Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit én rosszul csinálok?...

Valamit én rosszul csinálok? Mindenhol azt olvasom, hogy a gyerek 8-kor 7-kor esetleg 9-kor ébred. Reggel. Addig alszik. Az enyém miért nem? :-)

Figyelt kérdés
Van egy fiam, 8 hónapos. Így néz ki egy napja. Reggel 5 óra kukorékolás, azonnal kaja, mert amúgy zeng a ház. Nem alszik vissza. 9-kor ha minden jól megy, eszik valamit, ha nem akkor szunya, olyan fél 11-ig. Ebéd. Séta játék stb. van, hogy elalszik 14-kor, 1vagy 2 órára, esetleg 15-kor 2 órára. Ébredés, kaja, játék. 19-kor fürdés, mert álmos, nyűgös. Próbáltam később fürdetni, nem megy, semmivel nem tudom lefoglalni, csak sír, ha esetleg kitolom a fürdetést akkor olyannyira fáradt lesz, hogy nem vacsorázik, ezért éjjel eszik, tehát ezt kihagyom. tehát 19 fürdés, tápszer, 10-20 perc önálló dünnyögés a kiságyban, alvás. 3-kor felébred, iszik, vagy nem ébred, alszik. Reggel 5-kor ébred megint. MIÉRT?? Mit csinálok rosszl? Nekem miért nem tud 8-ig aludni?
2012. márc. 4. 16:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul. A gyerkőcöd megalussza a 13-14 órát naponta ami tökéletes. Valahogy át kellene variálni a napotokat, nem drasztikusan csak mindig egy 20-30 perccel későbbre időzíteni a napi eseményeket. Jön a jó idő, próbáld meg alvás előtt egy kicsit kivinni ami leköti a figyelmét, ezzel is tudsz egy kicsit csúsztatni. Nagyon sokszor alakult át nálunk is az alvás, volt hogy éjfél előtt nem került ágyba, de olyan is hogy már 7-kor aludt. Most 1 éves korára mondhatom azt, hogy úgy néz ki egy jó időre beállt. Este 8-tól reggel 8.-ig. Kitartást neked! :)))
2012. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17-hós,most már napi 1x alszik délután 2-3 órát és este 8-9 közt elalszik éjjel min. 3x kel inni ennél csak többször,és reggel 7-8-kor kel mivel nem alszik rendesen.Minden gyerek más,Pl:barátnőm fia 6hetes kora óta 19:30 kor elalszik és reggel 7-kor kel végig alussza az éjszakát.Orvosomat is kérdeztem ez baj-e,hát NEM BAJ majd eljön annak is az ideje mikor szépen átalussza az éjszakát.

Nem a te hibád,ő ilyen,majd neki is beáll az önálló alvás rendje.

2012. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ősszel kezdett átálni erre a 19 órai alvásra, egész nyáron 20-ig vígan ébren volt. Aztán egyszer csak azt vettük észre, hogy 7-8-ig sír, csak ölben van el stb. Így átálltunk a 19-es fürdetésre és ez vállt be. Igen jön a jó idő jó volna ha lehetne kicsit húzni az időt. Mondjuk még nem tudok vele kint maradni, mert sötét is van, meg még hideg is. A lakásban nincs el egyáltalán. Azt szoktuk, hogy átszaladunk a kis barátjához esténként néha, de hát ugye abból sem lehet rendszert csinálni, hogy én visszaélek a család idejével, csak azért, hogy az én gyerekem később kerüljön ágyba:D Meg ugye nem is túl jó, mert ha ébren is bír maradni akkor annyira elfárad fürdés utánra, hogy egyáltalán nem vacsizik. Az meg ugye "cumi", mert ébred éjjel enni, és az senkinek nem jó.
2012. márc. 4. 17:17
 4/30 A kérdező kommentje:

Hozzá kell tennem, rossz vagy nem, engem nem érdekel, de mi nem napirend szerint élünk. Azaz akkor eszik ha éhes, akkor alszik amikor álmos. Lehet ez is zavar be neki. A kis barátja egyidős vele, ők szigorúan 7-11-14-18 kaja, 10-12 alvás, délután 15-17-ig alvás. Ha akar a gyerek ha nem. Ha hamarabb elálmosodik akkor nem hagyják aludni, mert nem az "időpontban" vannak. Számomra ez kényelmetlen, szoros, rugalmatlan, és elmebeteg dolog. Pedig ő szerintük én csinálom rosszul, mert a gyerek nem tudja, hogy mikor kellene aludnia, pedig a gyerekem akkor alszik amior álmos. És ha ne adj isten nem eszik délelőtt akkor sem esem kétségbe:-)

Mondjuk most egyáltalán nem eszik, csak napi 2 alkalommal tápszert, és 4 kanál szilárdat, mert jön a foga, szóval nagyjából a nemlétező napirendük is borulni lászik:-)

Szerintetek is baj, hogy nincs napirendünk, csak egy sima rendszer szerint éljük a kis hétköznapjainkat?

2012. márc. 4. 17:22
 5/30 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnád azt is,hogy este 11 körül még megetetnéd álmában,lehet,hogy úgy kihúzná reggelig.Az én babám reggel 8 körül ébred,eszik 8-kor,12-kor,4-kor,(7-kor fürdés),8-kor,utána szinte rögtön el is alszik és még 11-kor megetetem álmában.6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát.
2012. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Próbáltam:-) De nem kért enni. Szegény csak fulladozott. De ez még korábban volt, ahogy elkezdett ébredni éjjel (számomra rejtély, hogy miért), mert ugye addig végigaludta az éjjelt, bár reggel 6-kor akkor is kukorékolt, és azonnal evett. Szóval lehet, hogy megpróbálom megint ezt az etetsét, de nem 11-kor, mert akkor én már tuti alszom, inkább korábban, olyan 10 óra felé...mondjuk már akkor is alszom..szóval tökmindegy mikor, majd ébredek és etetem:-)
2012. márc. 4. 17:41
 7/30 anonim ***** válasza:
Hát,akkor valószínű,hogy ez a baj,azért egy 8 hónapos babának már valamennyire kialakult napirendjének kellene lennie.Az nem jó,ha nem tudja magát egy rendszerességhez kötni,nincs mihez igazodnia,meg neked is könnyebb lenne,ha kiszámíthatóbb lenne a napotok,főleg,ha menni kell valahova.Ha szépen kialakítasz neki egy rendszert,akkor szép lassan fog hozzá igazodni és arra fog beállni.Az én babám is akkor kap enni,amikor éhes,az más kérdés,hogy rendszerhez van szoktatva és tartja is a 4 óránkénti evésidőt,nem éhezik meg előbb,mert szépen ráállt erre az igénye.Persze nem éheztetve meg drasztikusan kell erre szoktatni,erről szó sincs.5-ös voltam
2012. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Azért nem úgy néz ki, hogy eszik 9-kor aztán 10-kor aztán 17-kor :-) Rendszer szerint élünk, nem napirend szerint. Nagyjából 3 óránként kér enni, de előfordul, hogy 4 óránként. A nappali alvása az abszolut behatárolható, vagy 9-kor vagy 10-kor, ha 9-kor nem álmos akkor tudom, hogy 10-kor lesz az. Délután pedig ha nem 14-kor akkor 15-kor fekszik le.

Szval nem élünk ám csak úgy bele a nagyvilágba, de nem is tartom magam mindig minden nap az adott napirendhez, csak mert én úgy szoktam meg. Én azt látom, hogy egy csomó anyuka rágörcsök erre a napirendre, betegesen akarja tartani, és ha egyik nap véletlenül nem 15-kor éhezik meg a gyereke, akkor is megeteti, mert úgy "jön ki" a napirend, nem baj ha ordít a gyerek, mert nem éhes, majd megtanulja, hogy bizny neki 15-kor éhesnek kell lennie. Alvás dettó. A szomszédom tiszta idegroncs ezekmiatt a dolgok miatt, nap mint nap hallom, hogy 14-kor a gyerek ordít, mert lefekteti aludni, holott a gyerek nem álmos, de hát a napirend az napirend :-)

Na mindegy, nem is napirend miatt írtam a kérdést, aztán mégis erről beszélek.

Szóval én nem hinném, hogy a szigorú napirend hiánya miatt ébred fel 5-kor a gyerekem:-) Inkább valami más lehet itt a bibi, csak egyedül (rutintalanul) nem tudok rájönni.

2012. márc. 4. 17:59
 9/30 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nem úgy értettem, hogy este menjetek ki, vagy szomszédolni. Hanem a nap folyamán, mondjuk a második alvása előtt. 13-14 óra körül már nagyon jó az idő és kint hátha elfelejtkezik az álmosságról! Ha már azzal csúsztok, akkor elméletileg az esti fürdetéssel és alvással is, így várhatóan később is fog ébredni. Valahogy így gondoltam. :)) A napirend fontos volna. Nem kell túlzásba sem vinni, de ha legalább a legalapvetőbb dolgokat betartanátok szerintem könnyebb lenne a dolgod.
2012. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Most olvastam végig a kommentedet. Van napirendetek és ez tök jó. :)Szerintem a szomszédasszonyod nem normális ha ennyire komolyan veszi. Azért kel korán mert korán is fekszik. Ha kiszámolod fél 8-tól fél 5-ig alszik (9 óra hossza) Kipiheni magát és ébred. A maradék 4 órát két részletben alussza le. Vagyis én tényleg nem látok más megoldást csak azt ha valahogy apródonként elcsalsz 20-30 perceket a nap folyamán. Először biztosan nyűgösebb lesz, de lassan hozzászokik az új menetrendetekhez. :)
2012. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!