele egykis krumplit, és néztem, hány g kruplit eszik még meg. Aztán annál többet nem teszek bele. Szinte minden zöldséget-gyümölcsöt először csak krumpli nélkül kóstoltattam vele.

Adhatsz neki rizst is, amit Te főzöl, és ezt is keverheted ebédre sokmindennel. Én üveges zöldborsót veszek neki (nincs kedvem itthon paszírozni) és ez a kedvence rizzsel. Néha husit is kap bele. (kicsit rizi-bizi hangulata van:))

2009. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!