Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melegíthetem a tápszert fém...

Melegíthetem a tápszert fém edényben, tűzhelyen?

Figyelt kérdés

Tápszeres babámnak (2 hónapos) friss illetve néha melegített tápszert szoktam adni.

Azt szeretném kérdezni, hogy nem vízfürdőben, hanem direkt módszerrel (fém edényben tűzhelyen) melegíthetem-e a tápszert? Ha a vizet ebben az edényben szoktam felfőzni, akkor a kész tápszert miért csak vízfürdőn lehetne? Mikrót nem szeretnék használni.

Valószínűleg azért mert így nem steril a tápszer. De a védőnő mondta, hogy nem kell túlzásba esni a sterilizálással, pl a a cumisüveget nem kell minden alkalommal sterilizálni, hanem elég naponta egyszer.

Más amire tippelek, hogy esetleg fémmel érintkezve a tápszer valamely komponense elbomlik???


2012. márc. 3. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Haat, en minden alkalommal friss tapszert keszitek. Amibe mar beleivott azt ujramelegites nelkul meg ket oran belul elfogyaszthatja, azon tul kuka. Ha meg elore keszitened, akkor meg a kesz tapot egy femedenyben felmelegiteni epp annyi ido, mint a forralt vizet felmelegiteni, majd a port belekeverni. En nem tennem kozvetlen az edenybe a kesz tapszert.

Egyebkent ha a femedenybe teszel vizet es abba a cumisuveget, kesz is a vizfurdo. Szerintem talan azert nem jo megoldas a femedeny, mert gyorsan tulhevul a tap es elvesznek a jotekony alkotoelemei.

2012. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nem véletlenül írják a tápszerre, hogy vízzel kell feloldani. Újra én soha nem melegítettem.
2012. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak erre a célra használt edényben felforralt vízből csinálom a tápszert babavízzel, a cumisüvegben hűtöm egy pohárba állítva.Melegíteni vízfürdőn szoktam(ritkán),de mikróban soha.
2012. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig frisset készítek a maradékot kiöntöm inkább kevesebbet csinálok és utána még készítek ha kell.Viszont én nem forró vízbe teszem vízforralónk van amibe előre fel van forralva egy napi adag babavíz ezt csak melegítem kb. 40fokra és ebbe teszem a tápszert így érvényesül a bifidusz.

De miért akarod a kész tápszert melegíteni?Miért nem melegíted csak a vizet?

2012. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm eleve azt mondta,hogy a tápszert sosem melegítjük,mindig csak a vizet.

Én általában visszateszem a cumisüveg melegítőbe és ha két órá belül kéri,akkor odaadom,ha nem akkor kiöntöm!

2012. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a fém edénnyel van a baj hanem a melegítéssel. Mindig frissen.Sterilizálni meg tényleg csak módjával.
2012. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!