Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam nem issza...

ÉVI-Zéti kérdése:

8 hónapos kisfiam nem issza meg a tápszert? Próbálkoztam pohárral Jana 0.2 üveggel abból megissza a vizet? ötletet véleményt tapasztalt anyukától kérek segítséget Köszönöm

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kevés instant kakaóport, vagy vaníliás cukrot, hogy jobb íze legyen. Nem a cumis üveggel van a baj szerintem, hanem a tápszer ízével. :)
2012. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet valóban a tápszer nem ízlik már neki, így válthatsz tápszert, vagy ízesítheted. De az is lehet most jutott el addig a fiad, hogy elég volt a tápszerből...Lányom ennyi idősen köszönte és nem kért többet. Próbálkozhattam cumisüveggel, itatópohárral, sima pohárral, bármivel vagy ízesíthettem neki, vehettem neki másféle tápszert, akkor sem itta meg. Most 16 hónapos és a mai napig nem kér se tejet, se tápszert, se tejitalt.

Na a lényeg, hogy emiatt 8 hó körül próbáltam sok húst adni neki, ezzel pótolva a fontos fehérjét, és bevezettem a natúr joghurtot, sajtot, túrót nála. Tejpépet is adhatsz neki (lányom ezt nem ette, de egy próbát megér).

Szóval vagy az ízével van baja, vagy a cumisüveggel, de lehet már ő sem akar tápszert inni.

2012. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Próbálj ki egy másik fajta tápszert is..más izzel...olyan sok féle van már...de a kakaó is jó ötlet.
2012. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta, de ő akkor olyan 11 hónapos volt. Mindenfélét kipróbáltunk... ízesítés... másik tápszer, tejital, tehéntej stb. stb. pohár, kulacs, csőrös pohár, másik fajta cumi, tényleg mindent.

Nálunk csak az idő oldotta meg. kb 2 hónapig nem kellett neki. Aztán a tehéntejet szépen lassan elfogadta. Most sem iszik nagy mennyiségeket belőle, de reggel-este megvan kb. 1,5-2 dl. Ez is valami. :) De van olyan nap, amikor egyetlen korty sem megy le.

Szerencsére ő akkor csinálta, amikor már evett mindent, így nem volt annyira drámai, mintha 8 hónaposan csinálta volna. :)

2012. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekünk ugyan ez van és a kor is ugyan annyi:)...én tejpéppel helyettesítem, mert sajnos egyik táp sem kell neki:(
2012. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hósan unta meg, 4 félével próbálkoztunk mindenhogy. Igy tejpéppel helyettesitem neki, joghurttal, túróval. Most 7 hósak vagyunk
2012. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én lányom is 8 hónaosan egyik napról a másikra nem fogadta el. most 9 hónapos és már ismét elfogadja. 3 hétig tartott a sztrájk.
2012. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!