Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babán mutatkozhatnak...

1 éves babán mutatkozhatnak már a hiperaktivitás előjelei?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Az öcsém 11 hós volt mikor megállapították,hogy hiperaktív!
2012. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem is egy éves a fiam nagyon mozgékony, te miből gondolod hogy az, írd le miket csinál aztán én is leírom hogy ő milyen.

Mi is gondoltuk hogy ő is az, de hát mindenki mást mond.

2012. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, hát jót röhögtem :DDD a 11 hónapos öcsid nem figyelt a matek órán kellőképpen???? :DDD jó vicc volt...



kedves kérdező, ugye ez egy nehéz dolog mert utólag azt mondják, hogy volt előjel, de önmagában csak akkor előjelek ezek ha már nagyobb a gyerek és meg is van állapítva, szóval ördögi kör.


tehát azok a gyerekek akik hiperaktívak azok baba korban nagyon rossz alvók és rossz evők voltak.

ugye a túlmozgékonyság nem hiperaktív jel, mivel a hiperaktivitás az egy súlyos figyelemzavar, csak sokan keverik. persze velejárója általában.


majd 3-4 éves kortól van hiperaktiv gyanú és úgy 6-7 éves korban lehet kimondani

2012. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon mozgékony, de extrém módon... ha fáradt, akkor is jönne-menne. Minden mozgásformát nagyon hamar csinált, 3 és fél hósan forgott, nem volt 10 hós, mikor elkezdett járni. Most 1 éves, még babakocsival megyünk, bár tudna menni, de mindent meg akar vizsgálni, fűszáltól fűszálig rohan. Ha kiveszem, többnyire szalad mindenhez, nem sétál. Itthon sétál csak.

Emlékeim szerint egyetlen játék kötötte le 1 év alatt annyira, hogy 20 percet elvolt vele, a karikák rúdra pakolása, de az is csak 4-5 napig, naponta egyszer. Azóta is vannak játékai, amiket szeret, de max. 8 percet van el mondjuk a kedvencével, ami tényleg nagy kedvenc. Mintha minden érdekelné, ami tudom, hogy életkori sajátosság, de tényleg nem marad meg semminél, max. 5 percig.

Alvásproblémái szerencsére nincsenek, bár nem csodálom, mert még a babakocsiban is jár a lába, vagyis jól elfárad.

Rosszul evő baba, ma pl. ebéd után nem evett semmit, csak az előbb 170 tápszert. Nagyon vékony.

A te babád is hasonló?

2012. márc. 5. 20:00
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, köszönöm a válaszod. Igazából nem stresszelek ezen, mert ha az is, nem tudok most semmit sem kezdeni ezzel, tudom. Csak felmerült bennem, hogy vajon én vagyok a hibás (nem neki való játékokat vettem, túl sok játék van elől, túl kevés, túlságosan hagytam az elején lent, hogy rohangásszon), vagy valami van a hiperaktivitás-figyelemzavar dologban.
2012. márc. 5. 20:04
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia első vagyok:

3 hónapos fordult meg, 6 hósan felállt, majd kuszott, és rá 2 hétre mászott, 10 hónaposan önállóan járt, babakocsiban meg marad, itthon sokat tevékenykedik kb 5 percig leköti valami, pakol, tologat, cipel, ütöget, kedvence a képes könyv és a tanuló kutyus azt minden reggel hozza oda nekem.

Tudása: tárgyakat helyére tesz oda hozza azt amit kérek persze ha ismeri a tárgy nevét,reggel hozza a pelusát a szekrényből. Szeret porszívózni, törölgetni, meg fésüli magát. Tudja hol a feje, pocakja, kukija, foga, lába , tente babánál gogja a fejét és mutatja az ágyát hogy megy aludni, próbál egyedül enni,cumis üvegből egyedül iszik, imád táncolni.

Beszéddel még csak ott tartunk hogy mondja hogy: baba ( a babára)mama, nyem, áddá (add ide)

Étkezése: keveset eszik de többször egész nap járna a szája. Alvása: egyszer alszik délután másfél 2 órát. Reggel 8 körül kel és 3-5 között alszik, majd este 10-kor.

az lenne a kérdésem hogy a te babád szellemileg mennyit tud.

A szomszéd baba, is ezeket tudja de fele olyan mozgékony mint ő? ha figyelem zavaros lenne akkor is tudna ennyi mindent?

2012. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

azt még elfelejtettem írni, hogy az 5 perces reklám alatt végig ül vagy áll és nézi a tévét, rossz tulajdonságai: pofozkodik, csíp, harap, morog kiabál és sokat hisztizik ha valamit nem engedünk neki.

Méretei:82cm, 10kiló. Ti?

2012. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja nem első vagyok hanem aki kérdezet tőled, bocsi
2012. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ja igen, elfelejtettem, szellemileg ő is nagyon okos, szem, fül, orr, kuki ezeket tudja, kidobja a pelusát, szennyest viszi a szennyes tartóba, gyakorlatilag bármit mondok neki, elsőre megtanulja, néha úgy érzem, közel mindent megért. Nagy dumás, szavakat is elsőre, másodikra kimondja, viszont nem jegyzi meg, mire mondjuk. Csak a cica és a nem, meg add ide, amit tudatosan használ, de szinte mindent leutánoz, pl. nézegette a gyűrűm, mondtam neki, és másodszorra szinte tökéletesen kimondta, de utána már nem jegyzi meg, mi az. Többnyire babanyelven beszél sokat. Táncolni is szeret, de azt is úgy, hogy nézi a klippet, táncol kicsit, aztán megáll, körbenéz, jön-megy, utána megint táncol, vagyis még azzal sem marad meg egy helyben. Csak tényleg ez a figyelemzavar, hogy minden nap 5 percenként megyünk játéktól játékig...

Barátnőm kislánya kicsit fiatalabb, és mondja, hogy ezzel-azzal akár 1 órát is elvan a gyerek, ha mellette van. Elképzelni sem tudom, milyen az.

2012. márc. 5. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!