Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyhártya gyulladás elleni...

Akire77 kérdése:

Agyhártya gyulladás elleni védőoltás 6hónaposan?

Figyelt kérdés
Szeretném beadatni a kislányomnak mert egyre tõbbet vagyunk kint,és kõrülöttünk mindenfelé erdõ van.A kutyánkba is minden héten volt tavaly.Ezért szeretném beoltatni,nem korai még neki? Kõszõnõm a válaszokat elöre is.
2012. márc. 2. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem értem a kérdést.

Agyhártyagyulladás elleni oltásra gondolsz vagy kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellenire?

2012. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 és5 hónaposan kapta meg a védőoltást.(Neisvac C)

1éves kor alatt 2xkap oltást,1éves kor felett 1x.

2012. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:ez az agyhártya gyulladás elleni vakcina,nema kullancs által terjesztett vírusra való.
2012. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem kevered a dolgokat. Van kullancs által okozott agyvelőgyulladás, ami ellen Encepur juniort vagy FSME oltóanyagot használnak. 1 éves kortól lehet beadatni. Az alapimmunizálás 3 oltásból áll és idöközönként egész életében kellenek az emlékeztető oltások.


Létezik egy Menongococcus C nevű korokozó, ami gennyes agyhártyagyulladást okoz, ez ellen 3 féle oltóanyag van forgalomba: NeisVAc C, Menjugate, Meningitec. Csecsemőkorban 2 oltás kell belőle. De általában 1 éves kor után adják be, mert akkor már csak egy oltás kell, így kevesebbszer kell bökni. 2 éves korig van rá TB támogatás, addig olcsóbb. Ehhez a betegséghez semmi köze nincs a kutyának.

2012. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

agyhártya gyulladás ellenit 2,5, 18 hónaposan kapta meg a fiam (volt megbetegedés a környékünkön, ezt embertől lehet elkapni, NEM kullancs terjeszti)


a kullancs terjesztett agyvelő gyulladás ellenit 17, 18 hónapos korában kapta meg.


nem értem én se, hogy mire gondolsz, az egyiket be lehet adni, de ahhoz meg mindegy, hogy mi van a kutyában és hol vannak erdők. a kullancs ellenit meg nem

2012. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!