Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislányom nagyon...

2 éves kislányom nagyon megfázott! Jól ellátom őt a leírtak alapján?

Figyelt kérdés

voltunk dokinéninél, torka piros, láza már nincs csak néha hőemelkedés, nagyon köhög, és úgy néz ki mint egy hulla szegénykém :(

váltottam ki neki robitussint köhögére,, cebion multicseppet vitaminforrásként, kap panadol szirupot lázra, torokfájásra,

orrcseppet nasivint 1-3éves korig, meg orrszívó-porszívózunk mert nagyon taknyos, és bágyadt meg minden..

emellett mézes citromos tea,hűtőfürdő ha kell, alig eszik..


mi egyebet tehetnék még érte?????

annyira sajnálom az én drágámat :(


2012. márc. 3. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes az ellátás. Ennél többet nem tehetsz, de hidd el pár nap és el is felejtitek a betegséget és az étvágya is visszatér. Jobbulást a picidnek!
2012. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia

Ennel tubbet mar nem tudsz erte tenni mindent jol csinalsz. Nyugi hamarosan jobban lesz 2-3 nap es minden a regi. Ugyan azt tudom mondani mint az elotem szolo. Pihenjen sokat, olvas neki meset. Jobbulat nektek! :)

2012. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg párásítsd a lakást, az ilyenkor jó. Az én kicsikém is beteg, én kamillás-eukaliptuszos vízzel párásítok, hogy könnyebb legyen a légzés!

Még annyi, hogy én nem adnék neki Panadolt, csak ha már 38,5 körül van a láza. Úgy tudom, az jó, ha hőemelkedése/enyhe láza van a gyereknek, mert küzd a betegség ellen, és megtanulja a szervezete legyőzni. Ez nem kioktatás, csak egy jótanács. Remélem nem veszed rossz néven!

Egyébként én most csináltam hagymateát, karamellizáltam 2 kávéskanál cukrot, erre ment a víz, mikor felolvadt/felforrt, mehetett bele a megtisztított hagyma külső héja. Köhögésre kifejezetten ajánlják, még én sem próbáltam, csak reménykedem!

A méz jó fertőtlenítő hatású, ha szereti magában is a kislányod, kicsit melegítsd fel mikróban, és hagyd, hogy kiskanállal szopogassa! Lefertőtleníti a torkot!


Jobbulást nektek!

2012. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg adhatsz neki extra D vitamin cseppet is. Jobbulást.
2012. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 alaszka ***** válasza:
Ha tudsz, inkább a multi helyett csak c-vitamint adj, mert nekünk azt mondja a dokink, hogy a sok vitamin a bacikat is táplálja. Én ilyenkor cebion c-vitamint adok napi 10 cseppet, a többi jó szerintem, még a Baby-luuf balzsam nagyon jó éjszakára bekenni a hátát.
2012. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrspray,vársz pár percet,orrszívás,Nasivin.Adhatsz neki kalciumot is,az lerövidíti a betegség lefolyását.Jobbulást a picidnek!
2012. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen,már jobban van, de tegnap el kellett vinni az ügyeletre.

kapott gyógyszert, már jobban van most alszik :)

mindnekinek ment a kezecske

2012. márc. 4. 11:40
 8/8 anonim válasza:

ha megengeditek nekem adnám azt a tanácsot hogy ha beteg a gyerek,próbáljátok meg nem tele tömni gyógyszerekkel,csak akkor ha valóban indokolt!

ahogy egy előttem szóló is írta hőemelkedésnél még nem kell lázat csillapítani,pontosan azért hogy küzdeni tudjon az immunrendszere,hiszen pontosan azért van!nyílván szenvedni sem kell hagyni

a nagyon drága köptetők helyett sokkal jobb a gyógyszertári kevert,kakukkfüves köptető,amiben nincs szintetikus anyag,gyógynövényes!!de erről kikérhetitek az orvos illetve a patikus véleményét is,nagyon segítőkészek ha kérdeztek

és ahogy a kérdező is tette,ha rosszul van a gyerek,akkor ügyelet...

ezt nem okoskodásnak szántam,csak tapasztalat...de természetesen minden gyerek más..

az enyém 9 éves múlt és maximum évente 1x beteg,akkor is 2-3 nap alatt felépül..kívánom nektek is ilyen szerencsétek legyen :)

2012. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!