Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugodjak meg?

Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 hónapos, még szopik. Sokszor azt veszem észre, hogy türelmetlen vagyok vele, pedig jó baba. Van, hogy azt mondom a férjemnek, hogy ma milyen nyűgös volt, pedig ha belegondolok inkább én voltam az nap idegesebb, pedig nincs rá semmi okom. Más is járt ilyen cipőben? Mit tegyek? Szeretnék türelmesebb lenni, mert tudom, hogy ő is megérzi ha ideges vagyok. Mit ajánlotok? Esetleg valami tea amit szoptatás alatt is lehet inni?
2012. márc. 7. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A citromfű tea feszültségoldó, nyugtató hatású, szoptatás alatt is nyugodtan ihatod, próbáld ki, hátha jobb lesz.
2012. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki vagy merülve. Még akkor is, ha ezt fizikálisan nem érzed. Ez természetes. Citromfű tea, valamint kis kikapcsolódás sem ártana. Pár óra a baba nélkül. Ami jól esik. Olvasás, séta, barátnők. Sokat tud jelenteni ám:)
2012. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is az utolsóval értek egyet. Heti rendszerességgel 1-2 óra baba nélkül a pároddal, vagy barátnőkkel. Esetleg egy kis mozgás is jót tenne, pl. jóga. Nagyon fontos, hogy ki tudj kapcsolódni, hiszen 24 órás szolgálatban vagy folyamatosan. Ez fizikailag és idegileg is kimerítő. Nincs mit szépíteni ezen. Ezért fel kell, hogy töldődj. Az én fiam is 3 hónapos múlt, engem az apja minden héten "elzavar" itthonról sportolni, vagy vásárolni pár órára. Anyukám pedig havonta "engedélyez" nekünk a párommal egy mozit, vagy vacsit. Addig ő vigyáz a picire. Amióta így csináljuk sokkal több energiám van, amit a drágám érez is, mert sokkal többet tudok vele tartalmasan foglalkozni. Kiegyensúlyozott, mosolygós baba.

Még valami: hétvégén egy közös kirándulás a természetbe csodákat tesz. Ezt lehet babóval is.

2012. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, igen, muszáj lenne kicsit kikapcsolnod, és kicsit a baba nélkül lenned...akár ha este hazajön a párod, akkor menj le egy kicsit sétálni, csak napi 15 perc, mert tudom, hogy ilyenkor még nagyon nehezen hagyja ott az ember a kicsikéját, nekem még mindig nehezen megy, pedig már másfél éves, de mikor már elindulok, tök jó, és utána pedig magam is meglepődök, hogy mi bajom is volt előtte....az állandó gyerekre koncentrálás, készenlét, kikészítí az embert.

Minden jót!

2012. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!