Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sárga a kisbaba mennyi...

Ha sárga a kisbaba mennyi idős koráig kell ébreszteni evésekhez nappal-éjszaka? főleg ha nem is nagyon aluszékony?

Figyelt kérdés
10napos a kisbabám, besárgult a kórházban s mikor elengedtek minket mondták h ébrezstegessem ma 3oránként enni. nappal is sokat van fent van h 2 szopi közt végig 2-2,5orát ha elaludna akkor ébresztem 3orára. éjjel is igy. meddig kell ezt igy folytatni, mikortol hagyhatom akár csak éjjel h aludjon amennyit szeretne?
2012. márc. 2. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is be volt sárgulva, bár az értéke jó volt. Én kb 2 napig ébresztgettem, utána hagytam aludni. Mondjuk a fiam napközben rengeteget volt cicin, és ugyanúgy nem aludt, mint a te babád. Ezért éjjel hagytam. Ha éhes volt úgy is felkelt:)
2012. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem is sárga volt.Én 3 hetes koráig ébresztgettem, márha tudtam,mert ha bealudt akkor bealudt.Ne ébreszd már meg.
2012. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kíváncsicska ***** válasza:

2.vagyok

De már nem ébreszteném olyan sokáig.Inkább tedd cicire egy ekkora babának a 2 óra is jó (nekem azt mondták)az fontos hogy egyen, é ha süt felétek a nap, akkor fektesd úgy hogy érje napfény.

2012. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miert irjatok, hogy ne? Ez az ertekektol is fugg. Ha a vervetele, a bilirubin szintje meg mindig magas, akkor ebreszteni kell sajnos, minel tobbet szopizik, annal tobb az eselye, hogy urul a bilirubin es minden rendben lessz. De, ha nem veszes a sargasag, az ertekek normalisak es rendesen eszik es tej is van boven (mert ugye a prolaktin hajnal 3 es 6 ora kozott termelodik), akkor aludhat nyugodtan, nem kell ebreszgetni.
2012. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

azért gonodolom h nem lehet vészes az értéke, mert tegnap voltunk a háziorvosnál, aki mondta h nem kell ujabb vérvétel, mert a hazaengedős érték javuló volt, s bár magas nem vészesen h ujra meg kelljen szurni.

akkor éjjel hagyom ahogy ő érzi, nappal meg nálunk is sokat van cicin, a 3orát szinte sosem huzzuk ki s egyszerre 50eket szopizik általában(nincs nagyon sok tejem, sosem elik fel a mellem, de talán elég neki, a születési sulyát már elérte)

köszi a válaszokat

2012. márc. 3. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!