Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázott a másfél éves...

Megfázott a másfél éves kislányom! Tanácsot szeretnék?!

Figyelt kérdés

de csak az orra folyik piszkosul,

van esetleg vmi más lehetőség arra hogy ne kelljen másodpercenként orrszívózni a kis orrát?

pláne éjjel..vagy nincs más megoldás?

nurofent vagy panadolt adjak neki?

írva van hogy megfázásra lehet.



vehetek vmit vény nélkül neki amitől hamarébb elmúlik ez?

és meleg mézes tea segít?


nem vagyok vmi jártas ezügyben :( bocsi


2011. szept. 20. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Az éjszakai orrszívást sajnos nem lehet megúszni.

Hamarabb gyógyul a babád, ha használtok orrcseppet, Cebion cseppet (ebből lehet kapni csak Cebion C vitamint és Cebion multivitamin cseppet)Mi a C vitaminos cseppet használjuk. A Panadolt és Nurofent csak akkor add, ha lázas a baba, 38,2 felett kell csillapítani a lázat, de remélhetőleg nem lesz lázas a kicsid. Mézet még nem adnék.

Jobbulást!

2011. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sűrűn le kell szívni az orrából a váladékot, mert letapadhat az orrmellék-üregben, vagy elfolyhat a fülkürt felé és arcüreg v. fülgyulladás lehet a vége. Addig jó, amíg könnyen lejön. Szerintem próbáld meg a Nasivin orrspray-t, van kicsiknek szánt verzió is, egy időre kitisztul az orra. Van orrkenőcs is, azt hiszem, Unguentum Nasale a neve (nem tuti), ami kámforos, és ettől is könnyebben tud lélegezni. Sajnos ilyen piciknek még nem lehet adni túl sok mindent. Ha szereti, a tea mehet, hátha hamarabb sikerül túlesnie rajta. Esetleg nézz utána a homeós bogyók közül melyik lenne jó. Gyógyszertáros segíthet. Jobbulást!
2011. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen !

szerencsére folyamatosan ürül az orra nincs eldugulva

főzök neki jó meleg teát,

beültetem jó meleg vízbe pancsizni és uzsgyi az ágy

és na a gyógyszertárat előtte megjárjuk.


láza nincs !

csak ennyi tényleg hogy folyik az orra...

2011. szept. 20. 18:02
 4/10 A kérdező kommentje:
adhatok neki gyenge kamillateát?
2011. szept. 20. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki kamilla, hársfa teát. Méz is mehet, hiszen elmúlt bőven egy éves. (Főleg, ha nem jellemző rátok az allergia.)

Jól szellőztesd ki a lakást, de estére meleg legyen. Meleg fürdő, éjszakára is adj zoknit. A fürdővízbe is tehetsz főzött kamillát. Csinálhatsz sós párologtatót is a szobájába, ahol alszik. Egy nagy fazék vizet felforralsz, teszel bele 3-4 evőkanál sót, ezt az ágya közelébe teszed és ott hagyod gőzölögni. (Persze úgy, hogy ne legyen belőle baleset.)

Az orrszívás muszáj, orrcsepp v. orrspray sokat segíthet.

2011. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz.

én még olyat is szoktam, (de ezt inkább akkor ha eldugul a nózia) hogy van egy olyan párologtatónk amibe mécses kell, fent meg víz.A vízbe szoktam tenni eukaliptusz olajat és azt párologtatom a szobában.

2011. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jók amiket eddig írtak, de azért holnap én a helyedben megmutatnám a gyerekorvosnak is.
2011. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták, hogy mitévő légy.

Én csak annyit szeretnék írni, hogy a Cebion csepp tényleg jó ilyenkor (is)!

2011. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak is ugyanez a baja! Tegnap egyik anyukatársam ajánlotta a Belladonna nevezetű homeós bogyót. A leírása szerint jó a problémára, de tapasztaltot még nem tudok írni. Ma kezdtük el! Jobbulást!
2011. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani (nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)! juhúú
2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!