Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékenységgel kapcsolatban...

Tejérzékenységgel kapcsolatban tapasztalt anyukák segítségét várnám?

Figyelt kérdés
Nagy valószínűséggel tejfehérje érzékeny és/vagy laktózérzékeny lesz legkisebb lányom. Rólam 10 éves koromban derült ki tejfehérje érzékenység, amit egy év alatt nőttem ki. Kicsi lányom 11 hónapos lesz nem sokára, karácsony óta beteg szinte folyamatosan. 3 antibiotikum kúra után ott tartunk, hogy 4 napig lázas, hurutos, 4 napig "egészséges" és újra kezdődik a betegség. Gasztrora csak áprilisra kaptunk időpontot. Igyekszem nem adni neki tejterméket (bár eddig kapott tízóraira joghurtot/túrókrémet), de tápszerből simát kap. A gyerekorvos szerint nem szabadna tejmenteset kapni kivizsgálásig, mert akkor fals lesz az eredmény. De én már nem bírom tovább!!! Hetente lázas beteg a gyerekem. Leírnátok, hogy szerintetek hogy kéne csinálni?
2012. márc. 2. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos, de van két tejfehérje allergiás gyerekem, sok féle tünetet "produkáltunk", de abból, hogy lázas betegsége van állandóan a kicsidnek, nekem abszolút nem világos, hogy miért a tejfehérje allergia-gyanú jön be a képbe?


"Minden másra" már kivizsgálták?

Mandulák, pajzsmirigy, vérkép, ilyesmi...

2012. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fül- orr- gégész nem látta. Vérképet csináltunk már neki. A gyanúnk azért van, mert ugye egyrészt én az voltam, másrészt tejfehérje érzékenység okoz folyamatos für-orr- gégészeti panaszt. Amúgy a súlya sem megfelelő, 3150 grammal született, most 7150 gramm. A betegségei, a súlygyarapodásának mérséklése mind a hozzátáplálással és elválasztással erősödött.
2012. márc. 2. 12:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak 9 hónapos a kislányunk, már pár hetes korában kiderült a pótlás miatt, hogy tejfehérje érzékeny. Egyszer nem volt lázas emiatt, max csak az oltáskor. Nálunk teljesen más tünetek voltak. Olyan pöttyös lett szegénykém, mint aki tiszta pattanásos, valamint nagyon nehezen jött a széklet. Ennyi. Szerintem a lázból és a betegségből nem feltétlen következik a tejérzékenység, sőt!
2012. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a súlyával sem volt egyszer sem gondunk, sőt, a dokinéni folyton piszkált minket, hogy ne hizlaljam túl (megjegyzem szerintem alaptalanul). Most 8750 gramm :)
2012. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lányok! Én lennék a legboldogabb, ha nem tejfehérje allergiás lenne a babám! Amúgy nekem egy kiütésem sem volt gyerekoromban. Átlag havonta kaptam egy-egy migrénes rohamot, amit hányással koronáztam meg. Sosem voltam lázas, a gyerekorvosom szerint iskola undorom volt. Minden mandulámat kivettek, fület szúrtak, egymás után kaptam az arcüreg gyulladásokat, mire a fül-orr- gégész orvosom elküldött egy vérvételes allergia tesztre. Akkor derült ki, hogy tejfehérje érzékeny vagyok. Ekkor már 10 éves voltam. 11 éves koromra kinőttem egy teljes tejmentes diétának köszönhetően. Amúgy a migrén és a hányás állítólag nem tünete az allergiának, nekem mégis így jött ki.
2012. márc. 2. 12:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Végül is egy teszt nem árthat, abban egyet értek a dokiddal, hogy ha most megvonod a tejterméket, akkor addigra minden kiürül a szervezetéből. (Állítólag 3 hét kell ehhez, teljes tejmentes diéta esetén). De ha tápszerből simát kap, akkor azáltal is kapja a tejfehérjét. Sőt, a Ha-s tápszer is tehéntejből van, csak más eljárással készül...

első

2012. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik tünet ami a gyanút felkeltette az a sípoló légzéssel járó hörgőgyulladás volt, tehát valóban okozhat a tejérzékenység légúti tüneteket, amire könnyen rájöhet egy vírus-v bakteriális fertőzés, ami viszont már lázzal jár.

A tej teljes megvonása akkor okoz gondot a kivizsgálásnál, ha pl bőrtesztet, v vértesztet csinálnak az allergia kimutatására. Nekünk anno az orvos azonnal leálított a tejről, és gyógytápszert írt fel. Majd a gasztroenterológia második konzultációján csinálták ezeket a teszteket kb két hét normál tápszeres terhelés után. azt kellene tudni hogy mi lesz az első konzultáció alkalmával. Bár én inkább kiiktatnék mindent ami tejalapú addig, és majd a szakorvos mondja meg hogy hogyan tovább.

2012. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És hogy volt nálatok? Az első konzultáció alkalmával megcsinálták a tesztet? Vagy hogyan történik a megállapítás egyáltalán most?
2012. márc. 2. 13:01
 9/16 anonim ***** válasza:

Légúti panaszokat okozni szokott, ez igaz. Csak a ez ennyire gyanú szinten van, akkor kicsit nehéz a helyzet.

Egyik lányomnál mi most ott tartunk, hogy a vérből készített allergia tesztje negatív, viszont a tüneteit egyértelműen a tejtermékek okozzák, tehát van olyan, hogy negatív teszt mellet is allergiás valaki, és emiatt ez az egész marha bonyolult... :o/

1

2012. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nálunk is gyanús, hogy tejfehérje érzékeny a lányom. nála is volt megtorpanás súlygyarapodásban, olvastam is róla, hogy összefügghet.

szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy száműzöd vagy minimálisra csökkented a tejtermékeket, a tápszert is. és a fehérjét csirkehússal, a kálciumot zöldésgekkel (pl.brokkoli) tartod szinten.

2012. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!