Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdjek aggódni vagy normális,...

Kezdjek aggódni vagy normális, hogy 8-9 hónaposan nem gyarapszik a lányom?

Figyelt kérdés

4.480 grammal született, nagyon gyorsan gyarapodott. Fél évesen már 10 kg felett volt. Viszont 7-ről 8 és 8-ról 9 hónapos korára 10 grammokat gyarapodott. Konkrétan 8ról 9-re 10 grammot! Most 11.050 gr.

Éjjelente van, hogy óránként kel és cicin alszik vissza. Max 3 órát alszik egyhuztomban. Nappal nyugodt, békés. Kanalas ételt elég keveset eszik. GYümiből már lemegy 100 is (olykor 130 is), de főzelékből inkább 60 mili...

Napi 2-3 szor eszik kanalasat. Ha 60-at eszik főziből, akkor is alig cicizik rá, inkább csak iszik.


Nem tudom, hogy a mozgásfejlődés miatt állt le a gyarapodása, korral jár vagy nem elég már neki a tejem.


2012. márc. 3. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kakil és pisil eleget,akkor semmi gond nincs. Egy idő után muszáj lelassulni a hízásnak,különben két éves korra vagy 30 kiló lenne a gyerek:D
2012. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Csak megdöbbentő a havi egy kiló után a 10 gramm. És, hogy óránként kel cicizni 8 hónaposan. De kaki van bőven szerencsére :)
2012. márc. 3. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:

minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ne aggódj hanem inkább a pozitív oldalát nézd!

teljesen normális, hogy ilyenkor lassul a gyarapodás, de a te kicsid azért eléggé előre dolgozott, és nem lenne jó haa 20 kiló lenne 1 évesen ;)

mozgás szempontjából is mindenféleképpen jó :)


enyém 5 hónaposan állt le, addig dagi volt, aztán 8 hónapos korára soványka lett, most 2 évesen 14,5 kiló, szóval megint husi :)

ne aggódj! :)

2012. márc. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, de azért 10 kg nem volt fél évesen a fiam. Mindenesetre vagy fél éven át 10-11 kg volt egy éves kora előtt-után, de így is végig hurkás maradt és nagy babának számított. Ennyi súly bőven elég egy 8-9 hónaposnak, gondolom közben elkezdett mozogni is rendesebben, átrendeződik a teste. Az éjszakai kelés lehet a foga miatt is ha olyan típus.Ha este alvás előtt jóllakik (mással akár), akkor azért nem kellene kelnie ennyit. De az enyém is kelt, a foga miatt..
2012. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy idő után leáll/lassul a súlygyarapodás, ami normális. Ráadásul amikor elkezd mozogni (kúszás, mászás), még inkább feldolgozza a szervezete az ételeket, kell az energia. Az én babám 7 hónapos korától 9 hónapos koráig stagnált súlyilag. Utána megint beindult a hízás, most megint stagnálgatunk, ill. enyhén gyarapszik. 15 hónapos lesz jövő héten és 10.260 gr. Minden rendben vele, eszik és ürít rendesen. Amíg ez megvan nem kell aggódnod

2012. márc. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, én pont tegnap csodáloztam erre rá, ugyanis az én fiam 9 hónapos lesz, kb.74 centi, és 10 kg. Kérdeztem egy anyukát, akinek a fia 13 hónapos hány kg hány cm a fiú, a válasza ez volt: 74 centi, és 10,9 kg.

Majd leestem a székről.

Szóval, igen normális, hogy lassul vagy esetleg egy időre meg is áll a növés hízás. Mondjuk ha megáll az nem állhat 1 hónapnál tovább...ezt mondta a védőnő. Tehát havonta minimum 10 dekát(!) kell híznia a babának:-)

-Hasna-

2012. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!