Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babán mutatkozhatnak...

1 éves babán mutatkozhatnak már a hiperaktivitás előjelei?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na igen, a hiszti nálunk is magas fokú, de azt nem tudom, mennyire kirívó, más babát nem láttam még ilyen szempontból. Újabban én a tűzhely miatt vagyok kiborulva, potyogó könnyekkel sír, mert nem piszkálhatja... Imádja a puffasztott rizst, de mivel rossz evő, nem adok sűrűn, képes a polc előtt könyörögve sírni.
2012. márc. 5. 20:35
 12/17 anonim ***** válasza:

Ő is nézi a klippet de nem igazán megy akkor semerre, csak ha már megunta. Nekem meg mindenki azt mondja hogy majd 2 évesen ülnek le igazán játszani,már én sem tudom mit gondoljak :(

Na most ha hiperaktívak lennének akkor nem lennének ilyen okosak NEM?

Vagy ez a koruknak megfelel?

Szerinted?

2012. márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezek atlagos egy eves baba tulajdonsagai,semmi hiperaktivitas nincs benne.
2012. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én cseppem is 1 éves, örökmozgó. Ő is hamar forgott, ült és állt fel, 9 hónaposan indult el. Nem gondoltam volna, hogy egy 10 hónapos gyerekre ennyiszer rá kell szólni, hogy ne szaladj :)) Odakint nem nagyon tudunk mi sem sétálni, mert csak szalad mindenfelé, és persze mindent meg akar enni. De azért próbálkozok kitartóan :)) A hiszti nálunk is kezd mindennapos lenni, de nem tart sokáig, ha látja, hogy nem foglalkozok vele, 1-2 perc alatt abbahagyja. Ő még a testrészeit nem mutogatja, integet, tapsol, táncizik, puszit cuppant és dob. Pár szót tud, ana, gyeje (ez most a kedvenc), tete (tente), pápá, tata (mikor tapsol). Nem igazán volt még olyan, hogy 5 percnél tovább ült volna egy helyben, ha ébren van, akkor folyamatosan mozgásban van.

De ezektől függetlenül nem aggódom, hogy hiperaktív lenne, mert jól alszik, jó az étvágya, egyáltalán nem sírós baba, nem is volt az, ha olyan dolgot csinálunk, akkor odafigyel rám, tud pár percig koncentrálni. A lányom is hasonló volt, (kb 95 %-os a fiamhoz képest:), ő már 5,5 éves, most is nagyon nagy a mozgásigénye, de egyáltalán nem hiperaktív, csak nagyon-nagyon aktív :)) Bocsi, hogy ilyen hosszú lett :)

2012. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

De,igen.Ha hiperaktív,akkor pont,hogy nagyon okos.

Az én fiam már nagy,5 és fél éves és hiperaktív.Baba korában már látszottak a tünetei,persze akkor még én sem tudtam,hogy ez azért van,mert hiperaktív.Napközben rossz alvó volt,aludt kb fél órát egyszerre,amihez előtte legalább 1 órát kellett altatni.Nagyon keveset aludt nappal.Éjszaka 1-2-szer ébredt picinek,5 hónapos korától aludta végig az éjszakákat (ez végülis teljesen normális,csak a nappali alvás nem).Kínlódva evett amíg nem tápláltunk hozzá,utána javult a dolog.Sokat sírt,pedig nem volt hasfájós.Állandóan mozgásban kellett lennie,ha pl babakocsival mentünk valahova és egy picit megállt a kocsi,már sírt,ha a bébihordozóban ült otthon,akkor abban is addig kalimpált a lábával,míg egyszer csak mozgásba nem hozta és onnantól kezdve,amikor abban ült,állandóan járt a lába,csak meg ne álljon a hintázás.Mozgásfejlődését tekintve mindent késve csinált,de egyik napról a másikra.Nála kimaradt a kúszás,mászás.Elég későn kezdett el beszélni is,már 2 éves elmúlt,de az is egyik napról a másikra.Szobatisztaság majdnem 3 évesen,szintén pár nap alatt.Nála nem voltak meg ezek a jellemző kezdeti játékok,hogy pl mikor felfedezi a saját kezét,akkor az az első játéka,ő nem játszott vele,tettünk az ágya fölé azt a forgó játékot,azt is csak rángatta,nem úgy játszott vele,ahogy más babák.Később sem úgy használta a játékait,ahogy azt kell,szóval nem ült le pl autózni,építeni,akármi,hanem mindent csak dobált,pusztított,ha néha le is ült rendeltetés szerűen játszani,de nem sikerült valami,akkor rögtön dühös lett,mérgében szétrombolta.Nem kötötte le a figyelmét hosszabb ideig semmi,állandóan váltogatta a tevékenységeit,nem tudott egy helyben megmaradni.Nem szeretett rajzolni,sokáig nem is tudott,mostanában kezdi csak magától érdekelni.A hiszti,akaratosság már egészen kis korában megjelent,nem csak a dackorszakkal és nem is ért véget vele.Először 3 éves korában közölték az óvodában,hogy hiperaktív gyanús,nem tudták lekötni a figyelmét,nem haladtak tőle a foglalkozásokon,zavarta a csoport munkáját,bomlasztotta a rendet,nem fogadott szót és hasonlók.Mert azt tudni kell,hogy a hiperaktivitás nem merül ki abban,hogy a gyerek mozgékony és figyelemzavaros,elég komoly magatartászavar is társul ezekhez,pl agresszivitás.Most tartunk ott,hogy itthon már elég szép javulást értünk el nála,sokkal kezelhetőbb,mint volt,hajlik arra,hogy megbeszéljük a dolgokat és szót fogadjon,bár még nem első szóra,de idővel az is eljön.Már sokkal gyakrabban előfordul,hogy leülős dolgokat is megcsinál,sőt magától nekiáll és pl rajzol.És amivel kezdtem is,a hiperaktív gyerek nagyon okos.Ő is kiskorától kezdve érdeklődő,el lehet vele beszélgetni bármiről,kb fél éve olvas,ír és mindezt magától,nem mi erőltettük,hanem őt érdekelte és ő tanulta el saját maga.A szókincse is igen fejlett.Sokmindenben meghaladja a korát.Sokszor nagyon nehéz vele,de nagyon sok szeretetet tud adni és hatalmas szeretetigénye van.Ami megint csak fokozottabban jellemző rájuk és rengeteg biztatás,megerősítés kell nekik,hatalmas türelemmel.

2012. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, sok hasonló dolog van a fiammal, mint nálatok volt. Igen, én is hallottam, hogy nagyon okosak tudnak lenni ezek a gyerekek, pont azért, mert nagyon érdeklődőek, minden érdekli őket, sokkal több információt gyűjtenek be 1 nap leforgása alatt, mint más babák.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. márc. 6. 08:12
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és Válaszolók!


2. válaszoló vagyok akinek az öccsénél 11 hósan állapították meg a hiperaktivitást!


Mivel oxigénhiánnyal született (a bal oldali agykérge teljesen elsorvadt) ezért 2 hós korától jártunk vele ideggyógyászatra!A korai fejlesztőnek köszönhetően Ő is mindent korán csinált,a lényeg,hogy 10 hósanelindult!


ÉS ilyen kicsiknél is vannak jelei a hiperaktivitásnak (nem csak iskolás korban)

PL:

Nagyon keveset alszik!(kb az öcsém éjjel 4,5-5,5 órátbaludt,nappal pedig 1-et)

Egy pillanatra sem ülnek meg

Semmilyen játék nem köti le Őket 2 percnél tovább

Csak állva játszanak

Futás közben a feje előrébb van mint a teste



11 hósan lett a píprjára leírva,de a doki (Délkelet mo legjobb proffeszora volt akkoriban)már 8 hósan mondta!


Ígynem hinném,hogy akik úgy gondolják ezcsaka prepubertás (merttmatekóra csak akkor van) betegsége azok nagyon nagyot tévednek!


De amiket írtál a kisfiadról kedves Kérdező,én nem gondolnék hiperaktivitásra,csakelevenebb és érdeklődőbb,mint sok kortársa!Hidd el később (mikor csökken a felfedezővágy,mert már jobban ismeri a világot) Őt is le lehet majd kötni hosszabb időre!



És köszönöm a lepontozást!


2 éves kislány és 31 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!