Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jobb szülni? Télen vagy...

Mikor jobb szülni? Télen vagy nyáron?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Mikor "jobb" szülni? És a babának, mi a jobb? Ki hogy élte meg esetleg?
2012. márc. 1. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő, kinek mi "fekszik jobban".


Nekem van egy szeptemberi és egy augusztusi gyerekem, én nagyon szerettem a nyári pocakosságot. Jól bírom a meleget, az nem zavart, viszont nem kellett "hülyére öltözködni".


Most tavaszra várom és nagyon utálom ezt a pocakos telet. Most is ugyanannyira dagadok, mint nyáron, és alig van használható cipőm, míg akkor csak papucs kellett...


Azt mondják, nyáron jó lesz babázni. Hát meglátjuk. Én szerettem, hogy az első tél gyorsan elszállt, és amikor a baba már kúszott/mászott, első lépéseit tette, akkor volt jó idő.

De most ezt is kipróbáljuk. :o)

2012. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem tavaszi,nyári és őszi gyermekeim vannak- a télit én még 2 év múlva terveznék még egy lányt,hogy mind a 4 évszakban ünnepelhessünk :-)

Na,hát nekem mind a 3x jó volt. A telet ha nem így lennénk,ahogy vagyunk,akkor bevállalnám hamar!


A babának télen nem lehet valami jó,mert akkor nem mehetsz ki Vele úgy levegőzni mint nyáron,ha nincs autó,akkor nagyon kell vigyázni,hogy megfelelően legyen felöltöztetve,betakarva,ne fagyjon meg semmije,de ne is főjön meg a ruhák alatt. Azt elég nehéz behatározni,hogy mi is az ideális télen,ha hideg van.

A többinél nincs ez a veszély. Nyáron,ha már nagyobbacska- 2-3 hetes a baba,akkor egy pici pólót ha ráadsz is elég,ha nagyon meleg van,akkor egy szál pelusban is lehet. Mire jön a hideg,addigra nagyobb lesz,jobban tudod télen öltöztetni a fél éves babát,mint egy újszülöttet.

Ha nem fával fűtenénk,akkor már most is bevállalnám télre a babát,de így nem! Ha fával fűtesz,akkor azt őrizni kell,ki ne aludjon a tűz,éjjel is tenni kell rá,mert a baba is hamar megfázik... Macerásabb. Ha gázom lenne,azzal nincs ilyen,állandó a hőmérséklet télen. Viszont amit írtam is az előbb,a kinti öltöztetés...


Üdv:3 lányos

2012. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

minden évszaknak megvan az előnye és a hátránya is.


Én kora ősszel akartam, mikor már nincs annyira meleg, de hideg sincsen. Ha nyáron szülsz, télen kell nagy pocakkal mászkálnod, és fordítva, egyik se jó. De én az őszről lecsúsztam ugyh téli baba lesz. Szerintem ez is jó, nem kell attól félni hogy guta ütést kap a gyerek, itt nálunk 40 fok szokott lenni vagy több. Télen meg egy jó babakocsi, és beöltöztetni, ha kiviszem. Egy év múlva meg ismerkedhetünk a hóval :) Fullasztó melegben egy 1évessel nembirnám szerintem.

Én a kora őszi szülésre szavazok!:)

2012. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nyári jött be, igyekeztünk a tesót is így időzíteni:)

A fiam júliusi, a tesó augusztusi lesz, előtte tudunk még a nagyobbal nyaralni, még sokat alszik a kicsi, amikor rossz az idő, és ahogy javul, és tavaszodik, úgy lehetünk egyre többet kint.

Nyáron meg már csavaroghatunk mindannyian:)


Plusz mielőtt visszamegyek dolgozni, még lesz egy gondtalan nyarunk, amikor nem kell dolgoznom:)

2012. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy NYÁR!!! :D :D
2012. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én júliusban szültem, a babának jó volt, hogy nem kellett annyit öltöztetni mint most. VISZONT a kert tele volt finom zöldségekkel és gyümölcsökkel, amit a szoptatás miatt ki kellett hagynom. Most a lányom eszi a zöldségeket, gyümölcsöket - erre üres a kert. :)
2012. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előnye, és hátránya is van minden évszaknak. A téli terhesség elég drága dolog, mert kell nagykabát (én már nem fértem bele akármibe), terhesharisnya, hosszú nadrág, stb. Nyáron elég egy lenge ruha. Én télen voltam nagy pocakos, de nekem jobb volt, mivel nagyon melegem volt. Így is állandóan szellőztettem, a férjem meg ott didergett mellettem. A kórházban a terhesfelkészítőn is rosszul lettem, mert nem bírtam azt az iszonyú meleget, ahogy ott befűtenek. (26 fok). Viszont a hideg nem volt jó a babának szülés után, nagyon fázott, vele kellett aludnom, mert hiába öltöztettem fel, nem volt elég neki. A gázszámlánk is tetemes lett, mert jól fel kellett tekerni a fűtést. Ezt leszámítva jó volt, de talán tavasszal a legjobb szülni, akkor már nem fázik a gyerek annyira.
2012. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tavaszi babám van. Nekem ez nagyon jó volt, kb a második trimesztertől én hőgutát kaptam 15 fok felett. Télen egyre rosszabb lett ahogy jött a fűtés szezon(panelba lakunk) 24 fok volt, de meg akartam halni. Éjjel-nappal nyitva volt a szoba ablak, párom a radiátort ölelgette és két takaróval takarózott, amikor én jól éreztem magam. Nem tudom elképzelni, hogy nyáron legyek nagy pocakos, úgyhogy a tesót is megpróbáljuk majd úgy időzíteni, hogy tél végi vagy tavaszi baba legyen.
2012. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Októbertől, júniusig voltam kismama. Télen nem vettem kismama ruhákat,mert polár cicinadrágban(alatta terhesharisnya) és tunikákban jártam, így nem kellett egy vagyont kiadnom kismama ruhákra. Jó volt a divat! :) A nyár eleje meleg volt,de szerencsére van klímánk,így egyáltalán nem volt melegem. A babának jó volt,nem kellett agyon öltöztetni. A szülésnél melegem volt,de a szülésznő többször elvitt tusolni,nyittattam ablakot,így kellemes fűnyírást hallgattam vajúdás közben...:) Annyi volt a rossz,h kicsit irigykedve néztem a család többi tagját,h csobbannak a medencében,én meg bentről néztem őket...:( De eztán is a nyarat választanám,én is nyári gyerek vagyok. :)
2012. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!