Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az anyatejes babám egyáltal...

Ha az anyatejes babám egyáltalán nem bírja, ha tejterméket eszek, az azt jelenti, hogy nagyobb korában sem fogja bírni a tejtermékeket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt: szoptatás alatt, ha rágondoltam a joghurtra, már attól görcsölt a babám pocija, a többi tejterméket csak igen módjával ehettem/ihattam. Most már 2,5 éves napi fél liter tejet + többi tejterméket simán megeszik, -iszik. Semmi baja nincs tőle.
2012. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Az én kislányomnak elég volt, ha megettem pl. 5 db palacsintát, ami nem otthon tejmentesen készült és másnapra már megjelentek rajta a kiütések. Néhány napig, mielőtt rájöttünk, hogy bármilyen tejterméket eszek-iszok, már gondot okoz, hasfájás, véres széklet, kiütés is előfordult. Úgyhogy mondhatom, hogy elég komoly volt a helyzet. És nem laktóz allergia volt, a laktóz mentestől ugyanúgy baja volt, szoptatás időszaka alatt csak szója és zabból készült tejet, joghurtot ehettem.

1 éves kora után szépen lassan, heti 1-2 joghurttal kezdtem tesztelni, amikor semmi gond nem volt, próbáltam gyakrabban, de pl. ha két egymást követő napon adtam, már megjelentek rajta a pöttyök. Aztán szépen lassan hozzászokott, most már jó ideje (1-1,5 éve) nem okoz neki semmiféle gondot a tejtermék, eszi a tejjel készült palacsintát, túrós-tejfölös tésztát stb. Ebben a hónapban lesz 3 éves Igaz normál tejet még mindig nem kap, hanem tápszert helyette, de ha igazi tejallergiája lenne, a normál tápszert sem bírná, nemhogy a tejfölt és társait. Úgyhogy szerintem nagy esélyetek van, hogy a te babád is kinövi.

2012. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy volt, ahogy az első válaszoló írta. Most 16 hós a Fiam, s már el sem tudjuk képzelni a napunkat 1-1 bögre tejci nélkül reggel/este. Mellette két pohár jogi minden nap lecsúszik :), meg a sajt és a kefir is nagy kedvenc.
2012. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!