Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy 6 hós babám...

Az normális, hogy 6 hós babám napközben csak fél órákat alszik, de azt akár ötször is?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy ez normális-e, mert hosszabb időre nem alszik el, viszont álmos maradhat, valszeg ezért alszik többször is! Ébren tehát nem bír ki 2 óránál többet. Elméletileg napközben már csak kétszer kéne aludnia, de az min. 1 óra kéne legyen. Ráadásul mivel nehezen alszik el, így szinte egész nap altatom. Már reggel úgy kel, hogy dörzsöli a szemét, és másfél óra múlva már le is kell tenni.
2011. márc. 2. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy éhes? AZ én babám 6 hónapos korára hirtelen a 4-4,5 óránkénti szopizásokat 2,5 óránkéntira cserélte :-) (+hozzátáplálás) És kajcsi után nagyon felélénkül, főleg a kanalazás után. Egyébként 2-szer alszik, egyszer 45-55 percet séta közben, meg egyszer, ha minden jól megy itthon 1,5 órát.
2011. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínű szerintem is, hogy nem lesz tele a pocija és ezért nem tud mélyen aludni. És de. adok neki rizspépet (először kanalazunk, majd megy bele a tápba a maradék), utána alszik jól. Este pedig szintén kap rizspépet.

Amúgy a fogacskája is nőhet, ezért nem tud aluszkálni.

2011. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak fél órákat alszik azt jelenti,hogy nem tud átlépni a mély alvás fázisába!A babáknál úgy van,hogy kb 1,5 órás alvásciklusok vannak aminek az első 20-30 perce csak felületes alvás és utánna a mély alvás fázisa!na most a babád csak felületsen alszik ami nekik nem pihentető ezért látod rajta,hogy dörzsölgeti a szemét és ezért kell napjában többször is altatnod!A kérdés az,hogy miért nem tud átlépni a mély alvás fázisába??

éhség

fogzás

mozgásfejlődés

zajok(vannak olyan babák akiket egy kutyaugatás az utcáról is meg zavar

fény(az én babám nappal is lehúzott redőnynál alszik,világosba ő is mindíg csak 20-30 perceket aludt)



Ezeken menj végig,de elsősorban én is az éhségre szavaznék!

2011. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan így aludt a lányom. Egészen addig, amíg át nem álltunk 17 hónapos korában az egyszeri alvásra. Azóta ebéd után alszik másfél órát. Amíg napi többször aludt, percre pontosan fél órát aludt csak. Én nem gondolkoztam ilyeneken, hogy mély alvás...stb. Ha már csak egyszer alszik, majd változik a helyzet. Gondolom éjjel alszik a babád.
2011. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk biztosan nem lehetett éhes a babám, nagyon jó étávgyú volt, (most is az), ez biztosan nem okozhatta a rövid alvásokat. Fény sem volt, zaj sem, egyszerűen neki így volt jó.
2011. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Éjjel rendben alszik, de csak 10 órát, sztem az sem túl sok. Gondoltam már rá, hogy esetleg éhes, ezért minden ébredéskor megkínálom hol cicivel, hol gyümivel, szóval sztem nem éhes... A mozgásfejlődés az már inkább, mert minden marhára érdekli, de ez kb. másfél hónapja tart, ennyi idő alatt nem kéne elmúlnia az alvásra gyakorolt hatásának?
2011. márc. 2. 22:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utsó, és ez az átállás simán ment? Magától aludt másfél órát?
2011. márc. 2. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen, magától beállt a napi másfél óra alvásra. Az első pár napban 3 órát aludt, annyira elfáradt attól, hogy délelőtt nem alhatott, de aztán pár nap múlva beállt a másfél óra, és ez már 8 hónapja így van. Így nagyon jó, mert jobban tervezhető a napunk, nektek is be fog majd álnni, csak még pici a babád, de alakul majd hamarosan.
2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!