Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak fél órákat alszik...

Miért csak fél órákat alszik a babám napközben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, és nem tud egyhuzamban 30 percnél többet aludni.

Próbáltam mindent, rögtön szopi után letenni, várni kicsit, játszani vele és amikor már látom rajta a fáradságot akkor altatni.

Aludt a levegőn, aludt szobában, babakocsiban.


Eddig aludt kint 3-4 órákat is egyhuzamban, de kb. 1 hónapja csak rövideket alszik.


Hogy tudna többet aludni?

Látom rajta, hogy igénylené...


2012. márc. 7. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Valószínűleg fogzik a baba és a fájdalom nem hagyja aludni.Nézegesd meg az ínyét és ha duzzadt fehér a teteje ilyesmi,esetleg kipróbálhatjátok a homeos bogyókat.

2012. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma, hogy nappal a szobában nem alszik csak fél órát. Ezt azzal orvosoltam, hogy az első nappali alvása után etetés, felöltöztetés, kiviszem az udvarra, majd betolom a nappaliba. Ott nem fűtünk, mert a hűvösön tud nap közben jót aludni. Így alszik 2-3 órát, de van mikor ennél többet is.
2012. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom pénteken lesz 5 hónapos, amikor a 4 hónapot betöltötte ugyanúgy kezdett viselkedett mint a te kisfiad! Eddig ő is imádott aludni a babakocsiban, volt olyan hogy 3-4órát simán aludt a levegőn. Mostanra ez teljesen megváltozott: fél óra alvás és még egy fél óra nyűgösködés nélkül, aztán már nem lehet vele bírni. Nálunk így megy az alvás: este 7:30kor alszik el és reggel 7-7:30körül ébred, aztán 2óra múlva alszik 30percet, aztán séta közben megint egy fél óra, és kb.4 körül ismét 30perc.

Szerintem ez náluk a "korral" jön, szerintem nem érdemes erőltetni, ha álmos akkor úgyis jelzi neked és elalszik. Én örülök neki hogy napközben nem alszik sokat, így legalább az éjszakáink nyugodtak.

2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposak vagyunk és napközben talán csak 1x alszik hosszabban a fiam. Egyébként ő is 30-40 perceket szokott.

Azt mondják egyre kevesebb lesz az igényük a napközbeni alvásra és hogy ez teljesen rendben van, nem kell aggódjunk.

A barátnőm babája is 4 hós és napközben bent a lakásban 5x 20 perceket alszik szintén, viszont a levegőn ő is 3-4 órát.

Szerintem altasd levegőn, feltéve, hogy nem fúj a szél és nincs -15 fok. Később, ha pedig már többet tudnak mozogni, szerintem lefárasszák magukat és többet is fognak aludni..

Addig pedig kitartás! :))

2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hónapos múlt és egyszer alszik másfél órát, amúgy csak 20- 30 perceket. Nekem ez a természetes. Mindig akkor teszem le aludni, amikor ígényli azt.
2012. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3,5 hónapos, és ugyan így vagyok mint te. A baj azzal van nekem is, hogy így látom rajta, hogy fáradt és azért nyűgös. Ez kb 3 napja van így. Szerintem nekünk a foga miatt, mert olyan mintha recés lenne az ínye, és eddig nem ilyen volt.
2012. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Megnyugodtam, hogy semmi komoly baj nem lehet :)

Igaz, "kicsit" könnyebb volt amíg hosszabban aludt, de hát ez van...nekünk kell alkalmazkodni a picikhez!


Egyébként lehet abban valami, hogy nappal kevesebbet alszik, az éjszakákat viszont azóta végigalussza :)

2012. márc. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!