Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok 12-24 hónapos korig...

Tudnátok 12-24 hónapos korig ajánlani Montessori-féle játékokat, foglalkozásokat?

Figyelt kérdés
Nem tárgyakra gondoltam, amiket boltban lehet kapni, hanem inkább érdekes foglalkozásokra.
2012. márc. 7. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább óvis korra vannak ilyen játékok. Mind az önellenőrzésre épül és egy 3év alatti gyermek még erre nem képes. Körül lehet nézni a játékok között és amiről úgy ítéled meg hogy gyermeked már képes használni azt kipróbálhatod, de hirtelenjében nekem most egy alkalmas játék sem jut eszembe.

Montessori pedagógiára jellemző

- nem beszél a pedagógus /szülő a gyermekhez max 1-2 szót

- a gyermek önmaga jön rá a játék alkalmazására

- a Montessori játékokat csak rendeltetés szerűen szabad alkalmazni, nem engedhető meg a gyermeknek, hogy ezeket kombinálja, vagy pl. építsen a nem építő játékból


Ha fejlesztés céljából kérdezed (amire amúgy a gyereknek semmi szüksége) akkor inkább a Deák B. Zsuzsanna : Anya taníts engem című könyvét ajánlom.

2012. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszi! Az a könyv nekem is megvan, és azokat, ha nem is foglalkozásszerűen, hanem a napi játékokba "beépítve" próbálgatjuk.
2012. márc. 9. 11:00
 3/3 Meryem66 válasza:
Sziasztok! Sokszor tévedtem erre az oldalra, voltak hasznos infók, tanácsok is, de sajnos sokszor félrevezető, ám eddig sosem írtam sehova, viszont azt gondoltam, most itt meg kell állnom, nem mehetek el szó nélkül. Leginkább a Montessori pedagógia iránt érzett elhivatottságom miatt. Nem szándékom felülbírálni senki hozzászólását, véleményét, de soha még a 14 éves Montessori óvónőként eltöltött éveim alatt, senkitől nem hallottam az előző hozzászóló által írottakat. A gyerekekkel nagyon sokat kell beszélgetni! Magyarázni, megmutatni, bemutatni dolgokat,- de nem szélsőséges mennyiségben -,hogy reális képet kapjon az őt körülvevő világról, hogy anyanyelvét elsajátítsa, hogy akár korát meghaladó választékos, gazdag szókinccsel rendelkezzen. Tehát Montessori sem tette azt, hogy nem beszélt a gyerekekkel,az elve az volt, hogy mindig mindenben csak a legszükségesebbet segített, és hagyta, hogy a gyerek maga jöjjön rá a megoldásokra és hagyta, hogy kreativitása,logikája önmagától induljon el vagy lépjen tovább a fejlődés útján, a tevékenykedései során szerzett tapasztalatai által. Ehhez biztosította a megfelelő környezetet és játékeszközeit, aminek használatát bemutatta, megmutatta a gyerekeknek és utána hagyta, hogy önállóan tevékenykedjenek. "a Montessori játékokat csak rendeltetés szerűen szabad alkalmazni, nem engedhető meg a gyermeknek, hogy ezeket kombinálja, vagy pl. építsen a nem építő játékból" Ez konkrétan egy példával arról szól, hogy a betűs játékot nem kavarhatja össze a vízöntögetőssel vagy épp a babos válogatóssal. De lehet kombinálni a játékokat, mi is megengedjük az ovisainak, sőt ötletekkel, próbáljuk a fantáziájukat beindítani. Példa:piros rudak mellé,hasábsor mellé számképek, gombok,zsetonok,/matematikai játékok/ de a kozmikus játékok közül az állatos képeket is mellé rakhatja, akár a zsetonokhoz vagy a számképhez, a hozzá tartozó mennyiségnek megfelelően. Nos, dióhéjban ennyi. Ha van kérdés, szívesen válaszolok ebben a témában, legjobb tudásomnak megfelelően. Amit a kérdezőnek üzenek...talán 12-24 hónapos gyereknek nem a legmegfelelőbb még a Montessori játékok tára, hiszen korából adódóan erre ő még nincs kész, de 2 éves kortól már lehet néhányat bevetni, pl. a vízöntögetőst, válogatós játékokat nagyon szeretik. Azt gondolom az első 3 év arról szól, hogy korától elvárható alapvető viselkedési formákat elsajátítsa, amely majd alkalmassá teszi a közösségi életbe való beilleszkedésre, szobatiszta legyen óvodáskorra, ismerje az legkülönbözőbb ételek ízét, tudjon, önállóan korának megfelelő tisztasággal étkezni,bizonyos fokú önállósággal öltözni, vetkőzni, de legalább próbálgassa, értse és fogadja el a felnőttek kérését, hallgasson minél több mesét szóban és ne csak a tv-ből, verset, gyerekdalt, mondókát. Nagy csomagolópapírra vastag ecsettel, zsírkrétával,vastag színessel fessen,firkálgasson kedve szerint, stb. Ezekre 2éves kortól már nagyon nyitottak.Sok mindent lehetne még sorolni, de már így is talán sokat írtam :) Remélem hasznosak voltak. Sok sikert és minden jót Mindenkinek :)
2014. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!