Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy ennyit...

Normális dolog, hogy ennyit akar/képes enni 11,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Amit szeret, pl. paradicsomos kaják, tökfőzelék, sóska, abból megenne 400 (!!!) grammnyi főzeléket is! Most is ez volt, és teljesen elképedtem, hogy még mindig nyitja a száját, de már nem mertem neki többet adni, mert félek, hogy nagyon bezabál, aztán meg lesz nagy hasfájás. Még sosem fajult eddig a dolog, nem különösebben válogatós, de azért a 250 grammnyi főzelék elég szokott lenni. Más babája is enne ennyit?

Egyébként nem kövér egyáltalán, normális ütemben hízik, a 11 hónapos mérésen volt 78 cm és 9,7 kg.


2012. febr. 20. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányomnak ilyen időszaka úgy 12-14 hónapos kora között volt, konkrétan többet evett mint én meg az apja...hihetetlen adagokat bevágott. Akkor furcsa volt, de a mozgásfejlődés, a gyors növekedés miatt vannak olyan időszakok, hogy több energiára van szükségük a babáknak.

Aztán jön egy lassabb időszak, meg néha betegség stb. amikor a tartalékokat felélik a babák (akkor is ha nem "kövérek"). Lányom nem nagy, sose volt az, ő most 16 hónaposan 9800 gramm. De a lényeg, hogy van olyan, hogy átmenetileg sokat esznek. De most pl. meg nagyon keveset eszik, ez meg egy ilyen időszak.

Lehet babád pár napig többet igényel, aztán meg majd csökken az adag.

2012. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha jobban belegondolok, a fogzásos időszakban meg néha alig eszik szegénykém. Most is mindjárt kibújik egy foga, de most úgy látszik nem fáj neki, mert ez nem zavarja sem az evésben, sem az alvásban. Lehet hogy most fog tartalékolni a későbbi szűkösebb időkre :-)
2012. febr. 20. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:

1 évesen az én fiam is szinte többet evett mint most, 2 évesen.

Talán lassul a fejlődés üteme, kevesebb tápanyag kell neki, bár ez korántsem biztos.

Bébiételből 1,5 üveg volt az adagja.

2012. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egy eves lanyom Kepes nagyobb adagot enni, mint a tesom 6 eves lanya. Mondjuk ő meg nem nagy evo, de akkor is. Csak pislogtak, amikor a kicsikem bevágott egy hatalmas adag tésztát. :) Ez ebben a korban szerintem normális. A lanyom jön-megy egész nap, nem ér rá leülni sem. Nem csoda, ha kell az energia. :)
2012. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Az tény, hogy egész nap meg sem áll, éppen azon viccelődtünk, hogy napjában vajon hány kilométert tesz meg a járássegítőjével :-) a többi mozgásformáról meg nem is beszélve... köszönöm a válaszaitokat!
2012. febr. 20. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!