Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy csecsemő felcseréli a...

Ha egy csecsemő felcseréli a napszakokat hogy lehet segiteni az átállását? Meddig tart ez az állapot? Alig pihenünk. Többi lent.

Figyelt kérdés

2hetes a kicsi. kb ebéd után alszik el először a nap folyamán. megszakitásokkal alszik kb hajnali 2ig (keltem enni, fürdeni, stb) majd hajnali 2től randalirozik reggelig, kb folyamat cicin van, s ez megy másnap délig. nem alszik s van h oránként-de max 2oránként cicizik.

van egy 2éves "nagyom" is, mellette nehéz igy, főleg h éjjel sokszor őt is kelt a kicsi.

a körülmények adottak: nappal fény-hangok-élet, éjjel csak félhomály-suttogás stb...


2012. márc. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul csinálod. Hajnali kettőkor semmiképp ne fürdesd és ne is keltsd fel enni. 2 hetesen még kicsi, de ha van másik gyerek is akkor tudnod kellene. 1 fix pontnak mindenképp kell lennie, az pedig a fürdés. Akkor keltsd, etesd, majd vissza az ágyba. 7-8kor ahogyan a másik is fürdik, de semmiképp nem éjszaka.
2012. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hajnalban kelti fürdetni...

Nem tudsz nagyon mit kezdeni vele, még nagyon kicsi. Te csináld úgy, ahogy később is tervezed. Mindig pontban ugyan akkor fürdesd, etesd stb. (az én lányom 5 hetes minden nap fél8kor fürdünk, ehhez hozzáigazodott az esti szopi, úgyhogy fürdünk,eszik és megy az ágyba). szerintem később már mikor nem lesz ennyire aluszékony kicsit tudod manipulálni. pl. megpróbálod ébren tartani egy kicsit, hogy tolódjon az alvás stb. Addig is kitartás. Ha elfogadsz egy tanácsot: Ne hagyd, hogy egész éjjel, délelőtt a ciciden "lógjon". Persze kell a sok szoptatás, de próbáljátok kivárni a 2 órát.

2012. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A babak csak 5-6 hetes koruk utan tudnak kulombseget tenni az ejszaka es a nappal kozott. Ekkor fejlodik ki jobban az erzekuk, hallasuk, latasuk es ekkor jonnek ra, hogy ejszaka mas a feny, csendesebb a kornyezet es nyugalom van. Addig nem tudnak kulombseget tenni.


Kisfiamat mindig este 7-kor furdettem es utanna szopizott meg tapszert kapott es letettem aludni, neha ebredt este 11-kor utanna valamikor ejjel 2-kor aztan hajnali 5-kor. Neha meg ossze-vissza. Az elejen minden normalis. Ezeket fokozatosan 9 hetes kora utan elhagyta. Eloszor az esti 11-es evest ejtette, utanna meg az ejjel 2 orait es aztan a hajnali 5 oras kezdett szepen kitolodni. Igy fel evesen aludt este 8-tol kb. reggel 7-ig aztan 1 eves kora ota mar este 8-tol reggel 8-9-ig. De az elejen meg ne aggodj. Beall majd a napirend. Meg nagyon picike.

2012. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

isten ments h éjjel fürdessem stb...kedves első nagyon félreértetted:)

8kor fürdik minden este, de arra is ébresztem mert du alszik ugye, igy értettem. utána szopi s szépen le is tudom tenni aludni, ami tart ma2ig(1szopi van még 11-12közt, de utána is visszaalszik még)

akkor nincs mit tenni, ki kell várni h magától átálljon...

a nagyobbal nem volt ilyen, azért kérdeztem

2012. márc. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!